Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Holy Spirit La Fée Verte
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1071
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ čtv 07. led 2021 0:49:09 ]
Předmět příspěvku:  Holy Spirit La Fée Verte

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        1/4/2021

Absinthe
       Holy Spirit La Fée Verte

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        7 /10
Komentář
        Jemně světle zelená. S blanchem se to sice splést nedá, ale intenzivní zelená to tedy rozhodně není. Na druhou stranu barva je křišťálově čistá.

Louche
        10 /10
Komentář
        Naprosto prvotřídní louche! Od začátku až do konce! Ba co víc, kromě hutnosti a ukázkové olejové vrstvy tu máme dokonce našedavělý odstín louche připomínající la bleue absinty z Val de Travers.
Poznámka k barvě
        Hustá mlha s nepatrným náznakem opaliny.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Další vysoká liga! Už nezakalený absint vám pelyňkem omlátí obě nozdry. Vedle toho lze zachytit jemnou sladkost destilátu z cukrové třtiny a ...já tam prostě trochu té whisky cítím, ač tvůrce tvrdí, že to o whisku ani nezavadilo. Jenže David primárně whisky vyrábí, takže já tvrdím, že to trochu whiskového aromatu ze vzduchu palírny prostě chytilo. ;) Po přidání vody se divokost pelyňku velice uskromní a celý ten aromatický koncert je užehlen... což je vlastně škoda, jakoby voda tu intenzitu trošku moc zavodnila... I tak jde ale o svěží pelyňkový koncert.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        SME-TA-NA!!!

Chuť
        13 /20
Komentář
        Hm hm hm, zajííímavé. Jako vůbec první se o slovo hlásí báze - poměrně příjemný alkohol, po němž se velice rychle sveze překvapivě výrazný... ANÝZ! Není to sice až tak anýzově pastisové, ale po té natěšenosti z čichání jde mírně o studenou sprchu. V druhém doušku místo báze začíná (konečně) trochu pelyňku s tentokrát mírně vlezlým dojezdem z alkoholové báze. A opět překvapivě - anýz se umoudřil a ty první housle už nejsou tak hlasité. V dalším doušku dominuje skoro až podezřele dokapové "aroma", pokud to tak lze nazvat. Chm... začínám být trochu nesvůj. :-| Neboť se tato podezřelost rozlézá i do dojezdu. Další doušek... eh, ten dojezd začíná být až nepříjemný. Velmi podivný kousek... od anýzové bomby (a je mimochodem dobrý anýz), přes opatrný pelyněk po poněkud rozpačitý dojezd s nepříliš příjemným ocasem. Další a další doušky už jen potvrzují trend - slibný pelyňkový začátek a jalový dojezd.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Chtěl bych tomuto absintu dát více bodů, protože vše naznačovalo, že půjde o jedinečné pití. Jenže ouha. Těžko říct, čím přesně to je, ale odvažuji si tvrdit, že kdyby byl použit neutrálnější alkohol, nebo bylo zapracováno na bázi z cukrové třtiny, byl by výsledek mnohem pitelnější. Kolem a kolem, dá se to, ale celkově je to spíše horší průměr.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.9 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/