Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 9   [ Příspěvků: 87 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: ned 09. zář 2018 16:00:54 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Myslím, že se to tady už někde probíralo. Slivovice časem spíš získává, hruškovice a meruňka zase ztrácí. Žijeme ve světě, kde vše neustále podléhá nějaké změně. Otázka pak je, zda naše smysly tuto změnu postřehnou a pokud ano, jak ji vyhodnotí.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: pon 08. dub 2019 10:48:55 
Zelený pionýr

Registrován: stř 09. led 2019 11:10:37
Příspěvky: 48
Asi jsem to tu neprošťoural dost důkladně, ale když už je tu toto téma... Dostal jsem od drahé polovičky k výročí karafu na chlast (je vidět, že za tu dobu už ví co a jak :)) teď řeším do do ní nalít a samozřejmě přemýšlím, jak by tam vypadal absint (doma mám samozřejmě různý pálenky, rumy, whisky...) Když jsem tu karafu myl, tak v tom vypadala dobře i voda, takže nějaká pálenka by určitě šla. Nicméně na rozdíl od dřívější produkce dává Martin teď absint do tmavých flašek (na druhou stranu když se doma laskám s L'Ancienne nebo pískovanou lahví MB tak ty lahve se mi líbí určitě víc) a taky se tu řešilo, že pokud je obsah menší, tak je vhodné to přelít do menší nádoby. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je totální blbost ten absint do karafy dávat (pravda, nedokážu si tu zelenou náplň zatím představit). Ty tmavé flašky se předpokládám používají, aby obsah neměnil barvu a může mi někdo prozradit, co se s tím alkoholem děje, když je ho v lahvi málo? Samozřejmě se držím doporučení, ale zajímalo by mě z jakého důvodu ten obsah degraduje. Díky za odpověď na mé blbé dotazy :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: pon 08. dub 2019 16:44:22 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Určitě ti k tomu jiní napíšou více, nicméně rozhodující je, kdy ho hodláš vypít :mrgreen: V krátkém časovém úseku tam můžeš lít cokoliv, v delším se pak vždy něco vytrácí, ale to jest i u otevřených lahví. Takže určitě něco na popíjení a ne archivaci.

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2019 7:55:41 
Zelený pionýr

Registrován: stř 09. led 2019 11:10:37
Příspěvky: 48
Díky za odpověď, zase kvůli tomu, že to ve flašce vypadá pěkně, neudělám ze sebe alkoholika :-D Jsem zvědav, jestli se ozve ještě někdo, aby mi osvětlil co přesně se v té, řekněme poloprázdné lahvi s tím alkoholem děje. Případně jesti je moje domněnka o tom slunečním světle změně klasických lahví za tmavé správná (konkrétně u Martonových produktů). Případně jestli je nějaký alkohol vhodnější než jiný... Karafa je parádní a nerad bych ji nechal zahálet :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2019 8:07:24 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
Mnemonic píše:
Díky za odpověď, zase kvůli tomu, že to ve flašce vypadá pěkně, neudělám ze sebe alkoholika :-D Jsem zvědav, jestli se ozve ještě někdo, aby mi osvětlil co přesně se v té, řekněme poloprázdné lahvi s tím alkoholem děje. Případně jesti je moje domněnka o tom slunečním světle změně klasických lahví za tmavé správná (konkrétně u Martonových produktů). Případně jestli je nějaký alkohol vhodnější než jiný... Karafa je parádní a nerad bych ji nechal zahálet :)

Víc vzduchu, víc kyslíku, větší oxidace.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2019 9:56:18 
Zelený pionýr

Registrován: stř 09. led 2019 11:10:37
Příspěvky: 48
OK, to je docela prostá a dalo by se říci, že i celkem logická odpověď :) Díky


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 21:59:43 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Prelejvani mame vyresene. Jen me tak napadlo, mame nejake minimalni vhodne mnozstvi k archivaci napriklad? Zaznivalo tu v debatach, ze i za dobreho skladovani se kvalitou lisej vzorky - respektive ty z vetsich objemu jsou lepsi......


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2019 13:08:20 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Ciste teoreticky, kdyz bych si chtel za experimentovat....

Vezmu par litru XY absintu a kdyz si sezenu par drevenejch soudku cca 5-10l v podstate si muzu velmi zajimave hrat se starenim? ;)


Spis by me zajimalo, nejakej tip na to po cem by soudek mohl byt, nebo cistej?
Pripadne to mnozstvi je dostatecne?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2019 19:42:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Wagi píše:
Ciste teoreticky, kdyz bych si chtel za experimentovat....

Vezmu par litru XY absintu a kdyz si sezenu par drevenejch soudku cca 5-10l v podstate si muzu velmi zajimave hrat se starenim? ;)


Spis by me zajimalo, nejakej tip na to po cem by soudek mohl byt, nebo cistej?
Pripadne to mnozstvi je dostatecne?


Čistě teoreticky: když bude soudek nový, tak z absintu budeš mít za pár měsíců dřevovici :lol:
5-10 l je strašně málo na poměru plochy dřeva a obsahu.
Na takové množství bych asi použil už vyčerpaný sud (po druhém nebo i třetím plnění), když nemá šanci moc dřevem ovlivnit chuť.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skladování
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2019 19:58:40 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak snazim se chytit inspiraci, jestli ma cenu strkat to do soudku po necem - grapa, vinovice..... Bych si nic brutalnejsiho nebral..., nebo v podstate staci to nehrotit a hodit to treba jenom do skla...... Si neumim predstavit, kam to s tim soudkem bude pracovat, takze bych mohl bejt i smutnej ;)))

Sem si spis vymyslel neco cim se na chvilku zabavit.....

Jinak, cokoliv vetsiho je pro me ekonomicky nezajimave, chci to jenom testnout a tech par litru max clovek, kdyztak pri neuspechu snaze ozeli ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 9   [ Příspěvků: 87 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia