Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 19:22:00 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Habu: NIИ si také rád poslechnu.
Marilyn Manson nemá s gothicou vůbec nic společného (to jen na okraj).
Nepovažuju se za nějakého extra znalce gothic. Pro mě je to hlavně hudba, to okolo přišlo nějak samo. Ohledně oblékání je tento styl dost extravagantní, ovšem člověk má mozek, aby pochopil, co ulice snese a co ne. Já teda nosim "goth" hadry (a je ze mě pozér :D ) , ovšem né proto, že je to in, ale protože se mi to líbí, je to jako s absinthem, piju ho, protože mi chutná a né protože se někde stává módním nápojem.
S těmi maceráty máš habu pravdu, je to dáno oblíbeností ohnivého rituálu
(což já dneska nepochopim, co na tom kdo vidí).
Je až paradoxní, v jak podobné situaci stojí absinthe a gothic. U nás je prostě několik skupin lidí a každá si myslí, že má jedinou pravdu, přestože všichni dobře vědí kdo tu pravdu má.

A tričko s pentagramem bych na sebe nikdy nenavlékl :)

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp 2009 17:06:11 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak k tomu jakožto metalista nemám moc co říct :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2009 7:54:59 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Zdravim vsetkych priaznivcov goth subkultury 8-)

Myslim ze podstatu prepojenie goth, alebo vcelku tzv. "ciernej sceny" (v nemecku sem spadaju aj priaznivci metalu, industrialu, satanismu, fetishu a pod.) dobre vystihol Habu - absinthe ma to demonicke caro, pri prvom vysloveni toho mena znie dost silno pritazlivo, taktiez samotny obsah anglickeho slova SIN - hriech.
Myslim ze ako kazda subkutura aj tato je pre mladych ludi pritazliva zo zaciatku hlavne z porusovania zauzivanych noriem v "beznej" spolocnosti, az neskor ako kazdy clovek vekom ziskava skusenosti a poznatky a zmysluplnost zivota. Ako uz bolo spomenute, tvz. pozerstvo je to velmi osemetna tema, a po urcitej dobe som dospel k otazke, kto som aby som mal pravo sudit druhych? len z letmeho pohladu na ulicy, kazdy ma v sebe "velky vnutorny" svet, ktory je mozno vacsi ako ten realny.
Ale urcite sa do tejto temy hodi podla mna umelo zafarbeny a dochuteny lieh. Co to napovie reklamny slogan, nevidel som sice etiketu s obsahom na flaske ale nemyslim ze by ma dako prekvapila:)

Obrázek

a co sa tyka XIII.STOLETI je to zaujimava sice rozporuplna kapelka, ale vazim si ju pre pouzitie cestiny,
no skoda ze v texte piesne Kabarette Voltaire
....Tiše tu zní satyrova píseň
Pohyb se stává pantomimou
Světla a stín a hořící absinth
Domina alfa a Satyricon....
prispievaju k ohnovemu ritualu :evil:

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2009 12:38:59 
Přihodím si stylové polínko do absinthového ohně :). Problém všech těhle směrů je, že balancují nad prospastí pózy. Je mi líto těhle lidí, kteří maj řekněme styl, ňáky fakt přesvědčení, ňákej svět ve kterým si spokojeně žijou. Najednou do jejich světa začnou táhnout hordy pózerů a lidí, co se zoufale v něčem marně snaží najít. Na tohle už začínam doplácet i já. Člověk zrozen za dunění DNB a elektra obecně. Elektronická hudba byla vždy dost oblíbená, ale až poslední dobou jak chodím na akce, koukám a říkám si "tyhle lidi sem doháje nepatří".

A abych nebyl tak strašně offtopic. Goth se vyžívá v tom co je dark. Kdyby to bylo o odvržení církví a společností, myslím, že by goth mohl uznávat i trávu, ale prostě tráva není dost dark :).


Naposledy upravil B.r.T dne ned 09. srp 2009 18:01:36, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 09. srp 2009 13:06:13 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
tráva není dost dark


Dobře řečeno. 8-) Rasta je happy. Goth je temný.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: pon 10. srp 2009 7:17:22 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
No k tej temnote, ano urcite asi najvyraznejsia cast zovnajsku, ci uz make-up, cierne oblecenie, ju tiez evokuju, no skor si myslim ze vacsina goths, su nou fascinovany ako sucastou prirody, k tomu aj obluba nocnych zvierat hady, netopiere, skorpiony a pod. Tym som len chcel, ze byt dark nieznamena ze tym chce niekto strasit ludi :) A samozrejme cierna sa spaja u nas so smrtou, ako aj z eleganciou (moda), alebo duchovno (knazske oblecenie). Samozrejme sa clovek prirodzene tmy boji, tak ako aj smrti, to su jednoducho oblasti zivota ktore goths najviac zaujimaju, a myslim si ze bez "Poznania smrti, nemozno si vazit zivota". ale ukoncim to asi tym ze je naozaj vela veci a zaujmov pre goths, no v skratke su to kreativny, mierumilovny ludia hladajuci odpovede, na ktore mozno niektory nemaju odvahu alebo chut.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: stř 12. srp 2009 10:32:42 
Juj, diskuze pro mě :D Za gothica se považuji už roky, je to prostě styl, který mi sedne, jak po stránce hudební, tak i po duševní. Mnozí z vás se tu už vyjádřili ke kapele XIII. Století, je to i moje srdcovka, dokonce sám Petr Štěpán přiznává, že některé písně psal po nocích u sklenky absithu. Absinth ke gothice patří, stejně tak jako Bic Mac k američanům :D Goth styl je něco tajemného, lidé se toho bojí, přitom goth je i o tom, vidět světlo v temnotě. A Absinth je to stejné, lidé se ho bojí, protože je opředený spoustou mýtů a ověstí, přitom pro nás co jsme tu je to taky jakýmsi způsobem světlo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 06. zář 2009 15:58:59 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 10:39:56
Příspěvky: 143
Ja osobne preferujem black metal, pretože tento hudobný štýl považujem za štýl inšpirovaný klasickou hudbou. Taktiež mám rád goth music a čiernu farbu. Nepatrím však do žiadnej subkultúry ... ja sám som sebe subkultúrou. Myslím si že si navzájom sami predstierame zrkadlo. Chodím rád v čiernom ... ľudom to príde depresívne, mám pocit, že preto lebo sami vnímajú svoj povrchný život len čiernobielo ... nevidia svet pestrý ako ho vidíme my ... my ktorí uznávame naozajstné umenie. Preto mám rád veci esteticky temné, vymykajúce sa všetkým doterajším predstavám bežných ľudí, utápajúcich sa v problémoch, v ktorých sami seba len utvrdzujú. Mám rád čiernu farbu ( ... nie je to vlastne farba, je to neprítomnosť farby ... ) pretože je elegantná, má hrdosť, poskytuje mi pocit ochrany a bezpečia, blízkosť noci ( ktorá zakryje tesáky nadmerných čísel :) ) Podobné priťahuje podobné, preto počúvam, hrám, čítam, pijem kvalitu :) a snažím sa stretávať ľudí, ktorí sú mi podobní a navzájom sa môžme niečo naučiť ...

_________________
Šílený překročím Lazára a bez bot a bez haleny se rozběhnu noční Paříží ...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 08. zář 2009 0:46:35 
Transilvanian píše:
Ja osobne preferujem black metal, pretože tento hudobný štýl považujem za štýl inšpirovaný klasickou hudbou. Taktiež mám rád goth music a čiernu farbu. Nepatrím však do žiadnej subkultúry ... ja sám som sebe subkultúrou. Myslím si že si navzájom sami predstierame zrkadlo. Chodím rád v čiernom ... ľudom to príde depresívne, mám pocit, že preto lebo sami vnímajú svoj povrchný život len čiernobielo ... nevidia svet pestrý ako ho vidíme my ... my ktorí uznávame naozajstné umenie. Preto mám rád veci esteticky temné, vymykajúce sa všetkým doterajším predstavám bežných ľudí, utápajúcich sa v problémoch, v ktorých sami seba len utvrdzujú. Mám rád čiernu farbu ( ... nie je to vlastne farba, je to neprítomnosť farby ... ) pretože je elegantná, má hrdosť, poskytuje mi pocit ochrany a bezpečia, blízkosť noci ( ktorá zakryje tesáky nadmerných čísel :) ) Podobné priťahuje podobné, preto počúvam, hrám, čítam, pijem kvalitu :) a snažím sa stretávať ľudí, ktorí sú mi podobní a navzájom sa môžme niečo naučiť ...



Sám bych to nedokázal napsat lépe. Polšli mi na sebe prosím přes pm nějaký kontakt, rád bych si s tebou pohovořil o těchto věcech více.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2009 18:49:28 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Transilvanian píše:
Ja osobne preferujem black metal, pretože tento hudobný štýl považujem za štýl inšpirovaný klasickou hudbou.


Mohol by si, prosím ťa, rozviesť trocha viac túto myšlienku?

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia