Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 6   [ Příspěvků: 57 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo by měl být prezidentem ČR?
Tomio Okamura 3%  3%  [ 1 ]
Jiří Dienstbier 3%  3%  [ 1 ]
Jana Bobošíková 0%  0%  [ 0 ]
Přemysl Sobotka 0%  0%  [ 0 ]
Vladimír Dlouhý 0%  0%  [ 0 ]
Miloš Zeman 11%  11%  [ 4 ]
Zuzana Roithová 0%  0%  [ 0 ]
Karel Schwarzenberg 24%  24%  [ 9 ]
Táňa Fischerová 14%  14%  [ 5 ]
Jan Fischer 0%  0%  [ 0 ]
Vladimír Franz 46%  46%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 37
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Volba prezidenta České republiky 2013
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 16:49:57 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dnes jsem se na (lž)idnesu dočetl, že dle jejich ankety by "čtenáři" vybrali za prezidenta Vladimíra Franze. Trochu mě to rozesmálo, protože reálná volba dopadne stejně jinak, neboť "interneťané" budou přehlasováni zkušenými "hlasovateli" a o prezidentské křeslo budou (podle mě) bojovat Fischer a Zeman, přestože je kandidátů 11.

Tak mě napadlo, jak to vidí pijáci absintu? Koho ano, koho ne. A proč?

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 17:10:35 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Nemam moc rad tema "politika" protote si myslim, ze rozdeluje lidi a vhani hadky do vztahu...Kazdopadne tady ten radek zanecham, podepsal jsem pro Okamuru a budu ho i volit, jeho nazory jsou jasne, ty tady nebudu prezentovat. Vsichni kandidati co byli v politice mi prijdou jako lhari, ostatni jsou male osobnosti a avatar to je studentsky vtip - toho nehodlam komentovat. Takze tak :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 18:07:23 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
To je podle mě přesně to, o co se dnešní politika snaží. Nebo to alespoň tak vypadá.

Aby člověk dostal k politickému dění naprostou nechuť a volby pak "zařídí" stará voličská garda složená buď ze stranických rodin, nebo z důchodců, kteří nemají nic lepšího na práci.

A to je špatně.

Politikům moc dobře vyhovuje nynější stav věcí. K volbám jde přesně ta většina, kterou politická svoloč potřebuje.

Osobně bych volil Fischera. Jako reprezentant mi přijde nejlepší.

Zeman je dobrej kašpárek, ale na hradě bych ho viděl nerad. Je to sice vzdělanec, ale samolibej rejpal s podezřelou postlistopadovou minulostí.

Tomio? :) Abych pravdu řekl, o tom člověku v podstatě nevím vůbec nic. Nedávno jsem na něj narazil v tomto článku - http://www.vlastnihlavou.cz/vy-na-to-pr ... kandidati/

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 19:10:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Nu, seznam kandidátů mým preferencím a představám o hlavě státu neodpovídá, nicméně rozhodně nestojím o Fischera, který mi přijde nevýrazným kandidátem, o kterém by donedávna nevěděl téměř nikdo, Zeman je na rozdíl od něj schopný politik, nicméně u obou mi vadí jejich minulost, u Fischera v souvislosti s KSČ, u Zemana z jeho působení ve vládě a podle mého, ne úplně vybrané chování. Tolik k favoritům, ostatní osobnosti, krom toho, že považuju za nevhodné z různých důvodů, jsou navíc i bez šance.

Vyjádřím se ještě ke dvěma kandidátům. Těmi jsou Okamura s Franzem. Okamura měl moji přízeň hlavně díky jeho názorům, které jsem prostřednictvím jeho blogu a občasných veřejných vyjádření sledoval, znelíbil se mi ale svým kladným postojem ke KSČM a prohlášením, že Vojta Filip je jeho kamarád a on by se přeci se špatným člověkem nekamarádil. Označení Filipa, dlouhodobého udavače, jako dobrého člověka, to by mělo urážet všechny dobré lidi. Navíc si nemyslím, a to z důvodu, popsaných níže u Franze, že by v naší zemi mohl a měl být prezidentem někdo, kdo, ačkoliv je polovičním Čechem, je od pohledu Japoncem.

Dalším, kdo mi stojí za vyjádření je Franz, člověk s přehledem a poměrně rozumnými názory. Navíc působí snad jako jediný energicky. Myslím si, že svými názory a postoji by mi byl ze všech kandidátů nejblíže, bohužel jeho vzhled je při kandidatuře na prezidenta handicapem, ačkoliv nefandím posuzování lidí podle toho, jak vypadají, funkce hlavy státu byla a je stále spojena s určitým formálním a reprezentativním zjevem. U nás navíc je prezident pořád pro mnoho lidí poměrně silnou autoritou, ač s ním třeba názorově nejsou v souladu, to z důvodu masarykovského kultu. U takových lidí nemá Franz šanci žádnou. Volit ho budou hlavně recesisté, kterých je v naší zemi mnoho, tak trochu to patří ke koloritu Čechů...

Franz s Okamurou zatím stáli mimo českou politickou scénu, je na diskusi, jestli to je pro funkci prezidenta spíše výhoda nebo nevýhoda.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 20:02:11 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Další věc, která mi vadí, je mediální zaměření na určité kandidáty. Media nám servírují prakticky pouze Franze, Fischera, Zemana, Okamuru a sem tam spícího Schwarzenberga. Ostatní jsou tak trochu bezprizorní. Vtip, který není vtipem, neboli sejde se Čech, Žid, Rakušan, Japonec a Avatar, zapomíná třeba na Jiřího Diensbiera ml., který se narodil ve Washingtonu. :mrgreen:

Co třeba takový Dlouhý, nebo Roithová, či Fischerová?

A propos Franz, jako člověk mi nevadí. Bohužel by si na něj při prezidentské kandidatuře nikdo nevzpomenul... kdyby neměl tetování.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 20:02:22 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Bobošíková, Fisherová, Roithová - nevýrazné, moc názorů s nimi nesdílím, navíc chci zcela šovinisticky za prezidenta chlapa.

Okamura je do nebe volající populista a jak řekl jeden kamarád: "Já bych ho za prezidenta nechtěl, za týden by vyřešil všechny problémy světa a to by byla nuda." Navíc, je to (byť částečný) Japonec vypadající jako Japonec.

Dienstbier, Dlouhý - opět postavy, které nejspíše nemají šanci a navíc mi ani nejsou moc sympatičtí. Mám z nich takový ten pocit politické vypočítavosti a vyčůranosti.

Se Sobotkou mi sice vycházela největší názorová shoda, ale je to taky takový chlapík, co to hraje na efekt, navíc nemá nejmenší šanci projít do druhého kola.


Fišera bych nevolil, protože ač má největší šance, je to tichá voda. Sice asi nejvíce reprezentační osoba, ale co na něj mám zákulisní informace od svého strejdy pojišťováka, co má na politiku kontakty... je to chlapík co s sebou nechá zametat a je lehce ovlivnitelný zákulisními vlivy, navíc jeho minulost. Ne.

Zemana nevolím z principu, i když si myslím, že to je druhý kandidát na druhé kolo volby.

Zbývá tedy Schwarzenberg a Franz. Kníže by mohl být můj favorit, v mnoha ohledech rozumný člověk a jako jeden z mála ministrů vede svůj úřad bez průserů, faktem ale zůstává, že rád usíná, po mrtvici má půlku tváře lehce znehybněnou, je už docela starý a je mu problém rozumět. Kdyby byl o 10-15 let mladší a zdravý, dal fandil bych mu neochvějně.

No a Franz... velmi rozumný a vzdělaný člověk. Problém (a výhoda) může být jeho nezkušenost s politikou, ale velkým negativem je jeho prezentace tetováními. Proti nim nic nemám, ale je to IMHO jediný vážnější problém, proč by nemohl být prezident. Nebýt tetování, není kandidatury. Tak to prostě je. Plus je problém, že by to byl už druhý umělec v prezidentském křesle a ve vší úctě k bývalému panu prezidentu, to dobrotu taky úplně nedělá.

Takže co... v prvním kole bych to možná skutečně recesisticky dal Franzovi (navíc, Fantomas za prezidenta, to by bylo hodně velké prolomení ledů a rukavice na stůl Americe a dalším "free" státům). V druhém (pokud by se tam objevil s Knížetem) asi spíš knížeti (i přes ty negativa, co jsem napsal výš). Pokud se tam neobjeví ani jeden, mám problém. Asi bych to neměl komu dát a musel bych zvažovat, jestli můžu jít zodpovědně k druhému kolu, ale pak bych volil asi (skoro) kohokoliv proti Zemanovi.


Hlavní kandidáty, tj. Fishera a Zemana, za mě ale nebrat... obecně je pro mě důležité, když je prezident určitou osobností. Můžu s ním souhlasit, můžu v něčem nesouhlasit, ale šedá myš, která dělá, co se jí řekne, to by se mi nelíbilo.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Naposledy upravil Slovi dne ned 18. lis 2012 22:37:12, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 20:35:50 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Franc už jenom pro to že by mě zajímalo jak by vypadal na známce :devil


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 21:24:28 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Můžu hlasovat? Hustý.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 23:13:51 
Aktivní pijan

Registrován: úte 18. říj 2011 20:14:09
Příspěvky: 84
Moc na výběr není ale pokud pominu svině , naivky bez názoru a děcko tak mi zůstává jen člověk.
Paradoxní na tom je to že JÁ který vždycky tvrdil o tetování že patří do basy budu volit potetovaného za prezidenta.
Jak moc se člověk ve stáří ;) mění.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 0:10:15 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Tak to vypadá, že nakonec ta iDNESovská anketa (a stejně tak ta z Aktuálně) nebyla úplně tak lichá. :D :D

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 6   [ Příspěvků: 57 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia