Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 23:42:44 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 10:39:56
Příspěvky: 143
Ludia zastávajú názor (niektorí), že metal všeobecne pochádza z rockandrollu a tým pádom z bluesu. To je možné, ja si však myslím že konkrétne Black metal, hlavne druhá vlna, má korene v temnej klasickej hudbe (Tartini,Wagner, Bach) ... Napríklad Paganiniho Capricciá zahrané tremolom v pomalšom tempe ti pripomenú riffy ,ktoré môžeš počuť u blackových kapiel ... Takže tak, zhruba - ztenka ...

_________________
Šílený překročím Lazára a bez bot a bez haleny se rozběhnu noční Paříží ...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 14:22:21 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Transilvanian píše:
Ludia zastávajú názor (niektorí), že metal všeobecne pochádza z rockandrollu a tým pádom z bluesu. To je možné, ja si však myslím že konkrétne Black metal, hlavne druhá vlna, má korene v temnej klasickej hudbe (Tartini,Wagner, Bach) ... Napríklad Paganiniho Capricciá zahrané tremolom v pomalšom tempe ti pripomenú riffy ,ktoré môžeš počuť u blackových kapiel ... Takže tak, zhruba - ztenka ...


Aby som bol úprimný tak vývoj blues - rock'n'roll - hard rock - heavy metal - black metal tiež vidím skôr, než tebou založenú teóriu. A tu uvádzám prečo. Ono totiž dosť dobre v hudbe neide urobiť skok od nejakého A, k nejakému B bez tých prechodných, postupujúcich žánrov. Preto, pokiaľ by sme sa chceli baviť o vývoju hudby z vážnej až po modernú kompozíciu v 20. storočí, ktorá previedla vyššie zmienený osvetový vývoj, tak asi áno. Inak si myslím, že druhá a možno skôr až tretia vlna black metalu, ktorá zaznamenala podobné obohatenie v podobe symfónií, či postupov z vážnej hudby (viz. thrash metal) apod. ako aj mnoho ďalších žánrov v metalu, len zpetne vybrakovala, či sa inšpirovala vážnou hudbou a pokúsila sa na ňu istým zpôsobom naviazať a využiť jej prednosti. Zober si koľko kapiel do seba napchá smyčce len preto, že inak je ta muzika prázdna. Ono vôbec ťažko sa vymýšľa niečo nové, keď prakticky všetky mysliteľné akordy, harmónie atd. atd. už preskúmali a zapísali veľký majstri. (Ku príkladu Erik Satie sa pokúsil vymaniť zo škatuľky, ktorá bola nastolená a ak si počúvneš niektoré z jeho klavírnych hier... je to úplne o 180° iné, než o čo sa všetci ostatný komponisti snažili, ale on bol dosť veľký génius a inšpiroval kompozíciu 20. storočia dosť silným spôsobom.) Každopádne, aby som to uzavrel, môžeme sa baviť o inšpirácii a naviazaniu (ako antika zanikla a renesancia sa k nej znova po x-sto rokoch otočila čelom a začala sa o ňu zaujímať), ale nemôžeme poprieť obecnú evolúciu, ktorá k tej dnešnej podobe BM, alebo obecne do BM dospela.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 16:26:41 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 10:39:56
Příspěvky: 143
V niečom súhlasím, ale myslím si , že je to každopádne vec názoru ...

_________________
Šílený překročím Lazára a bez bot a bez haleny se rozběhnu noční Paříží ...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 17:16:31 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Transilvanian píše:
V niečom súhlasím, ale myslím si , že je to každopádne vec názoru ...


Hlavne, prečo sa mi celá ta idea nepozdává je ten fakt, že ak si počúvneš prvú vlnu, je to regulérne temnejší heavy metal (Venom) a niektoré kapely majú dokonca punkový náboj (raný Celtic Frost, Darkthrone). A tieto kapely naprosto jasne na heavík naviazaly... a pokial potom druhá vlna sa transformovala z prvej, nutne majú stejný základ a čiže ten klasický evolučný. Len sa to vykryštalizovalo a obohatilo o pár fungujúcich prvkov...

Ale sme sa dostali ďaleko od gotickej subkultury.... :-D

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 20:31:51 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 10:39:56
Příspěvky: 143
To hej, aj ked Venom považujem len za pózu, nie za nejaké umenie. Napr. v Gorgoroth cítim prítomnosť tej temnej klasiky. Nepopieram vplyv a inšpiráciu z iných štýlov, v poriadku. Snažil som sa len vykresliť ušlachtilosť toho smeru, paradoxne v porovnaní s pohladom bežných ludí :)

_________________
Šílený překročím Lazára a bez bot a bez haleny se rozběhnu noční Paříží ...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 22:08:01 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Transilvanian píše:
To hej, aj ked Venom považujem len za pózu, nie za nejaké umenie. Napr. v Gorgoroth cítim prítomnosť tej temnej klasiky. Nepopieram vplyv a inšpiráciu z iných štýlov, v poriadku. Snažil som sa len vykresliť ušlachtilosť toho smeru, paradoxne v porovnaní s pohladom bežných ludí :)


Venom je póza a Gorgoroth je temná klasika? Toto snáď nemyslíš vážne. :D (Gorgoroth počúvam, ale za výhru žánru ho skutočne nepovažujem, ani jeden.) Každopádne áno, súhlasím, že ak sa povie black metal, väčšine z poslucháčskej obce za zježia vlasy a začnú sa križíkovať. A to aj v rámci samotných metalistov, ktorý sa tiež väčšinou pri mene black metalu mierne odťahujú. Je to dané neprístupnosťou štýlu a brutálnou minulosťou... Je, bol a bude to vždy ťažký underground.

Ale aby bola to nebola len prča, už ma aj napadlo, že by som mohol Nórsku, severskú BM scénu a vôbec vývoj spísať v bakalárskej práci, ak by mi to oponent povolil. Asi by to bolo v rámci hudobnej vedy MU prvé takéto publikované dielo... len neviem, ako je na tom literatúra a podobné zdroje z ktorých by sa dalo čerpať a či by takáto téma vôbec mala šancu na úspech u kantorov. Ale s takou myšlienkou sa začínam vážne zahrávať.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 23:01:38 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Slovi píše:
Ale aby bola to nebola len prča, už ma aj napadlo, že by som mohol Nórsku, severskú BM scénu a vôbec vývoj spísať v bakalárskej práci, ak by mi to oponent povolil. Asi by to bolo v rámci hudobnej vedy MU prvé takéto publikované dielo... len neviem, ako je na tom literatúra a podobné zdroje z ktorých by sa dalo čerpať a či by takáto téma vôbec mala šancu na úspech u kantorov. Ale s takou myšlienkou sa začínam vážne zahrávať.

To by mohlo být velice zajímavé, já si s podobnou myšlenkou u nás na škole také zahrával (bakalářka o subkultuře gothic), ovšem padlo to na problém, že není nikdo, kdo by mohl napsat oponenský posudek...
Slovi, v tomto Ti vandím ;)
K metalu... osobně moc metal jakéhokoliv typu moc neposlouchám, vyrostl jsem a mám rád klasický (dáli se to tak vůbec nazvat) gothic rock typu Sisters.. Z metalu jsou to Tiamat, které mám docela rád. Pak darkwave lacrimosa, která má mnoho metalových prvků.
A propo nejdete někdo na festival Into Darkness, jenž je zítra v Praze?

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 25. říj 2009 2:05:53 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
To Jenda: No, já už jsem nad tou tvojí bakalářkou docela přemýšlel. Pokud mi je známo studuješ Policejní akademii, je tak? A bakalářku píšeš o likérce Hills? (Jak jsem pochopil z rozhovorů na srazu.) To mi trochu nejde dohromady. Nemáte absolutně žádné vymezení obsahu prací? Protože jestli jsi fakt psal jako výstupní práci z policejní akademie studii o likérnictví, docela bych se tím pobavil.

Add moje práce: Zatím jsem nastoupil teprve do prvního semestru a není vůbec jasné, jestli to tu dokončím. Před tím bych neřekl, že studium hudby může být tak hardcore. Nicméně zatím nemám žádné záruky, jestli bude práce tohohle typu vůbec pro Ústav hudební vědy přijatelná. Proti Praze se tu sice relativně hodně specializujeme i na hudbu 20. století, ale myslím, že vše má své limity. Jednou tu kdosi psal o Pink Floyd a celkem to prošlo, ale už si nejsem jistý, jestli budou tak benevolentní na tak extrémní scénu. Ať tak nebo onak, stále jsem tu na akademické půdě, která je do jisté míry značně konzervativní.

Add gotika: Já osobně jsem měl pro-gotické období někdy před třemi lety. Začalo to sice dalo dřív už odklonem od ne tolik agresivní muziky a bádání v poli tvrdší hudby. (Rozumějme, vyrostl jsem úplně na začátku na Beatles a Queen, přešel na Zš přes Linkin Park, Limp Bizkit až po vrchol té doby Rammsteiny (kteří mi v stejné míře zůstali dodnes) ale prvák na gymnáziu se nesl ve zvuku metalových symfonií - Apocalyptica, Nightwish, Within Temptation... nicméně nestačilo mi to, přišlo mi to vyčpělé a povrchní a potřeboval jsem se dostat hlouběji. A za tohle děkuju Slipknotům, kteří mě přetáhli z neagresivní muziky do hlubin metalu. Dokonce si zpětně myslím, že pokud bych Slipknotům tehdy nepřišel na chuť, asi bych tak rychle nedosáhl metalového dna.) Tehdy jsem lavíroval stále na relativně středně tvrdých metalových kapelách a byl jsem spokojený. Pak ale přišel první nečekaný zvrat od metalu. Přišel pan Manson. Uhrančivá temnota mě pomalu začala přitahovat k sobě a já přičichl dekadentní zvrácenosti odlišného pohledu krásy. Pak už byl jen kousek k tomu, začít se rozhlížet v nově objevené zemi. Styl a vše kolem toho mě vskutku fascinovalo, nicméně jsem se nikdy to nehodlal v plné míře projevit i na mém zevnějšku. Přišlo XIII. století a pak už jsem se následujícího půl roku začal zabývat gothickou hudbou primárně na úkor vší ostatní. Bauhaus a Sisters of Mercy to vždy jistily, ale krom toho jsem projel většinu hlavních klasik patřících ke gothic rocku. Ještě teď si občas pustím London after midnight nebo sjíždím epileptický duch Joy Division... ale celou dobu jsem byl spíš sympatizant, než že bych se ke kultuře nějak moc hlásil. Čistě "profesně" jsem se o ni zajímal a hloubal nad ní. Každopádně nikdy jsem se nedostal k pochopení k zařazení se do subkultury a přijmutí jejich vnějších znaků, s touhle uniformovaností jsem se nikdy nějak nemohl ztotožnit. (Docela zajímavá byla jedna seminární práce o gothice publikovaná kdesi na netu, možná bych ji ještě někde našel, pokud bys měl zájem.) Každopádně já přednost gotické muziky vidím čistě subjektivně v tom, že mě vytrhla ze zaběhlého rituálu v metalové hudbě a ukázala mi něco jiného. Naprosto záhy po gotice jsem začal pronikat i do industriální a elektronické muziky, která má taktéž hodně co do sebe... to by mě v éře Nightwish rulezzz, všechno ostatní suck, nikdy ani nenapadlo. Naopak, hodně jsem se vymezoval vůči všemu. Díky gotice se tenhle zarytý pohled pomalu začal měnit. Abych to zkrátil, po gotice a elektronicky a ambientně laděných stylech se zas o své přihlásil metal, který pro mě po celou dobu neztratil své čaro a poslouchat jsem ho nepřestal... a tam nastalo jakési tune down... a padal jsem, padal až jsem v něm dosáhl naprosté dno a sjížděl bez okolků metalové žánry nejhrubšího zrna. Půlroční stáž na black metalu, grindu a podobně mluví za vše. A když už je člověk dole, tak už stojí pevně a může se začít skutečně rozhlížet. Mělo to rychlý spád: vážná hudba, swing, jazz, blues, rock, ale nevyhýbal jsem se ani tak opovrhovaným žánrům jako je pop, techno, či hip hop apod. Dnes, a toho si docela cením, jsem toho názoru, že jsem schopný si poslechnout skutečně cokoliv, co se mě bude líbit. Resp. takhle, že jsem si schopný najít v každé škatulce něco, co se mě bude líbit a nebudu se tomu vymezovat. Proto si myslím, že bylo dobré dostat se do extrémních mantinelů. Člověk pak nemá limity. Jiný, který celý život jede na dokonale vybroušené hraně vážné hudby nikdy nebude schopný pochopit a oblíbit si všechny ostatní žánry, které hudba nabízí, ten který zažil dno se o to může pokusit a snad se zadaří. :-) No a mezi tím se to vše zlomilo, srovnal jsem si priority ohledně studia historie a jal jsem se studovat hudbu. :-)

To byl liebensbrief... pište kdo to vůbec dočetl, asi si budu dělat čárky. :-D Nějak jsem se trhnul...

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 25. říj 2009 10:15:50 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Přečet jsem to celé ;)
K té bakalářce, všechny informace k výrobě absinthu, jsem získaval (a získávám) zatím k tvorbě svočky na téma legislativy výrovy alkoholu v českých zemích, bohužel díky totálnímu nedostatku času jsem to zatim dal k ledu. Mým záměrem vytvořit svočku a z té pak udělat bakalářku, ovšem dnes už to vidím na na jiné téma, nb je budem muset nahlašovat.
K tématum na PAČRu, u nás lze prakticky psát u čehokoliv, protože máme kromě práva a bezpečnostního(rozuměj policejního) bloku i sociologii, fylosofii a psychologii(ta dokoce zakončena státní postupovou), takže je z čeho vybírat :)
K vymezování se vůči jiným stylům, jak jsi si určitě všiml a z toho co píše, jistě Slovi víš, jak se dneska do gothic dostává takzvaná cybergoth, neboli elektronika, tedy EBM a Industrial. Z těchto koutů si rád poslechnu Kraftwerk, Vanessu aj.
Osobně rád si poslechnu i jiné žánry, ale pořádný osmedesátky ničím nenahradíš ;)
Co mě dneska na gothice štve je několik věcí a to nezřízené pití czechsinthů i přez mé snahy o nápravu (když vidíte týpka se slečnou jak zapalujou antoníčka i přez to, že jim to obsluha nedoporučila, vysvětlila orig postup a odmítla jim to po česku připravit...
No a pak děti, který maj hustodrnou image upírů, satanistů a když jse jich člověk zeptá na The Mission, tak čuměj jak péra z gauče... podle nich to není ta správná zlá muzika jako třeba manson.....
jejda, taky je toho nějak dost na čtení..

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: ned 25. říj 2009 11:21:09 
Jenda píše:
Přečet jsem to celé ;)
K té bakalářce, všechny informace k výrobě absinthu, jsem získaval (a získávám) zatím k tvorbě svočky na téma legislativy výrovy alkoholu v českých zemích, bohužel díky totálnímu nedostatku času jsem to zatim dal k ledu. Mým záměrem vytvořit svočku a z té pak udělat bakalářku, ovšem dnes už to vidím na na jiné téma, nb je budem muset nahlašovat.
K tématum na PAČRu, u nás lze prakticky psát u čehokoliv, protože máme kromě práva a bezpečnostního(rozuměj policejního) bloku i sociologii, fylosofii a psychologii(ta dokoce zakončena státní postupovou), takže je z čeho vybírat :)
K vymezování se vůči jiným stylům, jak jsi si určitě všiml a z toho co píše, jistě Slovi víš, jak se dneska do gothic dostává takzvaná cybergoth, neboli elektronika, tedy EBM a Industrial. Z těchto koutů si rád poslechnu Kraftwerk, Vanessu aj.
Osobně rád si poslechnu i jiné žánry, ale pořádný osmedesátky ničím nenahradíš ;)
Co mě dneska na gothice štve je několik věcí a to nezřízené pití czechsinthů i přez mé snahy o nápravu (když vidíte týpka se slečnou jak zapalujou antoníčka i přez to, že jim to obsluha nedoporučila, vysvětlila orig postup a odmítla jim to po česku připravit...
No a pak děti, který maj hustodrnou image upírů, satanistů a když jse jich člověk zeptá na The Mission, tak čuměj jak péra z gauče... podle nich to není ta správná zlá muzika jako třeba manson.....
jejda, taky je toho nějak dost na čtení..


Svět je prohnilej a lidi v něm taky, co naděláš. I dnešní goth už není to co kdysi, už se tomu vlastně ani nedá říkat gothic. To co vidím kolem sebe mi stačí na to, abych potvrdil tvůj poslední odstavec.
Dneska už člověk není gothicem (nebo jakýmkoliv jiný stylově zaměřeným člověkem) kvůli sobě a kvůlio svému osobnímu prožitku a pocitu, nýbrž kvůli okolí. A některý lidi bych za to fakt střílel.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia