Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 22 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 21. bře 2012 10:48:51 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Vyzkoušel jsem pravděpodobně nejelegantnější a nejrychlejší způsob jak z USA dostat do ČR láhve s alkoholem. Ve vyřešila pohodlná služba čecho-američana Johna Vanhary Shipito.com

Už pár let mám u nich registrovanou schránku, na kterou mi chodí věci, které mi pak přeposílají domů. Ale až teď před měsícem John získal licenci a povolení na posílání alkoholu. Jak jistě víte, tak alkohol versus zásilky versus USA jsou neskutečný problém.

Takže teď stačí si zaregistrovat svoji US adresu u Shipito, nakoupit v kterémkoliv e-shopu (největší dobroty jsou u Catskill Cellars a DrinkupNY) a nechat si to poslat na vaši US adresu.

Po přijetí vám pošlou email s oznámením o nové zásilce, otevřete svůj účet, uvidíte fotky vašeho balíku, zjistíte cenu za poslání dle váhy, zaplatíte a hotovo. Alkohol se dá poslat pouze jedním přepravcem, DHL Express.

Pro lepší představu, můj balík vážil 8 lbs (asi 4 kila) a cena za poštovné byla 85 dolarů plus poplatek pro shipito 8,5 dolaru, celkem 93 dolarů. Jo, je to řacha, ale levněji to z USA nedostanete. Navíc takové zaslání jedné láhve z Francie stojí 25 euro, takže v globále je to v pohodě ;) A jako poslední info, když poštovné z USA do ČR zjišťoval samotný prodejce alkoholu, tak po něm DHL chtělo za ten můj balík $374...

Z alkoholu se na celnici neplatí ani clo ani dph, takže na hranici nic platit nebudete. (edit: budete, tedy já za dvě láhve platil 248 Kč)


Přílohy:
shipito_admin.PNG
shipito_admin.PNG [ 165.4 KiB | Zobrazeno 6021 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 21. bře 2012 11:55:44 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Čecho-Američan... kdepak, vynalézavost odrůdy "Čech" rodu homo sapiens sapiens je někdy dechberoucí. :shock:

Jak to tedy náš John vyřešil, když doprava přímo od prodejce stojí 3 stovky a on to pošle jen za 90?

Jinak díky za tip, možná někdy využiji. ;)

btw. co Ti přišlo? :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 21. bře 2012 12:05:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Vyřešil to jednoduše. Posílá balíky v tak obrovském objemu (má už tři fakt velké sklady a pobočky v Asii), že k němu chodí sami přepravci a nabízí takové ceny. Měsíčně expeduje desítky tisíc balíku po celém světě.

A jinak na cestě je Ridge Verte (možná jsi koštoval v Bove) a Ridge blanche. V další várce půjde nová (a prý naprosto fantastická) šarže Meadow of Love, Pacific Gin a snad už konečně i Blues Cat, který má schválenou prima etiketu ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 21. bře 2012 12:29:03 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Pokud si (matně) vzpomínám, tak Ridge mi moc nesedl. Ale na Blues Cat jsem docela zvědavý.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: pon 03. zář 2012 21:23:05 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Vím, že by mě to nemělo už překvapovat, ale v pátek odpoledne mi Shipito odeslalo zásilku z Los Angeles obsahující dvě láhve Marteau absintu a teď mi přišlo oznámení, že to má DHL Praha u sebe a bude doručovat! Oni to fakt doručují do druhého pracovního dne!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 9:54:56 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Maj holt rychlý lodě. Asi vodní skůtry nebo co... ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 17:15:59 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. srp 2012 0:37:32
Příspěvky: 27
Ta cena je rozhodně mnohem lepší, než klasická, ale pořád je to k pár flaškám slušná rána přes kapsu. Jak rychle narůstá s váhou? By to snad šlo ještě srazit, kdyby si něco objednalo víc lidí a na poštovné se složili... ;)

_________________
I'm just a figment of my own imagination

I pledge allegiance to the flag of my own desires, and to my life for which it stands. One universe, indivisible, with rational thinking and free will...for all.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 18:52:06 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Mají tam docela přesný kalkulátor poštovného, zkus mrknout.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 05. zář 2012 6:49:53 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Určitě by se to vyplatilo, kdyby se objednalo víc lidí. Při zvýšení váhy a rozměrů a sice ubude spousta doručovacích firem, ale ta cena se zvýšila třeba jen třetinově proti váze a rozměrům. U menších a lehkých zakázek je možnost více doručovacích firem, které mají dost nízké ceny, ale nevím, jak se dá spolíhat na jejich služby.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásilky z USA
PříspěvekNapsal: stř 05. zář 2012 6:56:55 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. srp 2012 0:37:32
Příspěvky: 27
Také mi to tak vychází. Ta cena s váhou do určité hranice roste docela pomalu. S rozměry už je to o něco horší, ale pořád lepší než několik individuálních zásilek. Potom ale hodně záleží na tom, jak to zabalí...nějaké to měkčení je samozřejmě nutnost, aby se to po cestě nerozflákalo. Ale nevím, jestli by se mi chtělo platit víc za převoz desítek litrů polystyrenové drti, než za samotné flašky :D

_________________
I'm just a figment of my own imagination

I pledge allegiance to the flag of my own desires, and to my life for which it stands. One universe, indivisible, with rational thinking and free will...for all.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 22 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia