Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 19 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 21:01:40 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Hele nahodou sem dostal Banditu black od Bartidy a musim rict ze to je kolem 4 stovek takovy nenarocny, ovsem ne uplne marny piti. Koukal sem ze maj i klasickou verzi kde neni kafe,ale vanilka... Pijete to nekdo?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: ned 14. črc 2019 14:52:34 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Wagi píše:
Hele nahodou sem dostal Banditu black od Bartidy a musim rict ze to je kolem 4 stovek takovy nenarocny, ovsem ne uplne marny piti. Koukal sem ze maj i klasickou verzi kde neni kafe,ale vanilka... Pijete to nekdo?


No, musím řícit, že jsi probudil mou zvědavost. Nicméně - v téhle kategorii (tzv. "black rum", vpodstatě často melasou dochucený a silně barvený mladý rum do koktejlů) spolu soupeří rumy jako O.V.D., Skipper, Cruzan Blackstrap, Coruba Black (u nás jsem nesehnal), Gosling's, Myer's Black, a konečně Wood's Navy Rum:

http://thefatrumpirate.com/woods-old-navy-rum

Všechno jsem to ochutnal, a ten Wood's to u mě vyhrál na celé čáře. Mírně nasládlý (nikoliv přeslazený), příjemný, jednorozměrný sice, lehce nakouřený, overproof na 57 procentech (velké plus), navíc je to litrovka, k mání 650 korun. Ten Bandita stojí sice jen 450, ale je to jen 0.7 za 450, takže cenou už si skoro konkurují. Pro mě je velmi těžké se přesvědčit koupit nějaký potenciální tuzemák (rum Republica byl fakt strašnej), když mám k dispozici tuhle vyzkoušenou klasiku.

Takže - určitě bych ochutnal, ale do láhve nejdu. Už takhle tu mám newfoundlandský "Screech", který jsem koupil s čisté zvědavosti, a hodí se fakt akorát tak do výlevky - má takovou příšernou trpkou, metalickou pachuť, která zkazí i kafe nebo čaj, o koktejlech ani nemluvě.

Mimochodem, míchal jsem tu teď pro známé nějaké koktejly, a koupil jsem za tím účelem Havana Clum 3y (klasifikovaný jaky "white rum", ale nefiltrovaný jako konkurence, takže je vlastně barvou trochu do žluta, takové reposado), a musím říci, že to je fantastický rum, který se dá klidně pít samotný - voňavý, krémový, trochu nasládlý, bez defektů, fakt super.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: ned 14. črc 2019 16:38:43 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Super ten Wood's Navy Rum zkusim ho nekde potkat a otestovat. Tak ja sice nejsem nejak extra znalej, mam radsi lehci a ovocnejsi rumy... Taky nepocitam s tim, ze do 1k to bude nejaka bomba a pres 2-3k stejne nepujdu ;)
Spis hledam alternativu do koktejlu a neco zajimaveho


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: ned 14. črc 2019 19:21:06 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Wagi píše:
Super ten Wood's Navy Rum zkusim ho nekde potkat a otestovat. Tak ja sice nejsem nejak extra znalej, mam radsi lehci a ovocnejsi rumy... Taky nepocitam s tim, ze do 1k to bude nejaka bomba a pres 2-3k stejne nepujdu ;)
Spis hledam alternativu do koktejlu a neco zajimaveho


Wood's Navy Rum rozhodně bomba není, je to mixing rum, kteří někteří (ehm) popíjejí i samotný, protože pro něj mají slabost. Je to vpodstatě úplný opak lehčího ovocného rumu ;-) Jestli jsi měl nějaké rumy označované jako demerara, tak tohle je typický demerara rum. Jsou lidé, kteří tvrdí, že se chuťově blížil tomu, co fasovalo britské námořnictvo před rokem 1970, někdo zase tvrdí, že blíž je Pusser's Navy Rum, protože Pussers údajně tu recepturu od admirality koupil, ale bez nějakého veterána to už dnes nikdo nerozhodne ;-)

Kde tenhle rum vyniká je v Dark and Stormy - v supermarketech je občas k dostání jamajské zázvorové pivo, ne taková ta limonáda, ale fakt pití s pikantní chutí po zázvoru, takové bílé plechovky, tak to smíchej s tím Woodsem, dosyp led, a uvidíš, jak ti to budou návštěvy chválit ;-)

BTW kdybys byl z Prahy, mohli jsme swapnout vzorky. Woodse za toho Banditu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: úte 21. led 2020 5:37:00 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Jak se z rumu stává hipsterské pitíčko, objevují se neuvěřitelně zajímavé, ale špatně dostupné kousky:

https://drunkendiplomacy.com/blog/2019/ ... s-palazzi/

https://www.astorwines.com/SearchResult ... e=Contains

Obzvláště ten desetiměsíční agricole z Jižní Karolíny vypadá opravdu zajímavě (všiměnte si té barvy - určitě žádný karamel).


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 30. led 2020 12:23:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Poslední zajímavý úlovek, zatím neotevřený:

Příloha:
gunroom.jpg
gunroom.jpg [ 76.19 KiB | Zobrazeno 1280 krát ]


65% alkoholu, blend relativně mladých rumů (3-5 let) z Jamajky, Guayany, Barbadosu a Trinidadu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: pát 06. bře 2020 21:12:28 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Mimochodem, ten Gunroom Navy Rum je totální bomba.

Příjemné, kořenité aroma, explozivní chuťová nálož od sladkého, funky začátku až po poměrně suchý, trpký a nahořklý konec. Typický představitel těžkotonážních, plnoštíhlých rumů anglického typu. Kdo má rád rumy jako Pussers, Caroni nebo Smith and Cross, určitě přijde na chuť i tomuhle.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2020 21:17:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Abyste věděli, že ty řeči tu bere občas někdo vážně:


Přílohy:
RUM.jpg
RUM.jpg [ 199.39 KiB | Zobrazeno 1178 krát ]

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2020 19:55:24 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Tuvy píše:
Abyste věděli, že ty řeči tu bere občas někdo vážně:


No a co na něj říkáš?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 11:33:45 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Hoši trošku jsem na rumy dlabal a říkám si, že bych si udělal malou radost - žel bohu nemám tak dramatickej rozpočet jako na Absinth...atd :D

Každopádně mám tu pár tipů -
Matusalem Grand Reserva 15
Bacardi Gran Reserva Diez 10
Pyrat X.O
Bacardi Anejo Cuatro
Rammstein Rum

je to někde ideálně 500-1k, viděl bych to tak na +-2 lahve takhle na blind,,, máte někdo nějakej tip? Ovocnější, lehčí věci - což by se asi mělo povést :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 19 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia