Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20. dub 2012 22:05:19 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
No, ono NC500 má odpružený motorek, takže je co se týká mechanického hluku a vibrací, je o něco lepší. Nejmíň je slyšet pohon u NC440. Ale on má každý z těch gramců něco, co mohli udělat líp, přesto to jsou po úpravách skvělé kousky.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 20. dub 2012 23:22:09 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Jj povesenej na gumickach :) To NC450 nema? :-o Ja na techhle gramofonech miluju jednu vec...ulozeni ramenka. Je to fakt prekrasnej kus mechaniky....safirovy loziska...nejak se mi nechce verit ze by byl project o tolik lepsi... Mimochodem, jestli ma nekdo za sebou prekabelovani prenosky, kde jste kabely shaneli?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 19. kvě 2013 15:49:47 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak sem tady na to tak koukal a doporučili by jste mi sluchátka ke kompu ovšem ani né tak na hry jako na poslouchání hudby - nějake se v tom nevyznám, cenově tak do 1500 koule pokud bych sehnal něco slušnýho pls ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 19. kvě 2013 16:04:38 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
To je problém, protože kvalitní poslouchání hudby nejde s PC moc dohromady, tedy při uvážení, že máš běžné komponenty, hlavně jde o zvukovou kartu a absenci sluchátkového zesilovače. Pokud máš integrovanou zvukovku, téměř určitě se do zvuku budou přenášet veškeré pazvuky, co signál posbírá v PC, navíc standardní DA převodníky neoplývají kvalitou a výstupní operační zesilovače si zase přidají šum. Tyto všechny negativní vlivy, kterými je signál ovlivněn, jsou slyšet o to víc, čím kvalitnější jsou sluchátka, reproduktory a případný zesilovač. Pokud máš přídavnou nebo externí zvukovou kartu z nějaké lepší řady, už se něco vymyslet dá. Obecně jsou sluchátka ale velmi subjektivní záležitostí, dá se samozřejmě vybírat podle analytických schopností sluchátek a jednoznačně měřitelných dat, ale to podle mého není dobrá cesta, na co mi je, že sluchátka mají papírově úžasné parametry, když jejich zvuk je nudný a plochý... Tedy, můžu Ti za sebe doporučit třeba některé levnější AKG, ale přesný typ Ti poradím zodpovědně jen těžko, protože každému se líbí něco jiného, záleží i na hudbě, co posloucháš. Obecně ale vybírej mezi sluchátky s nižší impedancí, protože ty s vyšší impedancí, ačkoliv mají vyšší citlivost, není to přímo úměrné a zvuková karta by je velmi pravděpodobně nedokázala dostatečně vybudit. Jelikož levnější sluchátka příliš neznám a moc jsem jich neslyšel, tak v této cenovce nemůžu poradit či doporučit ani žádný okruh. Ale zkušenost mi říká, držet se AKG, případně ještě Sennheiser. S AKG mám negativní zkušenost z důvodu přílišného, bohužel, marketingově výhodného přebasování a ergonomie některých typů. Grado mi obecně příjde jako předražená designovka. Je to hodně o osobní zkušenosti a preferencích.

Nejdřív si vyjasni, jestli chceš sluchátka malá, velká, otevřena či uzavřená... pak koukni na produkty konkrétních značek, ideálně si najdi, kde je prodávají a zajdi si je poslechnout, zda splňují předpoklady. Problém je, že když to chceš k PC, tak ten si sebou těžko do prodejny vezmeš, takže je neuslyšíš na zdroji, na kterém poté budou sloužit...

Určitě se vyhni značkám Logitech, Genius a podobným, to nehraje a ani nemůže za tu cenu a vzhledem k použitýmu HW. Obecně se dá říct, že se opravdu vyplatí jít po značkových produktech osvědčených firem. Samozřejmě taky někdy šlápnou vedle, stejně tak Tesco jednu dobu za cenu asi 380 Kč prodávalo sluchátka, která přehrála některé 10x dražší modely, ale procentuální poměr těchto případů hraje určitě ve prospěch značkových produktů.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 19. kvě 2013 16:26:55 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
A jestli tomu nerozumíš, tak jako já, tak může být útěchou třeba tohle :D http://www.innerfidelity.com/content/in ... -wall-fame


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 11:59:00 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. dub 2013 14:36:07
Příspěvky: 65
Bydliště: Valašsko
Myslím si,že k PC pro normální poslech,bych bral za přijatelnou cenu třeba klasiku- Koss porta pro,nebo nějaké sony za pětset,protože jak už psal Froggg,při absenci kvalitní zvukové karty a zesáku,to nemůže hrát nikdy kvalitně a to ani ve flacu :-) takže bych do toho moc nedával peníze.Na druhou stranu si myslím,že sladěný sluchátkový poslech je lepší a má adekvátní poměr k ceně a výkonu proti koupi předražených reprobeden,přístrojů a překopání prostoru na akustickou místnost.Kdyby bylo Hi-Fi můj koníček,určitě bych investoval do kvalitních high-endových komponent bez slabého místa-sluchátka Sennheiser HD 650 popř HD 800,nebo AKG K 702 k tomu kvalitní sluchátkový zesilovač,nebo nějakou Caseu,kvalitní kable a tak :D
Kdybych chtěl naopak místnost,tak hezky můžou hrát Tannoy Westminster Royal za tuším 750tis.
http://jeffsplace.me/wordpress/wp-content/uploads/2010/03/Westminster-Royal-SE-medium.jpg
K tomu adekvátní zesák,ale to už jsme u milionu :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 13:19:42 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. led 2012 22:41:26
Příspěvky: 53
Bydliště: Olomouc
Froggg to napsal skvěle.

Jenom dodám, že pokud chceš/potřebuješ uzavřená sluchátka, zajdi do nejbližší prodejny http://www.muziker.cz/ (jestli máš nějakou blízko) a poslechni si sluchátka Superlux - je to nějaká Čína, ale za cenu 700 - 1000 Kč velice dobrý zvuk.

Kdybys chtěl otevřená sluchátka a líbí se Ti Grado, dají se sehnat za 100$ tady: http://www.alessandro-products.com/main ... headphones


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 17:53:26 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Maaca - juknu na ně tohle mi přijde oky čistě teroristicky -

http://www.muziker.cz/studio-podium/nah ... ux-HD-662F

http://www.muziker.cz/studio-podium/nah ... -HD-681-RD

Jo pochopil sem že to je vyhazování peněz, mrzí mě to ale je fakt že kvalitní poslech tomu chce holt něco obětovat,(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 20:55:45 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Neznám je, ale podle referencí na netu to nemusí být špatná volba. Bohužel ty reference jsou často od lidí, kteří o kvalitním poslechu vědí tužku, ale i tak, vypadá, že to hraje. Stížnosti jsou většinou na zpracování, ale co by člověk chtěl. Sony za 700 taky vržou a náušníky se odrbají do půl roku při pravidelným poslechu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2013 13:12:47 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Pěkný téma. Takový docela pro mě. Začínám se audiotechnice věnovat jako hobby. Zaměstnala mě fakulta radiotechniky na ČVUT abych tam dělal na satelitních navigacích, tak mám klíče od laborky a volnej přístup k vybavení, takže konečně má cenu začít se tomu trochu věnovat. Na tohle jsem docela dlouho čekal, protože pro mě nemá význam bastlit zesíky podle nějakých internetových návadů a schémat. To je pro mě moc opičí práce. Mám v hlavě pár návrhů a těším se, až je vyzkouším. Jen bych doplnil několik drobností k některým příspěvkům co jsem tu četl. Nižší tóny jako 10 Hz jsou super, protože z nich je cítit ten tlak i když je člověk neslyší, což se o těch frekvencích nad 20kHz říct nedá. Jestli to člověk nějak víc vnímá, to si málo kdo vyzkouší, protože tyto frekvence jsou uloženy tak leda na vinylech a stejně je odfiltrují špatný korekční předzesilovače i když máte zesilovač třeba do 100kHz, ale samosebou za prachy jde všechno, ale ty ceny jsou nelidský. není potřeba s frekvencemi do 100kHz pokud chcete poslouchat do 30kHz protože pokud je navrženej do 30Khz znamená to, že má na 30kHz útlum 3dB. Pro představu 20dB je desetinásobné utlumení signálu.

K vyšší harmonickým. Dávají tónu barvu, ale zase jen tam kde jsou slyšitelný ;) proto stejně stačí zesilovač do takové frekvence do jaké slyšíme, pokud nám nejde o to vnímání vysokých frekvencí tělem který je diskutabilní. Vyšší harmonické jsou pouze násobky samotné frekvence tónu. Takže pokud máme například tón A1 440Hz pak jeho první harmonická je 880 druhá 1320 atd. Úroveň těchto harmonických je dobře vidět při transformaci signálu do frekvenčního pásma Fourierovou transformací(U tónů by teoreticky stačila Fourierova řada). Jejich úroveň dodává onu barvu a je dána například nástrojem na který je tón zahrán. Podtrženo sečteno kloudnej zesilovač přehraje zvuk tak jak je. Elektronky jsou nekvalitní zesilovací prvek a proto signál zkreslují ale zkreslení se pro ucho projevuje příjemněji, než zkreslení způsobené méně kvalitním zesilovačem z polovodičových zesilovacích prvků, právě tím jaký mají vliv na signál a ten největší slyšitelný rozdíl se projevuje právě v tom vlivu na vyšší harmonické.

A poslední drobnost o které mám pochyby. Zajímalo by mě, jak by někdo chtěl klasické reproduktory rozkmitat na 100kHz. To je nemožné kvůli principu funkce. Reproduktor je klasicky membrána s elektromagnetickým vychylováním.Když pomineme setrvačnost membrány, která hraje největší roli. Víte někdo proč se v analogových osciloskopech používá elektrostatické vychylování i když to znamená mnohem větší rozměry a větší složitost? Protože při změně magnetického pole se mnohem více projevují síly působící proti změně a tím je jejich rychlost velmi omezená a docházelo by ke zkreslení. Tuhle problematiku jsem nestudoval a tudíž nevím do jaké frekvence trochu přijatelně elektromagnetické vychylování pracuje, ale pokud se podíváte na VF reproduktory, tak se maximální frekvence pohybují okolo těch 20kHz. Ale jinak vyděl jsem řešení tohoto problému. V Mnichově na výstavě HighEnd měli reproduktory pracující na ionizaci plynu který rozechvíval vzduch podle toho, jak moc byl plyn ionizován. Takový reproduktor má už možnost přehrát frekvence okolo těch 150kHz. :rock

Dotaz na Froggga. Chtěl bych se tě zeptat jakej vliv má poměr výstupního odporu zesilovače ku vstupnímu odporu reproduktoru. Tohle je prakticky jen impedanční přizpůsobení a dělá se to v moderních konstrukcích tak aby výstupní odpor byl co nejmenší jenom kvůli tomu, že to snižuje ztráty v zesilovači navzdory tomu, že maximální výkon se do reproduktoru přenese pokud jsou impedance stejné. Hold 50% výkonu ztraceného ve zdroji pouze vlivem návrhu. To je hodně tepla co je potřeba odvádět. Pro větší výkony téměř nerealizovatelné. Nehledě na ekonomickou stránku věci. A to mluvím o zesíku AB u A v kterém si HighEnd rozhazovači libují by byla podle mě účinnost jen kolem 20%. Ale nějak si to neumím spojit s vlivem na basy. Jediný co, tak basový reproduktory odebírají asi největší výkon tím, že mají mnohem větší sílu a pak by to bylo daný tím, že při nízkým výstupním odporu zesilovače se do nich přenese menší výkon na daném napětí. Ale jestli v tom je něco víc, tak se rád nechám poučit. Snažím se teď pohltit co nejvíce informací na to, až budu vymýšlet vlastní konstrukci, abych věděl, na co si dát pozor.

Dodatek. Jsem jen člověk a jako takový se mohu dopustit chyby, proto jsem otevřen připomínkám, které rád prodiskutuji.
Dodatek dodatku. Pokud by měl někdo nějaký dotaz klidně napište PM. :call
Dodatek dodatku dodatku. http://www.youtube.com/watch?v=jEp7I_2FjhQ :devil

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia