Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 8   [ Příspěvků: 74 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2017 15:18:28 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Vyhlížím ve kterém baru na Zlínsku se to objeví.. ať to je aspoň kde testnout před koupí láhve...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2017 19:11:19 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Tlačí nás touha. Touha poznat jakoukoliv zajímavou surovinu v její destilované formě. Protože destilace je nejlepší forma filtrace a způsob, jak zachytit a uchovat citlivé přírodní aromata. Snažíme se o to již 17 rok. A letos to ještě rozšíříme. Pořádně!

Ano, je to tak, ale destilace "zabije" i spoustu dobrých látek, vitamínů, minerálů, apod., které netěkají a zůstanou v kotli.
*
Na druhou stranu destilačními postupy se většinou dosáhne lepšího aromatu, využití všech vonných a aromatických látek a odstraní se chuťově moc nevyhovující složky některých surovin.
Ve většině případů je tento postup již našimi předky doporučován a preferován. A myslím si, že od té doby se v tom směru nic nového neobjevilo, jen to bylo zapomenuto nebo díky racionalizaci záměrně opomíjeno.
*
Jenže legislativně je tento postup dnes dost náročný a drahý a tak ho "asi" skoro žádný oficiální výrobce z ekonomických důvodů nepoužívá.

Proto moc fandím Martinovi &, že se do takové výroby pustili a že se snaží oživit slávu starých českých likérníků. Nejen u nás, ale i ve světě.
*
Jinak se mi moc líbí ty láhve, hlavně jejich etikety. Nějak ve mně evokují ty staré lékárny, lékárníky, drogisty a vůbec ty staré časy kdy byla ta výroba a sortiment daleko bohatší, rozmanitější a daleko méně regulovaná než dnes..

Tak přeji mnoho úspěchů a hlavně dost dalších nápadů všem Žufánkům.
*
Akorát se se mi nelíbí ten germanizmus - Geist, ale to je už jen můj problém...

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2017 22:56:33 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Martine, btw., už jsi je zkoušel do něčeho zamíchat? Úplně se těším na Citron. Zkusím s ginem, vodkou a Triple sec/Cointreau, možná trochu sody a určitě chci zkusit s Laphroaig - takový "čistý" sour.

Barmanů je tu poněkoliko, tak by třebas mohli něco doporučit, zvlášť s kmínkou si neumím moc představit co udělat.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2017 23:17:23 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
...presne jak pise Tuvy - tesim se hlavne na michani do drinku a kombinaci s jidlem :heart

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: úte 30. kvě 2017 23:32:55 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ad geist: je to legislativní označení, musí to tam být a to nejen kvůli našim exportům do Německa. Ale české označení průtahový destilát je samozřejmě na prvním místě ;)

Tyto průtahy jsou víc než cokoliv jiného ideální právě pro párováním s jídlem. Navíc se skvěle míchají, taková máta s tonikem je až neskutečně dobrá. Kmínka je můj osobní favorit co se týče samostatného pití, je geniální.

Celá ta geist řada je ale hlavně dělaná pro radost. Radost z destilace a snaze ukázat jak voní a chutná neobvyklá surovina. Nejsou to produkty kterých budeme co do množství pálit jako slivovice. Právě naopak. Už teď vím, že jednoho budoucího druhu nebude ani 100 litrů. A i těchto aktuálních je jen 300 litrů od každého. Tohle množství se nepálí na zaplavení všech barů a restaurací, to jsou čiré radosti pro ty, kdo chtějí. A asi chtějí. Po prvním dni prodeje je půlka pryč...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: stř 31. kvě 2017 9:20:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Martin píše:
Po prvním dni prodeje je půlka pryč...

Panika, rychle objednat, objednáno, uh... To jsou stresy takhle po rány :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: stř 31. kvě 2017 11:45:46 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Všechny tři jsou už asi preventivně zařazeny v "Nedostupné produkty" :-)

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: stř 31. kvě 2017 21:01:31 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Myslím si totéž co Martin, i když tu kolekci jeho průtahových destilátů jsem ještě neochutnal a dost možná, že ani se mi to ani nepodaří.
*
Nicméně zkušenosti s takovými destiláty mám. Z dávnější doby od jednoho domácího výrobce, tak vím co lze od čeho tak přibližně čekat.
Takže, tuším a vůbec se tomu nedivím, že mnoha lidem může připadat kmín jako velmi podivná surovina v likérnictví a destiláterství.
(Spíš evokuje voňavé pečivo, masovou pečeni apod.)

Ale není tomu tak, je to klasická, léty prověřená a kdysi jedna z nejrozšiřenějších lihovin. Vyráběna nejrůznějšími postupy a v různých cenových relacích.
Tím samozřejmě vůbec nic nemám proti mátě, citronům, taky to bylo dobré, ale ten kmín...
Samozřejmě, že vše je hlavně ovlivněno kvalitou surovin a ty tehdy byly kvality nevalné a mnohdy i špatně dostupné. Ale i tak vše hodně pitelné bylo....
Jen ten kmínový průtah nejvíc.
Proto to píšu, abych aspoň trochu podpořil jeho pěstovatelé a zpracovatelé a taky tu neprávem zapomenutou Kmínku.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: čtv 01. čer 2017 10:59:17 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Tohle je prostě strašný. V lednu objednávka, v březnu objednávka. A teď další tři lahvinky který prostě člověk musí mít. Problém je, že když už se na náladě objeví nějaká dobrota, přihodim lahvinku Antoníčka, ginu - člověk má aspoň pocit, že ušetří za poštovný :) a ve finále je to zase ranec... to prostě každý tři měsíce nejde :) ..pomóóc :)

Ale líbí se mi, že to Martina baví, a dělá dobroty pro mlsný jazýčky :)

_________________
Krev je učinný energetický zdroj (Frank Herbert)
----------------- www.darujkrev.cz --------------------


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Geist Žufánek
PříspěvekNapsal: čtv 01. čer 2017 12:05:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Rafael píše:
Takže, tuším a vůbec se tomu nedivím, že mnoha lidem může připadat kmín jako velmi podivná surovina v likérnictví a destiláterství

Několikrát jsem již jakousi domácí kmínku měl (macerát samozřejmě). Za mě super, jen se to nesmí přehnat s cukrem. Řekl bych, že kmín je i docela dominantní složka Kontušovky. Na destilovanou verzi se skutečně těším, už delší dobu jsem přemýšlel, jakpak by něco takového asi mohlo chutnat. S tímto projektem mi Martin udělal radost.

Nemáte nějaký tip na skutečně dobrý český kmín do kuchyně? Nákup ne kila, ale pokud by to byla top kvalita, tak bych něco do zásoby vzal.

Jinak když se koukám, co teď kvete kolem, mám trochu podezření na další produkt. Že by vedle St. Antoine byl i St. Ge.....? No, nechám se překvapit.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 8   [ Příspěvků: 74 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia