Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 20 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 15:28:37 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Můžeš zkusit tyhle https://www.warehouse1.cz/rum-rhum-ron&filter=250 :hi

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 15:42:49 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Wagi píše:
Hoši trošku jsem na rumy dlabal a říkám si, že bych si udělal malou radost - žel bohu nemám tak dramatickej rozpočet jako na Absinth...atd :D

Každopádně mám tu pár tipů -
Matusalem Grand Reserva 15
Bacardi Gran Reserva Diez 10
Pyrat X.O
Bacardi Anejo Cuatro
Rammstein Rum

je to někde ideálně 500-1k, viděl bych to tak na +-2 lahve takhle na blind,,, máte někdo nějakej tip? Ovocnější, lehčí věci - což by se asi mělo povést :)


Za mě, zcela subjektívně, samozřejmě:

Matusalem Grand Reserva 15 - sladký, řídký, tenký, kolonový rum, "vylepšený" údajně výtažkem ze švestek a rozinek. 4/10 - dobrý pro ženský.
Pyrat X. O. - neměl jsem, ale podle všeho naprostá fake srajda, mladý rum "vylepšený" pomerančovým aroma s tunou cukru, chutní to prý jako pomerančový likér typu Grand Marnier
Bacardi rumy nemůžu říci, mám k nim averzi kvůli "Bacardi Superior", který se hodí pouze k přípravě Molovovova koktejlu. Údajně existují decentní Bacardi rumy ve vyšších cenových hladinách, ale netestoval jsem, portorikánské rumy jsou lehké, kolonové, není to moje parketa.
Rammstein Rum - přý velmi povedený, ten bych jako jediný ze seznamu sám rád ochutnal. Kdyby z tohoto seznamu vybíral já, je to jasná volba číslo jedna.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 15:54:36 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
HNS píše:


Jo, tahle série mě zaujala, neměl jsem, evidentně je to následek snahy uspokojit lidi, co se o rumy začali trochu zajímat a nestačí jim koktejly s deštníky a sladké dámské sirupy. Nicméně k Warehouse mám jednu výhradu, je to nádherný, pěkně postavený kamenný obchod, vydávají pěknou publikaci, respect, ale vždycky tam platíte o pár stovek navíc jen proto, že je to obchod pro snoby. Je pravda, že mají pár věcí, co jinde nejsou (jako zrovna tahle série), ale většinou platí, že jinde seženete výrazně levněji.

Jinak co se týká stolního popíjecího rumu do tisícovky, můj tip je věčně oblíbený Appleton 12y (Reserve se také jmenuje, tuším), to je IMO nejlepší rum s poměrem cena/požitek. Pokud nesnášíte jamajský rum, tak něco z Barbadosu - Doorly's 12y, Rum Sixty Six (mírně přes tisícovku), R.E. Seale's 10y (černá, jakoby pokroucená láhev) nebo Mount and Gay XO. Pokud chceš lahůdku do dvou tisíc bez kompromisů, tak doporučuju Real Mc Coy 12 Limited Edition s finishem v sudech po madeiře:

https://shop.rumako.cz/katalog/zbozi/na ... d-12-years


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 16:27:13 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak ja mam rad ty lehci svezi rumy, nejak nemuzu ty tezky tmavy a zemity veci a byt jsem sice nic takovyho neochutnal myslim si, ze ten "namornickej" mix silnej jak noha vod stolu to me taky asi nezachrani..... Zase mam rad "elixir" takze mozna Matusalem a Rammsteina :lol:

Hele kdyby jste nekdo mel nejakej vzorecek, koupim, smenim at si malinko rozsirim obzor :)

Mozna si udelam radost a vyrazim na par degustacek, az nekdy ;) :shock:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 18:37:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
kamamura píše:
Tuvy píše:
Abyste věděli, že ty řeči tu bere občas někdo vážně:


No a co na něj říkáš?


Peněz nelituju. Není sladký, je fakt silný (na mě asi až moc), kořenitý, to ano. Nemám z něj ale takový ten pocit plnosti, hutnosti, předpokládám, že to je ale (nezvyklá) absence doslazování asi.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 18:41:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
kamamura píše:
HNS píše:


... Nicméně k Warehouse mám jednu výhradu, je to nádherný, pěkně postavený kamenný obchod, vydávají pěknou publikaci, respect, ale vždycky tam platíte o pár stovek navíc jen proto, že je to obchod pro snoby. Je pravda, že mají pár věcí, co jinde nejsou (jako zrovna tahle série), ale většinou platí, že jinde seženete výrazně levněji.
...


Mě nasrali hned, když se otevřela ta jejich stránka a celou ji zakryla výzva k "odsouhlasení" cookies spojená s odsouhlasením věku a souhlasem se vším dalším - to je tak k*va nezákonné, že jsem tam na tom bodě skončil a dál nešel - nejen, že bych si od nich nic nekoupil, ale vážně jsem uvažoval, že jim nebo ČOIce napíšu, že takto to skutečně pánové dělat nesmějí...

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 18:56:04 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
kamamura píše:
... Pokud chceš lahůdku do dvou tisíc bez kompromisů, tak doporučuju Real Mc Coy 12 Limited Edition s finishem v sudech po madeiře:

https://shop.rumako.cz/katalog/zbozi/na ... d-12-years


... budiž zlořečen pokušiteli...

(objednáno)

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 21:32:31 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Já se snažím dát vždycky distributora pro republiku :mrgreen:, případně cenově výhodné. Pokud by někdo chtěl, je možnost objednat za velkoobchodku až budeme doplňovat zásoby po uvolnění. Tam je to pak jiná cenová :bandit .

Jinak v Rumako, Diosu, občas Vicom a podobně se dají sehnat některé už nedostupné láhve nebo láhve jinak špatně k nalezení :rock .

K UPB, některé láhve holt tak koštují. Zase na druhou stranu, stejně jako Kratochvílovci jsou spíše zaměřeni na gastro a velkoobchod, tedy maloobchodní ceny opravdu nejsou a nebudou nejlepší, nesoutěží s konkurencí, protože to není většina jejich prodeje/zisku.

K odsouhlasení bude Tuvy vědět nejvíc z nás, co se může a co ne. Věk je samozřejmost, ale podmiňovat návštěvu ostatním, nevím, nevím. Já si objednávám esemeskou, tak sem k tomu vlažnej...ale nemá se to, no, nemá :mrgreen: .

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 23:27:37 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
HNS píše:
Já se snažím dát vždycky distributora pro republiku :mrgreen:, případně cenově výhodné. ...

Zde se přiznám, netuším, co tím bylo myšleno a současně bych to rád věděl - zní to, jako bys v baru rozléval replikami "falšované" pití (ne, že by mi na tom záleželo). :?:

HNS píše:
... Pokud by někdo chtěl, je možnost objednat za velkoobchodku až budeme doplňovat zásoby po uvolnění. Tam je to pak jiná cenová :bandit .
To zní zajímavě, byť su Brňák - nějaké detajl?

P.S. Nemohl jsem se rozhodnout, co si po těch čtyřech silných IPÁch dát, tak jsem nakonec GunRoom řízl 1:1 Quartercaskem a výsledek je překvapivě pitelný - s vůní na začátku, bouřlivou chutí a dlouhým kouřovým ocasem... celkem mě to baví a mám to tu po ruce v pracovně.
... ale něco by to ještě chtělo, je to moc silné (led, sodu, limetku či tak?). Můžete na to baristi někdo zkusit kouknout? Nebo je to úplná blbost?

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2020 13:11:45 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Taky sem to ted moc nepochopil s těmi replikami :mrgreen: Ale myslel jsem to tak, že se snažím dát odkaz na distributora, který to dováží do republiky, který by teoreticky měl mít nejlepší ceny a dostupnost, případně, když něco zahlédnu nebo mám ozkoušeno třeba jiný velkoobchod, kde se dají ty láhve sehnat za dobrý peníz či jinde už nejsou :nod

Falšováním mne nestraš, bych pak nemohl spát, že bychom měli neoriginální láhev, s mojí obsedantně kompulzivní poruchou bych to nedal :chuckle Hlavně bych nikdy nedal neoriginální láhev. Za prvé mám tak nastavené své vnitřní barové hodnoty, za druhé je to neomluvitelné šméčko, za třetí trochu hazard se zdravím, když nemáš 100% jistotu, co v obsahu je a poslední, je to nezákonné.


Pro mne není problém vám objednat nějaké láhve, tak jako tak jsem jedou a já je jen přidám k objednávce. Do Brna se dá taky poslat nebo když budeš v Praze, tak vyzvednout osobně. Ještě mne napadá jedna možnost, zrovna v Brně, mnohem rychlejší bez cestování, ale to dyžtak zprávou, když by si měl vybráno, co konkrétně by jsi chtěl. :call

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 20 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia