Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 17   [ Příspěvků: 166 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: čtv 21. pro 2017 14:05:18 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Tuším, že limity jsou dva. 1000 eur a 10.000 eur. Tuto částky fungují jinak v krypto světě a jinak v normálním světě. V normálním fiat světě to 1000 nikdo neřeší. V krypto světě, ale už směnárna musí vést interní evidenci kdo(která občanka, ehm..který občanský průkaz) oněch 1000 eur převedl do směnárny an krypto. Částku nad 10.000 už musí automaticky hlásit finančnímu analityckýmu úřadu. A je pak na tomto úřadu zda-li se Vám ozve pro objasnění transakce, nebo to (prozatím) nechá být.
To je taky problém, proč drtivá většina českých bank automaticky blokuje převod fiatu na krypto směnárny. Směnárny jsou evidovaný(a podléhají zvláštnímu předpisu proti praní špinavých peněz), a jejich účty jsou na grey listu. Mně třeba Raifasenka blokuje i "platbu kartou" na Coinabse. Proto všichni krypto lidi mají účet u FIO banky a posílají SEPA platby. Jediné FIO bankce tato byrokracie navíc zatím nevadí. Ostatní bankty to nechtějí řešit a tak to rovnou interně blokují.

PS: toto je sumář informací za poslední měsíce z různých fór, článků. Můžu se mýlit.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: čtv 21. pro 2017 15:57:10 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
A svetr vám už babička upletla?
Příloha:
hodl svetr.jpg
hodl svetr.jpg [ 71.68 KiB | Zobrazeno 2353 krát ]


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: čtv 21. pro 2017 16:28:17 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
drahousek: Z kryptosvěta mám stejnou zkušenost. Při malých částkách to ještě občas odejde, při větších ale blokace. Poslední dobou se na netu objevují informace, že se podobně banky staví k transakcím v rámci CFD brokerů.

Tuvy: Díky za další zákon k té věci.

Svetr je pecka. :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: pát 05. led 2018 9:53:18 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak co? Stav BTC je poslední dobou taková nuda nuda, šeď šeď, hej? :| Kam se to vrtne teď? Hore nebo dole?

Jinak taková jsem byla konzerva a opovrhoval alty a teď nevím kam dřív. :lol: To bude asi tím, že nehraju hry, tak pařím krypta. :angel

Nemáte někdo XRP na prodej? Čekám na schválení u několika peněženek už od nějakých 0,9$/XRP a budu plakat, jestli budu moci nakupovat tuto nenáviděnou měnu teprve tehdy, až to vyletí do výšin.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: pát 05. led 2018 10:05:49 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. zář 2011 19:48:24
Příspěvky: 684
Radšej jak liať prachy do centralizovaných sračiek na ath, budem hodlovat jak doteraz a dúfať, že lightning network a rsk zasa otočí pomer síl


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: pát 05. led 2018 10:48:21 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
stego píše:
Radšej jak liať prachy do centralizovaných sračiek na ath, budem hodlovat jak doteraz a dúfať, že lightning network a rsk zasa otočí pomer síl
dtto, však jsem taky dokoupil BTC na to klasické domácí hodlování. Jenže mám dojem, že BTC se čím dál tím více ubírá směrem k pomalu likvidní investiční komoditě - něco jako zlato. Praktickým platidlem pro každodenní platby se imho stane něco jiného. Čekám, jak se ke kryptu postaví velké ryby, ale protože banky vyslaly do světa už nejen Ripple (viz Stellar nebo nově populární Tron), pochybuji, že se korporáty pustí do něčeho decentralizovaného. Just sayin'...

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: pát 05. led 2018 11:10:31 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. zář 2011 19:48:24
Příspěvky: 684
Tiež pochybujem, že štátne a bankové meny budú decentralizovane. Ale aký je rozdiel medzi ripplom a nejakým systémom z mongodb alebo niečím podobným? Stellar je tiež vlastne iba prerobený ripple ak sa nemýlim. Trx chcem pozrieť, možno má reálny business case aj keď pochybujem. Neviem či na predaj hudby potrebuješ zrovna decentralizovanu dB ak ti nedá anonymitu. Cardano netuším čo má lepšie ako iné meny okrem scientific bullshitu všade a haskellu. A snažil som sa to nájsť.
A ak sa rozbehne lightning a bude náhodou fungovať, tak zasa budeme platiť btc, bo poplatky budú malé.
Možno mi len zasa ušiel vlak. Začínam sa cítiť ako crypto dinosaurus, ktorý nepochopil centralizovanú použiteľnosť, ale radšej budem držať decentralizovane, čo najviac anonymné meny bo panksnotdet


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: pát 05. led 2018 13:53:41 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Habu píše:
dtto, však jsem taky dokoupil BTC na to klasické domácí hodlování. Jenže mám dojem, že BTC se čím dál tím více ubírá směrem k pomalu likvidní investiční komoditě - něco jako zlato.

To je právě dobře, to je podle mého jediná cesta k tomu, aby to nepadlo na hubu a hodlerům se vyplatilo hodlení. Smůla je to pro ty, kteří nastoupili na kolotoč později, no.

Na vykrývání šedých období jsem si začal hrát s CFD. Tam mě baví, že když krypťáky padají a já ztrácím na jejich ceně, s CFD se dá vydělat i na pádu. A jinak rvu krypťáky do některých ICO. Ale velmi si vybírám, protože je velká šance šlápnout vedle. Zatím jsem víc nasypal jen do flyp.me, kde se mi vklad vrátil za půl roku 5x a to ještě nebyla výplata dividendy a v prosinci jsem ještě nasypal něco do ICO Finom. Tam teprve uvidím, jak moc dobrý krok to byl. Jak za Finom, tak i za flyp.me. stáli lidi, co už mají historicky doložený výsledky, navíc jsem jejich předchozí produkty v kryptosvětě využíval, plánují registraci i v Evropě, což je pro mě taky důležitý a v neposlední řadě plánují z prostředků, které získaly přes ICO, vytvořit projekty, které považuji za výdělečné a životaschopné.

Jinak já neustále využívám ZEC a ETH k nákupu BTC nebo občas něčeho jiného vhodného ke spekulacím, teď se to i celkem vyplácí, protože ETH je dost vysoko, ale to už asi není pro každého. Já to dělám proto, že ZEC a ETH těžím.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: ned 07. led 2018 1:29:43 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Ono to ještě poletí nahoru. Uvidíme co stím udělá připojení futures contraktů z prosince a ohlašený NASDAQ na tento kvartál. Ale asi to ještě poletí. Otázka je co do delšího budoucna. V podstatě žádná ze současných asi TOP10 měn není vysloveně připravená na masivní použití. Ani Bitcoin Cash i když zmákne 8x víc transakcí neni reálně použitelnej pokud by měl nahradit počet transakcí VISA a Master. Etherum síť teď pěkně potrápily i koťátka(žoviálnější reflex a techničťější lupa). Nevím ještě jsem nenačítal co přesně technicky nabídne Lighting Network s Atomic pay, ale prý to má tento neduh obejít a navíc zprostředkovat odeslání měny a příjem v jiné(kdyžtak mně opravte jestli se pletu).
Na druhou stranu do budoucna nemusí všechny platby probíhat přímo v blockchainu, ale mohou ho zprostředkovat "virtuálně" jiné autority(já mám účet u ní, prodejce má učet u stené autority a ona platbu autorizuje v rámci své platformy) - jen to malinko popíra původní smysl decentralizace :) Ale na podobném principu dnes fungují Krypto VISA/MATER dobíjecí karty(dobiješ krypto, platíš kdekoli)

Každopádně CFD zkouším poslední měsíc taky, ale moc mně to nejde. Draze kupuju, levně prodávám... no a tak nevím jestli s tím ještě budu pokračovat :) HODL je jistota :) Potřeboval bych nějaký školení a triky. Zatím jsem nenarazil(a pořádně nenaučil) na platformu která by mně vyhovovala. Třeba u většiny není možný otevřít více pozic na stejnou komoditu(měnu) a to i třeba v opačném gardu. tj. otevřít long a v zápětí short a oba držet a v dobrej okamžik jeden po druhém uzavřít. Zatím co vidím, tak otevřením shortu při již otevřeném longu, se mně poníží, či uzavře ten long.... no ale začínám. Problém je, že v současnosti je asi všude register-stop, tak můžu zkoušet jen platformy, kde už mám pár měsíců účet.

_________________
Krev je učinný energetický zdroj (Frank Herbert)
----------------- www.darujkrev.cz --------------------


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kryptoiny
PříspěvekNapsal: ned 07. led 2018 12:40:45 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. zář 2011 19:48:24
Příspěvky: 684
V top 10 máš 3 meny, ktoré by mohli zvládnuť nahradiť Visu. Ripple za cenu totálnej centralizacie, pokiaľ viem je na tom obdobne aj stellar a iota, ktorá by mala fungovať práve už pri brutálnej zaťaží decentralizovane. Lightning by to mohol byť schopný tiež, ale to nikto nevie. LN dôveruješ tiež iba algoritmu, že aj keď ťa druhá strana podvedie, tak pri zavreti kanálu nestratíš svoje coiny na blockchaine.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 17   [ Příspěvků: 166 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia