Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: St. Antoine (2. šarže)
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 15:28:19 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Repry

Datum
        20.5.2009

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2.

Barva
        8 /10
Komentář
        Opravdu pěkně tmavě zelená až nahnědlá přírodní krása.

Louche
        4 /10
Komentář
        St. Antoine je můj první pravý absinthe a proto jsem měl tedy konečně možnost spatřít louche efekt. Abych se přiznal, po shlédnutí různých videí jsem čekal trochu více, než co předvedl St. Antoine. Ale i tak to byla hezká podívaná.
Poznámka k barvě
       

Aroma
        18 /20
Komentář
        To se nedá popsat jinak než rozkoš. Chvíli jsem i přemýšlel, že to snad nebudu pít, ale nechám to pro své čichové buňky. Ne, teď vážně, vůně St. Antoine je fantasticky vyvážená, krásné aroma bylinek nechá zapomenout na ty české patoky.

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Nevím, ale přišlo mi to mírně rozhádané, ale i tak se mi v ústech rozlilo blaho do té doby u "absinthů" nepoznané.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Tady opět musím uvést pouze superlativy, ať jen s vodou nebo i s cukrem St. Antoine dokazuje svojí extratřídu. Mě osobně víc chutnal po přípravě nalití vody do brouille přes kostky ledu a trochu třtinového cukru.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Česká perla mezi absinthy za který se nemůže Martin Žufánek stydět ani v zahraničí. Pro mě zatím naprostá jednička mezi absinthy. Jenom ta louche by si zasloužila trochu hezčí barvičku.


Celkové skóre na základě hodnocení: 72,9 %


<< x >>



Recenzent
        Tuvy

Datum
        23.9.2009

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2.

Barva
        6 /10
Komentář
        Obě šarže mají v podstatě stejnou barvu, ve chvíli kdy jsem je dostal do rukou spíše žlutohnědou s odstínem zelené, než sytě zelenou. Nepovažuji to rozhodně za negativum, barva mi přijde pro absinthe vhodná. Třetí šarže má však velký pokrok v čistotě a jiskře, druhá mi přišla lehce zakalená.

Louche
        3 /10
Komentář
        Druhá šarže louchuje minimálně, nehezky (zakalení se táhne jako nějaká cizorodá látka – smetana například), po půlhodině louche téměř úplně vymizí.
Poznámka k barvě
        Druhá šarže získala louchováním barvu mezi „zředěnou“ smaragdovou s „tonikově UV“ – prostě takovou jedovatou. Pořád ale lze uvěřit bez problémů přírodnost.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Druhá šarže nabídne před zředěním i po něm čistou, relativně jednoduchou svěží vůni ze které jen lehce (přesto zaznamenatelně) vystupuje anýz.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Druhá šarže je hladká, jen jemně poštipující ovšem s relativně ostrou pálivostí po polknutí.

Chuť
        8 /20
Komentář
        Tady druhá šarže velmi ztrácí. Svěžest vůně zde není přítomná, anýz, stejně jako zbytek tria, přebíjí lehce nahořklá chuť (pro mě neznámá), kterou by sice mohlo spravit trochu cukru, ale jistý si nejsem. Působí trochu lékárensky. Aftertaste je minimální, ale postupně přechází do sladka a až po několika minutách lze zřetelně rozeznat na jazyku fenykl a anýz.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Druhá šarže mě ani na druhý pokus prostě nevzala. Vzhled dělá hodně, vůně dost spravuje ale chuť zase zmate, dovrší to postupně se zlepšující aftertaste. Celkový dojem dost nevyrovnaný a popravdě bych si ho znovu nekoupil, především kvůli chuti.


Celkové skóre na základě hodnocení: 55,7 %


<< x >>



Recenzent
        dEffect

Datum
        9.10.2009

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2.

Barva
        6 /10
Komentář
        Pekna olivovo zelena az hneda. Vidiet ze uz presiel nejaky cas odkedy bol vyrobeny. Voci svetlu ma jemny nadych zltej. Farba je pekna len sa mi zda prilis zakaleny.

Louche
        5 /10
Komentář
        Lounche sa mi nepodaril zacal sa pekne zakalovat, ale potom to nabralo rychly spad a vysledny stav nebol taky aky som ocakaval. Taky polo priesvitny opar sa vytvoril v pohary. Urcite je to aj tym ze nemam velke skusenosti s vytvaranim pomaleho lounche a aj tym, ze som pouzil broileur na pripravu.
Poznámka k barvě
        Ocakaval som trosku viac mliecnu s nadychom zltozelenej.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Myslim ze toto je jedna z najsilnejsich stranok Martinovho st.Antoine vona je plna a priezracna alkohol nepreraza bylinky. Ja som mal z nej opojne pocity.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        plnost vo voni som ocakaval aj tu, ale nanestastie neprisla.

Chuť
        10 /20
Komentář
        Tu zase musim poznamenat ze nemam dostatocne skusenosti, ale nieco mi tam chybalo a niecoho bolo az prilis. Jednoznacne chut sa neda porovnat s nicim co som do teraz pil.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Urcite st.Antoine II ma svoje nedostatky a som zvedavy ako ich Martin napravil. Sklamal ma najma lounche, ale celkovo som spokojny.


Celkové skóre na základě hodnocení: 60 %


<< x >>



Recenzent
        Alchymista

Datum
        11.10.2009

Absinthe
       St. Atoine

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2.

Barva
        7 /10
Komentář
        Lehce koňakově hnědá barva nebo taky barva zralých oliv, poměrně tmavá. Nevím jestli je to stářím či tím, že jsem měl láhev na denním světle, ale v láhvi mám už znatelný sediment, který zakalil dříve jiskrnou barvu.

Louche
        5 /10
Komentář
        Louche si musí člověk u druhé šarže zasloužit a mít hodně, hodně studenou vodu. Ale i tak je o dost slabší než u ukázkové třetí šarže.
Poznámka k barvě
        Díky slabšímu louche je výsledná barva světlá, průsvitná ale příjemně zelenkavá.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Aroma je nádherné! Po nalouchování asi poloviny sklenice se rozlije celým pokojem a vydrží hodně dlouho. Jasná dominance Veronica off.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Příjemnný pocit s menším nádechem alkoholu. Konzistence je vodnatější a hrdlem projde jedna báseň.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Chuť je u druhé šarže taková nevyvážená a rozdivočená. Je zde i nádech hořkosti a proto musím něco ubrat.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Antoine byl můj favorit po celý rok. Opravdu mi chutná a asi jen jednou za dva-tři měsíce jsem si mohl dovolit zhřešit a koupit mnohem dražší absint ze zahraničí. Na českém trhu nemá žádnou konkurenci a s příchodem třetí šarže bude směle konkurovat zahraničním. Mám s toho radost.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77,1 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia