Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 26 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 12:39:39 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Je to snad rok, co jsem psal něco naposledy. Nekamenujte mě, ale musím se přiznat, už moc absintu neholduju. Pořád ho mám v srdci a občas koupím nějakou prima láhev, ale i tak. Přešel jsem totiž na ovocnou stranu, začaly mě mnohem více zajímat ovocné destiláty. Ty totiž jakoby chytily druhý dech.

Nedávno jsem byl na prezentaci jedné pěstitelské pálenice ze Žešova. Můj děda k nim dlouhé roky vozil kvas na vypálení. Oni se ale začali transformovat na lihovar a pěstitelské pálení opouští.

Z té prezentace jsem byl ale rozčarovaný. Stejně tak i z produktů. Začnu postupně.

Princip prezentace spočívá v tom, že oni jsou nejexkluzivnější výrobce ovocných destilátů v ČR. Všichni ostatní jsou prý ti horší. Mimochodem Martine, docela se o tebe otírali a dost si tě brali do pusy. Prý sice nejste Jelínek, ale prý jste už dneska všude, zvedli jste výrobu a už to prý nemůžete kvalitativně hlídat. Kdežto oni jsou prý jen v top restauracích a vybírají si, komu prodají.

Neposlouchalo se to dobře, ten Jan Kleiner je špatný markeťák a ještě horší přednášeč. Celou dobu mluvil o exkluzivitě, o tom, že kvasí devět měsíců, že staří v dubových sudech, kameninových nádobách a tak. No a pak nám dali ochutnat.

Všichni byli z těch řečí vyhajpovaní a čekali něco jako totální pecku. Ochutnali jsme Silver Plum a Wild Pin. Já ochutnal a nechápal o co běží. Byl to naprosto obyčejný destilát. Klasika. Úplně to samé, co celé ty roky destilovali v pěstitelské pálenici za 120 Kč. Prostě normální slivovice. Jenže pod jejich značkou za 2000 kaček!

Díval jsem se po očku po ostatních, jestli jsem jediný, kdo to nepochopil. Pár rozpačitých tváří tam bylo, ale většina si pomlaskávala a přitakávala, že je to výborné a lehoučké. Kleiner se usmíval jak měsíček nad hnojem a vytáhl eso z rukávu, bronzovou medaili z nějaké soutěže ze San Francisca!

Hned po akci jsem o nich začal něco vyhledávat, ale nic moc jsem nenašel. Víte o nich někdo další?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 13:18:02 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Kleiner. To je bohužel trochu smutný případ.

Je to asi dva roky nazpět, co nás pomlouval na jedné jeho degustaci v Brně. Počítám, že podobná akce jako ta, na které jsi byl. Já se to dozvěděl od kamaráda a hned jsem Kleinerovi napsal, že se mi to nelíbí a že se to nedělá. Kleiner se sbalil a přijel se k nám omluvit a vysvětlit.

Seděl u mě v kanceláři a říkal, že on to má jen jako hobby podnik a že ho živí něco jiného. Já na to, že ani to ho neomlouvá k tomu, aby na svých prezentacích pomlouval konkurenci. Zvlášť když dnes u Jelínků destilují lepší slivovici, než má on sám. Mluvím o Vizovické řadě z jejich vlastního ovoce.

Jeho slivovice stojí, kolik stojí. Pokud mu to zákazníci kupují, tak ať kupují. Existuje spousta průměrných věcí zabalených v krásném obalu. Jen ta jeho láhev stojí v nákupu 200, uzávěr možná dalších 30 Kč. Produkt samotný má hodnotu jako všechny slivovice na trhu.

Podle mě je problém v tom, že hospodský čí barman musí rozpočítat tu cenu láhve a krabice do ceny panáku, ale přitom zákazníkovi ta láhev ani krabice nezůstane. Když se bude líbit hospodskému, tak si ji nechá, má ji zadarmo. Kleiner asi tedy víc počítá s tím, že si ty láhve kupují lidé na doma, že to mají vystavené a že na zbožně koukají. A ano, ta láhev je z Francie a je krásná.

Ale stejně. Kleiner se netají tím, že veškeré ovoce nakupuje od lidí. Lidé mu to přinesou přímo až ke kotli. Má tedy mnohem, mnohem nižší náklady než například my, kteří museli vysázet 15 ha stromů, každý rok se o ně starat a platit brigádníky na sběr. Až to jednou těm lidem co mu to nosí dojde, že bez nich nic nevypálí, tak bude mít problém.

Kvalitu jeho produktů nebudu hodnotit. To nechám na zákaznících. Jen pro srovnání, naše slivovice stojí v Lokálu asi 38 Kč za 0,02. Jeho asi 130 Kč za 0,02. My destilujeme z vlastního ovoce na nejlepším destilačním zařízení na světě. On z vykoupeného ovoce co roste u silnic na nejlevnější koloně co se dá u nás koupit. Naše náklady jsou obrovské, ale dokážeme se dostat na cenu, na jaké jsme. Protože se nesnažíme být uměle exkluzivní a protože máme láhev v nákupu za 20 Kč.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 13:43:09 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Tak on vás pomlouval už dva roky nazpět a stále v tom pokračuje? To je zajímavý charakter.

Ještě mi prosímtě řekni, že je to strašná pičovina s tím jeho kvasem? On totiž jako jednu z výhod udával, že mu kvas leží 9 měsíců. O tom jsem nikdy neslyšel. Děda vozí kvas do pálenice jednoduše hned, jak mu to prokvasí.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 13:58:17 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Argumentace devítiměsíčním kvasem je asi největší LOL v jeho marketingu.

Kvas není destilát, nemusí zrát a časem se určitě nic nezlepšuje. Ba právě naopak!

Je to ovocná šťáva plná cukru. Kvasinky přemění cukry na alkohol a to jim v případě švestek trvá asi 4 - 6 týdnů, záleží na cukernatosti, teplotě v které kvas leží a na samotných kvasinkách. Když kvasinky dokončí svoji práci a téměř všechen cukr přemění na alkohol, tak se musí okamžitě destilovat. Hrozí totiž zoctovanění a znehodnocení. Proto všechny pěstitelské pálenice mají sezónu od cca listopadu do února. V tu dobu jsou totiž prokvašené všechny kvasy a není nač čekat.

Argumentovat devíti měsíci starým kvasem je čistě marketingová záležitost. Jen nevím na koho cílená. Všichni přece ví, hlavně na Moravě, jak to s kvasem je a kdy se destiluje. Devět měsíců znamená to, že posbíráš ovoce v září a pálíš v červnu.

Proč bys to proboha dělal?

U nás sbíráme poslední odrůdu v září. Kvasíme v hermeticky uzavřených nerezových nádržích na 160 hektolitrů. Pak postupně destilujeme. Než přijde na řadu poslední založený kvas, tak je duben. Loni bylo tolik ovoce, že jsme destilovali až do května. Byl to tedy osmiměsíční kvas. Ale nikdy, probůh nikdy by mě nenapadlo to nějak zmiňovat a nebo z toho dělat marketingovou přednost! V květnu jsme destilovali kvas ze září jen proto, že jsme toho měli strašně moc!

Postavit na tom marketing a brát to jako konkurenční výhodu mi přijde zoufalé.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 14:17:07 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Jen takový můj osobní názor:
Malý panák slivovice za 130?.... :rofl neeee.... Ale jako vtip tovje dobrý...
Asi jsem trochu jednodušší ale když kupuju cokoliv-zajimá mě jaké je to-co si kupuju...ta "funkční" část.... A ne obal.... Jestli je láhev pěkná za 200 nebo flaška jako v Nivnice za pár kaček je mě úplně jedno...láhev nepiju a ani si je nevystavuju.

Řekne mě někdo co ten jejich kvas dělá těch 9měsiců jak říká? Vždyť jak to nechám dlouho tak se to "zlomí" a pak jde kvalita dolů...
Durancie a meruňky pálím každý rok....ale co by mě na tom kvasilo tak dlouho by mě vážně od toho člověka zajímalo...
Já tyhle řeči kdy se někdo obouva do konkurence mám fakt rád....taky se pár velkoprodejců obouvalo do našeho produktu že jsou lepší, nekomentoval jsme to...a neměli jsme to taky v pěkné krabici oproti nim kterou taky zminovali...oni už prakticky neexistují, AR.net je v celé EU a US...zákazník si vybral.... :x
Bude se podobná prezentace někde opakovat? Možná bych se tam na košt zastavil a pobavil se....pár dotazů bych na ně asi měl během te prezenčky...
Tohle chování výrobců se me fakt příčí...
Buď jsem tak dobrý že konkurenci nemam a proto se jí nemusím zabývat a nebo jsem na tom tak blbě a musím se sám chválit že jsem lepší než ten nebo ten.. ale samochvalu nikdo dlouho nežere...
Našel někdo nějaké srovnání s někým na stránce Žufanka? Nikdy jsem to neviděl...protože holt konkurenci nemají...
Ale je to jen můj subjektivní nazor....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 16:53:37 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Tak teď jste mě chlapi naštvali. Podobné věci nemám rád a tak jsem začal vyhledávat.

Do roku 2013 používal Kleiner web slivovicekleiner.cz. V archívu se mi podařilo najít poslední podobu webu včetně původního balení jejich slivovice. Snímek obrazovky viz příloha.

Na titulní stránce psali:
Citace:
Švestky necháváme kvasit po dobu 3 měsíců bez přídavku cukru. Slivovice je třikrát destilovaná a dozrává v nerezových tancích.

OK, tři měsíce, to dává smysl a odpovídá to pravdě. Láhve škaredé jak noc a o etiketě ani nemluvě.

Jdeme na detail produktu:
Citace:
Slivovice Kleiner – z nejvyzrálejších a nejzdravějších švestek jemně upředená, třikrát destilovaná, jen pro náročné ochutnavače života. K destilátům Kleiner doporučujeme anglickou slaninu, vyuzený špek nebo domácí škvarky s kouskem chleba!

OK, třikrát destilovaná, to Destila kotel umí. Anglická slanina, špek a škvarky, to je ke slivovici ideální. Screenshot viz příloha.

A teď to hlavní, jdeme objednat:
18. listopadu 2013 se Slivovice Kleiner 0,5l prodávala za 280 Kč s DPH a Kosher verze za 350 Kč s DPH! Nevěříte, tady je poslední existující verze objednávkového formuláře, viz příloha.

V roce 2015 se slivovicekleiner.cz transformovala na distillerykleiner.cz. Na titulní stránce se dozvíte, že Wild Pin kvasí 270 dnů namísto původních 100 dnů. Už tam nenajdete objednávkový formulář, ale odkaz na eshop jejich nového distributora, UPB (Ultra Premium Brands). A tady čichám tu zradu. Ultra Premium. Ze Slivovice Kleiner za 280 Kč je nově Silver Plum za 1900 Kč za 0,7l!

LOOOL, vy nuly!

Stačily dva roky na to, aby se z jedné a té samé slivovice stala silver plum za dva litry. Nejexkluzivnější destilát v ČR.


Přílohy:
slivovice kleiner 2013.jpg
slivovice kleiner 2013.jpg [ 161.1 KiB | Zobrazeno 4659 krát ]
slivovice kleiner popis.jpg
slivovice kleiner popis.jpg [ 181.35 KiB | Zobrazeno 4659 krát ]
slivovice kleiner 2013 cena.jpg
slivovice kleiner 2013 cena.jpg [ 170.14 KiB | Zobrazeno 4659 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 16:55:09 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Teď jsem tak mrkl na jejich web. Uvádí že firma existuje 15let....ale nabízí meruňkovici starou 33let ze sudu... Těch 18let navíc se vzalo kde?
Navíc opět můj subjektivní názor je že meruňkovice na dlouhodobé archivování není...ta chuť meruněk je pryč i za 10-15let...
Ono se s tím stařenim a archivováním destilátů dost blbne...čím starší tím lepší atd...staří se všechno a každý..... Dřív se uchovávala čistě jen slivovice... meruňka atd se vypila protože se na archiv nehodila...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 17:27:21 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Začíná to být jasnější. Kdo se umíte pohybovat v Obchodním a Živnostenském rejstříku, tak na to přijdete také.

Distillery Kleiner patří Distillery Kleiner s.r.o. Tu tvoří Jan a Ružena Kleinerovi. Ale to je jen tak naoko. Jan Kleiner má od roku 2012 ještě firmu Distillery s.r.o. a v ní je jako 50% společník Oldřich Medek!

Naše místní legenda Oldřich Medek! Původní majitel Starorežné Prostějov! Výrobce těch nejlevnějších lihovin a ve své době toho nejhoršího absintu na světě! Starorežnou prodal Granette a až teď vidím, že neodešel do zaslouženého důchodu, ale na stará kolena změnil prachobyčejnou pěstitelskou pálenici na luxusní lihovar!

To je bomba! Z nejlevnějšího výrobce lihovin je nově společníkem těch nejdražších.

Já jsem tak strašně rád, že jsem na té degustaci byl! Teď jen doufám, že z té akce nemají prezenční listinu a nepřijdou na to, koho si tam pozvali.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 17:33:54 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Uff. Nevěděl jsem to a asi ani nechtěl vědět. Když se kdysi Lokál rozhodoval, že by rozšířili sortiment slivovice, tak jsem jim o Honzovi Kleinerovi řekl. Pro mě to byl v té době člověk od stejného řemesla a neměl jsem proti němu vůbec nic. Naopak jsem ho doporučoval, jakožto výrobce nedolihované slivovice.
Ach jo.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Distillery Kleiner
PříspěvekNapsal: ned 05. úno 2017 18:06:08 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
:D vidis.. . Tys je doporučil....oni tě pomlouvají....
Ale tak trochu je chápu. Je dost lidí co to koupí jen kvůli ceně a myslí si že to je top a exkluzivní... čistě jen kvůli cenovce...
Aneb jak z podprůměrného produktů udělat prémiovku jen díky extrémní ceně, pěknému obalu a pár kecům okolo....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 26 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia