Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 6   [ Příspěvků: 57 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo by měl být prezidentem ČR?
Tomio Okamura 3%  3%  [ 1 ]
Jiří Dienstbier 3%  3%  [ 1 ]
Jana Bobošíková 0%  0%  [ 0 ]
Přemysl Sobotka 0%  0%  [ 0 ]
Vladimír Dlouhý 0%  0%  [ 0 ]
Miloš Zeman 11%  11%  [ 4 ]
Zuzana Roithová 0%  0%  [ 0 ]
Karel Schwarzenberg 24%  24%  [ 9 ]
Táňa Fischerová 14%  14%  [ 5 ]
Jan Fischer 0%  0%  [ 0 ]
Vladimír Franz 46%  46%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 37
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 1:05:27 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Budu volit Schwarzenberga..Sice uz je to starej a unavenej pan, ale porad verim, ze na to ma. Je moudrej, ma zkusenosti jak v osobnim zivote, tak i politice, nezatizenej minulosti a s vetsinou jeho nazoru souhlasim.

Jeste jsem uvazoval o Fisherovi, kterej mi je sympatickej analytickym uvazovanim, nicmene nebudu volit nekoho, kdo byl v KSC a s kym ne vzdy souhlasim.

Franz je rozhodne chytrej a sympatickej clovek. To, ze vypada, jak vypada, mi nevadi...ostatne ja, jakozto clovek, kterej ma taky bordel na ksichte a kterej ma tetovani, k tomuhle mam obecne dost kladnej postoj..ale bohuzel mi prijde, ze si to cely predstavuje tak trochu jako Hurvinek valku a neverim, ze by mel sanci v politice obstat...

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 11:37:30 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
Slovi píše:
Tak to vypadá, že nakonec ta iDNESovská anketa (a stejně tak ta z Aktuálně) nebyla úplně tak lichá. :D :D
Taky koukám. Ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Nesmíme zapomínat na to, že zdaleka ne všichni žijí na internetu. Kdybych si mohl vsadit na to, že Franz nevyhraje, vsadil bych všechno, co mám (včetně mého absintového archívu). 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 12:14:44 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Nesouhlasím s formou volby hlavy státu nějakým všelidovým hlasováním. Výsledek "hlasu lidu" vidíte už jen na tom, jací jsou kandidáti! Chybí tam výrazná osobnost. Problémem obecně vidím to, že lidi si vybírají s očekáváním změny prezidenta, ti dělají kampaně a přitom, nemají téměř žádnou pravomoc. Fraška...
Ostatně náš "národ" (dáli se tak ještě vůbec nazvat uskupení lidí v naší republice) prostě nemá elity, které by napříč všemi společenskými rovinami vyhovoval.
Možná to není úplně k tématu, takže se omlouvám, jak jsem se k tomu rozepsal.

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 14:03:11 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Jenda píše:
Výsledek "hlasu lidu" vidíte už jen na tom, jací jsou kandidáti! Chybí tam výrazná osobnost.


Česká politika snad má ještě nějaké výrazné osobnosti? V tomto ohledu bohužel zbývá snad jen Klaus a Zeman. Nechť si každý přebere jaké názory, styl a éru jeden či druhý reprezentují.
Nejsem "internetový politický válečník", nemyslím si, že má nějaký velký význam v kyberprostoru šířit názory, které jsou alespoň v mém případě na delší debatu a vysvětlení.

Jenom dvě malé poznámky.
1) Prezident je z dikce naší ústavy figura v zásadě reprezentativní. Byť historická zkušenost mnohdy ukazuje opak. Z tohoto důvodu si nemyslím, že je nezbytně nutné, aby tento do značné míry symbolický úřad zastával ryzí politik, tím méně jasně stranicky vyhraněná osoba.
2) Jsem rád, že podpisovým sítem (byť to byla prakticky fraška) neprošli největší radikálové typu Vandas či Jakl.


Naposledy upravil Wajt dne pát 07. úno 2020 22:43:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 14:17:06 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Jen ještě k roli médií. Je to hotová tragédie. Jakožto člověk, který si přivydělává překlady pro jedno internetové zpravodajství, leccos vidím a je mi z toho zle. Bohužel právě internet v tomto přinesl neskutečnou bulvarizaci, která má za následek obecný úpadek seriózních médií. V tomto ohledu buďme pořád rádi alespoň za ČT, která přes veškeré výhrady, které k ní můžeme mít, zůstává skutečnou oázou serióznosti a vyváženosti.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 14:51:01 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
Jenda píše:
Nesouhlasím s formou volby hlavy státu nějakým všelidovým hlasováním. Výsledek "hlasu lidu" vidíte už jen na tom, jací jsou kandidáti! Chybí tam výrazná osobnost. Problémem obecně vidím to, že lidi si vybírají s očekáváním změny prezidenta, ti dělají kampaně a přitom, nemají téměř žádnou pravomoc. Fraška...
Ostatně náš "národ" (dáli se tak ještě vůbec nazvat uskupení lidí v naší republice) prostě nemá elity, které by napříč všemi společenskými rovinami vyhovoval.
Možná to není úplně k tématu, takže se omlouvám, jak jsem se k tomu rozepsal.

Wajt píše:
Jen ještě k roli médií. Je to hotová tragédie. Jakožto člověk, který si přivydělává překlady pro jedno internetové zpravodajství, leccos vidím a je mi z toho zle. Bohužel právě internet v tomto přinesl neskutečnou bulvarizaci, která má za následek obecný úpadek seriózních médií. V tomto ohledu buďme pořád rádi alespoň za ČT, která přes veškeré výhrady, které k ní můžeme mít, zůstává skutečnou oázou serióznosti a vyváženosti.
Toto jsou kvalitní příspěvky! :yes

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 15:34:21 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Souhlasím se dvěma fakty, co tu padly. Jednak nemáme elity, resp. autority, které by se hodily na pozici hlavy státu, to ale neovlivní, zda volí lidé nebo jejich zástupci.

Druhým faktem je to, že média zažívají těžkou dekadenci, ke které významnou měrou přispívá právě internet, a to hned na několika frontách. A tak právě i přes všechny výhrady, které k naší veřejnoprávní televizi chovám, je to jediná televize, kterou si pustím, když už se chci něco dozvědět. Nova nikdy nebyla zpravodajskou hvězdou, ale to, co předvádějí poslední dobou, to je k zblití. Omlouvám se za OT.

To že jsou kandidáti tak rozmělněni a na druhou stranu tak mdlí a bez chuti, za to může celkový stav společnosti. Ať to zní jakkoliv fádně, tak kdyby tu byly nějaké stěžejní hodnoty, které většina lidí uznává, tak by tu přeci muselo být minimálně několik autorit, kterým jsou tyto hodnoty vlastní. A zase je těch důvodů, proč tomu tak je, mnoho, ale to už bych zase byl mimo.

Určitě ale nestojím za názorem, že prezident je víceméně reprezentativní figurkou. S tímto názorem bych určitě k volbám nešel. Podle mého má roli v praxi mnohem významější, jak jsem už psal, i ve vazbě k naší historii.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 15:45:07 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Stejně - ať se tam posadí kterýkoliv Lojzek asi už nemůže prezentovat ten náš zapadákov hůř než superarogant Vašek K.-a ani ten s tím svým přístupem jdětevšichnidoprdelejájsemVašek vlastně žádnou opravdovou paseku nenadělal... Celé je to jenom divadlo pro uklidnění davu.=Lidi mají pocit, že konečně dělají něco důležitého, když si volí prezidenta (přitom je to jenom reprezentativní pajdulák co stihne akorát omilostnit pár "nevinných" a vrátit k projednání pár zákonů)a už je ani nenapadne, že kdyby si pořádně dupli mohli by takhle hlasovat o opravdu důležitých věcech.

Jediný kdo by pro mě připadal v úvahu je ten tetovanej čmrkálista a to jenom proto, že by byla prdel sledovat putina nebo Obamu jak si s ním podávají ruce a snaží se u toho tvářit vážně jak hovno :D ....Docel ale pochybuju, že tento recesistický potenciál má dostatečnou sílu k tomu aby mě něco donutilo hrát s těma kokotama tu jejich perverzní hru na politiku a vydal se k urně..to asi opravdu ne-é.



_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Naposledy upravil Absinther dne pon 19. lis 2012 16:01:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 15:59:14 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Habu píše:
Slovi píše:
Tak to vypadá, že nakonec ta iDNESovská anketa (a stejně tak ta z Aktuálně) nebyla úplně tak lichá. :D :D
Taky koukám. Ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Nesmíme zapomínat na to, že zdaleka ne všichni žijí na internetu. Kdybych si mohl vsadit na to, že Franz nevyhraje, vsadil bych všechno, co mám (včetně mého absintového archívu). 8-)


Já vím. Je to jasné a myslím si, že všichni, co mu ten hlas dají, to vědět musí (a ví to i on sám). Ale jak jsem napsal výš, v celém tom seznamu, co se mi nabídl, jsou mi sympatičtí pouze dva, Schwarzenber a Franz.

Druhá věc je, že přímá volba skýtá dvě nebezpečí. Jednak volí společnost, resp. dav (a víme, že davy jsou blbé), takže člověk nemůže očekávat nějakou fundovanější představu (ale taky to nedopadne jako ta fraška, když se posledně volil Klaus). No a další a HLAVNÍ problém přímé volby je, že kromě toho, že si lidé zavolí, nic se nezmění. Pokud je ale prezident zvolen z "lidu", měl by mít podstatně větší a autoritativnější pravomoci než tomu je doposud. A to se neděje. U nás má prezident (kromě reprezentativní funkce), milostí a občasného zdržování zákonů, pramalé slovo a vliv.

Edit: Absinthere, nevolení a nadávání je pro mě cosi jako oxymorón a paradox, který nechápu, neuznávám, nemůžu se s ním ztotožnit a díky takovým názorům letos v komunálkách "de facto" vyhráli komunisté.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 16:32:22 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
Naštěstí to zase dopadne jako u posledních voleb a já nebudu mít ani možnost volit (chtělo by to elektronické hlasování konečně.. kurňa 21. století!), takže mi odpadne přemýšlení o volbě...

Co se týče přímé volby, přijde mi celkem jedno, jestli prezidenta volí přímo ovčané nebo lidi, které volili opět ovčané.

Co se týče kandidátu... kořala, šípková růženka, samuraj, šmoula,...
Asi kořala nebo šmoula, ostatních je tam buď škoda nebo by je z politiky měli vystěhovat plamenometem. Možná šípková růženka, kdyby si našel tlumočníka. Je to hlava, ale když mu není rozumět, je to zlé.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 6   [ Příspěvků: 57 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 92 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia