Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 17   [ Příspěvků: 169 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: sob 29. srp 2009 11:15:21 
Já jsem si na gymnáziu na kvalitu moc nepotrpěl, s přáteli jsme razili filozofii "je jedno co piji, hlavně že se motám". Ze začátku jsme hledali to, co nám bude chutnat nejvíce, takže jsme toho hodně kombinovali (v té době si někteří vypěstovali silnou nechuť vůči fernetu, vodce, slivovici či jablíčku) - ale teď, když se sejdeme, sedíme jen u piva a hlavně povídáme. Buď jsme zmoudřeli, nebo je to tím, že se vídáme jen jednou za pár měsíců kvůli školám. Snažím se moc nepanákovat, ale když na to dojde, dám si zelenou, vodku(někdy i ochucenou), nebo tequilu, protože ty zvládám asi nejlépe.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: sob 29. srp 2009 17:42:35 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Tak jakozto student si nemuzu dovolit jen tak extra rozhazovat, ale v ramci moznosti se snazim kupovat to nejlepsi,na co muzu ze svyho skromnyho rozpoctu dosahnout -tzn +- 500 za lahev...
Z jinyho tvrdyho alkoholu u me vede gin a vodka..ale nijak extra se v tomhle neorientuju,takze kupuju spis flasky, ktery mi chutnaj a daj se lehce sehnat v supermarketu, jako beefeater nebo stolichnaya..
Jinak mam hodne rad vina, kupuju hlavne Moravu a piju jenom suchy nebo polosuchy bily vina..
Mno a pokud se dostanu k nejakymu dobrymu,zivymu pivu, tak si ho rad dam na splachnuti zizne..

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář 2009 11:22:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Zelená s Alpou je vedle griotky s mlíkem taková klasika, dá se to pít, je to sranda, ale pro fajnšmekry to fakt neni :) No a kdybyste měli chuť na něco přísnějšího, tak zkuste "absintovici", neboli panák půl slivovice, půl absint (přirozeně ten fekální barvenej ;) )

Jinak já si v poslední době s chutí dam zejména becherovku nebo fernet citrus.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 18:42:45 
Víno - zůstávám hodně doma, převážně pak na Moravě. Občas vyzkouším i něco zahraničního, hlavně Francie či Německo. Vína z JAR, Chille či Kalifornie mne moc neoslovila. A co se druhu týče, tak nejraději mám bílá sladší vína s přívlastky (hlavně výběry až po lahůdku a to ledová až slámová vína). Z likérových vín mám moc rád Kagor (čteno kahor) a i portské.

Pivo - toto by bylo na velmi dlouho, takže to zkrátím. Rád ochutnávám nové a určitě nemám vyhraněnou jednu značku či druh.

Rum - rok zpátky, přijela kamarádka z Kuby se zásobamy, které moc dlouho nezbyly, bohužel zapomněl jsem jména :(. Každopádně z těch známých mám celkem rád Captain Morgan (Spicy).

Tuzemák - R-ozumě U-ložená M-ěna, asi jako každý jsme okusili, já ho mám rád stále, ikdyž ho nevyhledávám tak jako jiné pití

Tlamolepy - Baileys Original

Ostatní - Frisco Dry


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 18:53:03 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Stále jsem přemýšlel, jak se k tomuhle tématu vyjádřím. Resp. urovnával jsem si v hlavě, co vlastně piju a nepiju. Jakožto Slovák, který vyrostl v Čechách jsem se neubránil pivní posilovně (a ani jsem nechtěl), nicméně v poslední době už pivo v takové míře nevyhledávám a pokud si ho kupuju domů, tak to jsou vesměs už jen černá piva (nebavíme se o pobytu doma, kdy se prostě šáhne do lednice a pije se co tatík koupí), v hospodách už černá nejsou tak častá, takže dle tamní nabídky. Držím se značky černý Kozel, ale ještě jsem snad nikde nenašel jeho čepovanou podobu v hospodách. Proto se tu v Brně držím černého Starobrna, které kupodivu není tak špatné a na kolej si nosím černé Kozlíky. V baru naproti kolejím jsem pak objevil Pastis od Pernod Fils a dokonce i správně podávaný. (Už jsem zjistil, že ta karafa na kterou jsem se tě, Martine, ptal není jen dekorace, nýbrž v něm dodávají vodu k nápoji. Body plus.) Takže když jdem do Pomalého baru, už si nedávám ani to pivo, ale pouze pastis. Toť k pivu a pastisu. Nikoho pak samozřejmě nepřekvapí, že piju ABSITNHE... to bych tu snad ani nebyl. Tady vede Martin, kvůli největší dostupnosti. Až si jednou na sebe budu i vydělávat, tak to snad přetáhnu i do importní úrovně. Nicméně tímto skoro končí výčet mnou požívaných alkoholů. Občas si ještě teda dám Jacka Daniellse, kterého už asi jako jediného z levných whisky snesu. Díky strejdovi jsem se totiž propil do skotských Single Malt a to už člověku pak žádná jiná nechutná, protože vše je proti tomu pátá liga... a na první peníze nemám. Na oslavách s rodinou se pak tradičně pije slivovice. Jsme Slováci přeci. Nicméně to je vše pánové (a dámy?). Skoro by se dalo říct, že jsem se alkoholu skoro zřekl. :) Nicméně spíš jsem jej přetáhl z ryze puberťácké ožírací úrovně, na vysloveně chuťově a požitkářsky založený level. :-)

Vlastně jsem ještě zapomněl na víno, zde mám nejraději červená, suchá... nicméně značkově to zde vyhraněné už nemám vůbec a nějak často se k němu nedostávám.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pon 26. říj 2009 12:43:53 
Musím říct, že Pastis je velmi dobrá alternativa.Zrovna tuto sobotu jsem hrál v klubu Kaštan z poličky se smál Bairnsfather a hrdá cedule Absinth Bonaparte za 50,- barvy značky Hills.Zkusil jsem tedy dvanáctku Bernard a nebyla to dobrá volba.Rezignoval jsem a dal si Havanu, ale taky to nebylo ono.Po přesunu za kamarádem do baru v Bartolomějský ulici jsem na lístku objevil Pastis a bylo rozhodnuto.Napoprvé sice slečna suše přinesla jen panáka Pastisu po vodě a ledu ani památky, ale po krátké domluvě již bylo vše v pořádku.Pak už jen kožené křeslo a spokojené ucucávání prokládané cigaretou Dunhill a dílo bylo dokonáno.
Jinak můžu doporučit Legendario Elixir de Cuba od Martina z Nálady, velmi zajímavá chuť.
Z rumů mě naprosto dostal ST. ETIENNE V.S.O.P. doporučuju vyzkoušet pokud ho někde uvidíte.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pon 26. říj 2009 14:22:42 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
OT: Když už jsi zmínil klub Kaštan, 4.11. tam hraje Jason Webley, na kterého bych se chtěl konečně dostat. Jen budeme mít v práci zahraniční delegaci, tak snad se budu moc utrhnout. Co hraješ? :-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pon 26. říj 2009 15:05:15 
Tohle bylo s undergroundovou kapelou.Ale jinak s naší kapelou jsme dřív hráli blues, ale pak jsme se nějak utrhli ze řetězu :D Odborně tomu říkáme pussyrock :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pon 26. říj 2009 15:35:19 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Pussyrock zní dobře, to bych se mohl na vás někdy podívat. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pon 26. říj 2009 16:45:01 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak pussyrock bych chtěl taky slyšet ;)

Jinak Legendario je opravdu perfektní specialitka, v mém baru mám pořád jednu láhev k dispozici! Výborné jsou i Voodoo a Redrum rumy.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 17   [ Příspěvků: 169 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia