Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 11 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: pon 11. pro 2017 21:32:12 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
No, jestli neděláš v Hradci, tak zřejmě ne :)

Ale jinak je celkem smutný, že ve (skoro) stotisícovým krajským městě jsou jen dva podniky, kam se dá zajít na lepší pití a z toho jeden se věnuje jen rumům...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: pon 11. pro 2017 23:34:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Froggg píše:
No. 1 tam měli taky, ale po ochutnání No. 2 se mi do jedničky už nechtělo, tak nemůžu ani referovat. Mými oblíbenými rumy jsou už docela dlouho Zafra 21 a Pusser's British Navy 15 a na nich jsem se nějak usadil, jakmile se nově ochutnaný rum nevejde mezi ně, většinou nemám potřebu ho opakovat. Ale ten večer jsem ochutnal ještě jeden, a ačkoliv byl sladký, tak měl chuť zajímavou a ten bych si klidně znovu dal - Royal Danish Navy (A. H. Riise). Uvažuju, že ho pořídím pro návštěvy.


A. H. Riise je vyhlášený masakr, obsah cukru 96 g/l, což už se blíží cole, která má 108 g/l. Podle testu zde:

http://thefatrumpirate.com/hydrometer-tests-2

Docela mě dostalo, že místo deklarovaného obsahu alkoholu 40% ABV má tento "likér" jen 10%, což pokud je pravda, tak zavání podvodem.

Recenze zde:

http://thefatrumpirate.com/h-riise-roya ... h-navy-rum

Kdysi jsem ve svém "sladkém" období také láhev zkonzumoval, dnes už bych to nekoupil, obzvláště proto, že cena naprosto neodpovídá kvalitě obsahu.

Zde je jiný test, který uvádí 16% ABV alkoholu, a 82 g/l cukru.

http://www.drecon.dk/index.php/17-list-of-rum-measured

Zřejmě se tedy nejednalo vyloženě o chybu v měření.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: pon 11. pro 2017 23:49:22 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tvl, když se dívám na ty tabulky a vidím ty cukry, a nebo ty pekelné nepřesnosti v obsahu alkoholu, tak bych blil. Jaktože jim to tak prochází? Já mít na slivovici označenou jako 50 % 48 %, tak nás zavřou za delikt na spotřební dani.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: úte 12. pro 2017 0:48:30 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Té informaci o alkoholu se mi nechce ani věřit, teda spíš si to neumím představit, to je slušnej hnus. Ale klidně bych věřil, že to má pod 30 %, čistě na základě chuti. A že je to sladký, to je. Bohužel, návštěvy chtějí většinou sladkej rum, nevýraznou whisku atd. Co mě na A. H. Riise zaujalo, byly spíš ty další chutě, krom té sladkosti, prostě celkem nezvyklé. Ale jestli šulini v té marmeládě mají 3x míň alkoholu, tak ať se s tím dají vyfotit...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: úte 12. pro 2017 1:46:05 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Martin píše:
Tvl, když se dívám na ty tabulky a vidím ty cukry, a nebo ty pekelné nepřesnosti v obsahu alkoholu, tak bych blil. Jaktože jim to tak prochází? Já mít na slivovici označenou jako 50 % 48 %, tak nás zavřou za delikt na spotřební dani.


hele - já bych skoro řek, že budeš mít problém obráceně - když budeš skutečných 50% danit jako deklarovaných 48 %.

A to se nebavíme o obsahu Thujonu, že? Kdy by skutečný obsah 40mg/l místo deklarovaných 25 byl průser na evropské úrovni.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: úte 12. pro 2017 13:39:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
kamamura píše:
Froggg píše:
:....
http://www.drecon.dk/index.php/17-list-of-rum-measured

Zřejmě se tedy nejednalo vyloženě o chybu v měření.



Mi to přijde spíš o tom co se stane když se hustoměrem měří směs více než dvou látek. V tomto případě když se do směsi lihu a vody přidá cukr, který díky své daleko větší hustotě měření hrubě naruší.
(Čím více cukru tím menší % lihu hustoměr ukáže!)

Autor se zřejmě pokusil vytvořit "nějaké" korekční tabulky" které by tuto chybu zohlednily.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro 2017 11:19:45 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Prohlíd sem si to neště v klidu, ale stejně...si ze mne děláte píču :O Že je to něco sladký jak cecek, aby tomu dodali nějakou chuť, která není už na začátku ideální, se dá ještě v mezích pochopit. Taky si dám colu. Ale někde volume alkoholu opravdu ujíždí rychlíkem. A to i u lahví, které jsou poslední měsíce velmi ceněny a jejich cena raketově stoupla ( někdo tu má myslím kartonek dokonce doma :angel ). Někdo se s tím nesral a nechal raději víc, třeba Kolumbijci :D

Ale vážně, zkuste mi to vysvětlit jako dementovi, já vždycky myslel, že se každý při výrobě snaží přesně trefit požadovanou hladinu alkoholu ( naředí to ) naprosto přesně a že to není tak složité. Složitější to asi bude u blendů, kdy je v popředí chuť a pokud trefíš "tu správnou" , necháš ji být. V to případě ale změříš směs a tu prostě napíšeš na etiketu nebo ne? Vlastně, vždycky měříš finální produkt a to napíšeš, ne? Nebo ty vole žiju na duhových polích? :wring

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro 2017 13:59:07 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
AH Riise - něco shnilého je v království Dánském.. :finger Potěšili mě Companie Des Indes, těm to sedí na chlup :yes Vůbec jsem netušil, že existuje Diplomatico Single Vintage 1997. Až doposud jsem měl za to, že začali od 2000 :O


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro 2017 16:23:12 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Mi přijde, že jsou to hausnumera způsobené právě výše zmiňovanou chybou měření - tedy, že ten líh změřili prostě hustoměrem a opoměli, že na to má vliv i ten cukr (příp. další látky). Ale nestudoval jsem, jestli tam někde psali použitou metodologii.
Ostatně - kupte lahev A. H. Riise Davarovi, ať to přeměří a zbytek vypije - třeba bude souhlasit...
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rum
PříspěvekNapsal: ned 17. pro 2017 15:02:35 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tornado: Jojo, existuje. Mají ho za lidovku na https://www.alkohol.cz/produkty/diploma ... age-11261/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 11 z 31   [ Příspěvků: 310 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia