Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: St. Antoine
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 12:49:43 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Repry

Datum
        2009-05-20

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2.

Barva
        8 /10
Komentář
        Opravdu pěkně tmavě zelená až nahnědlá přírodní krása.

Louche
        4 /10
Komentář
        St. Antoine je můj první pravý absinthe a proto jsem měl tedy konečně možnost spatřít louche efekt. Abych se přiznal, po shlédnutí různých videí jsem čekal trochu více, než co předvedl St. Antoine. Ale i tak to byla hezká podívaná.
Poznámka k barvě
        0

Aroma
        18 /20
Komentář
        To se nedá popsat jinak než rozkoš. Chvíli jsem i přemýšlel, že to snad nebudu pít, ale nechám to pro své čichové buňky. Ne, teď vážně, vůně St. Antoine je fantasticky vyvážená, krásné aroma bylinek nechá zapomenout na ty české patoky.

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Nevím, ale přišlo mi to mírně rozhádané, ale i tak se mi v ústech rozlilo blaho do té doby u \"absinthů\" nepoznané.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Tady opět musím uvést pouze superlativy, ať jen s vodou nebo i s cukrem St. Antoine dokazuje svojí extratřídu. Mě osobně víc chutnal po přípravě nalití vody do brouille přes kostky ledu a trochu třtinového cukru.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Česká perla mezi absinthy za který se nemůže Martin Žufánek stydět ani v zahraničí. Pro mě zatím naprostá jednička mezi absinthy. Jenom ta louche by si zasloužila trochu hezčí barvičku.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77.1 %


<< x >>



Recenzent
        Tuvy

Datum
        2009-09-23

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2.

Barva
        6 /10
Komentář
        Obě šarže mají v podstatě stejnou barvu, ve chvíli kdy jsem je dostal do rukou spíše žlutohnědou s odstínem zelené, než sytě zelenou. Nepovažuji to rozhodně za negativum, barva mi přijde pro absinthe vhodná. Třetí šarže má však velký pokrok v čistotě a jiskře, druhá mi přišla lehce zakalená.

Louche
        3 /10
Komentář
        Druhá šarže louchuje minimálně, nehezky (zakalení se táhne jako nějaká cizorodá látka – smetana například), po půlhodině louche téměř úplně vymizí.
Poznámka k barvě
        Druhá šarže získala louchováním barvu mezi „zředěnou“ smaragdovou s „tonikově UV“ – prostě takovou jedovatou. Pořád ale lze uvěřit bez problémů přírodnost.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Druhá šarže nabídne před zředěním i po něm čistou, relativně jednoduchou svěží vůni ze které jen lehce (přesto zaznamenatelně) vystupuje anýz.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Druhá šarže je hladká, jen jemně poštipující ovšem s relativně ostrou pálivostí po polknutí.

Chuť
        8 /20
Komentář
        Tady druhá šarže velmi ztrácí. Svěžest vůně zde není přítomná, anýz, stejně jako zbytek tria, přebíjí lehce nahořklá chuť (pro mě neznámá), kterou by sice mohlo spravit trochu cukru, ale jistý si nejsem. Působí trochu lékárensky. Aftertaste je minimální, ale postupně přechází do sladka a až po několika minutách lze zřetelně rozeznat na jazyku fenykl a anýz.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Druhá šarže mě ani na druhý pokus prostě nevzala. Vzhled dělá hodně, vůně dost spravuje ale chuť zase zmate, dovrší to postupně se zlepšující aftertaste. Celkový dojem dost nevyrovnaný a popravdě bych si ho znovu nekoupil, především kvůli chuti.


Celkové skóre na základě hodnocení: 56.5 %


<< x >>



Recenzent
        Tuvy

Datum
        2009-09-23

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        3.

Barva
        8 /10
Komentář
        Obě šarže (2. a 3.) mají v podstatě stejnou barvu, ve chvíli kdy jsem je dostal do rukou spíše žlutohnědou s odstínem zelené, než sytě zelenou. Nepovažuji to rozhodně za negativum, barva mi přijde pro absinthe vhodná. Třetí šarže má však velký pokrok v čistotě a jiskře, druhá mi přišla lehce zakalená.

Louche
        10 /10
Komentář
        Třetí šarže předvedla fantastický louche, dovolil bych si říct předpisový. Při prvních kapkách lze vidět „zlomy“ v tekutině (předvádí je při zředění i jiné alkoholy), první náznaky zakalení se objevují při přidání přibližně 1/3 objemu vody. Velmi silné louche se drží pěkně u dna a dalším doléváním vody se hladina nezkaleného alkoholu ztenčuje. Výsledek je minimálně průhledný, krásně jemně mléčný, bez stopy pěny (občas tvoří přidané oleje). Schválně jsem nechal sklenici přes půl hodiny stát, zda proběhne nějaká (nechtěná) sedimentace, ale nestalo se nic, o čem by se dalo napsat.
Poznámka k barvě
        Louche třetí šarže je krásně mléčné, zabarvené lehce do žlutohněda a jen velmi lehce lze sledovat odstín zelené.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Třetí šarže na mě zapůsobila o trochu hůře. Vůně je před louchováním i po něm jaksi nevyrovnaná. Ztratila svěží jednoduchost a přestože již nevystupuje anýz, hodnotím méně, než druhou šarži. Především mi ve vůni vadí složka, která mi připomíná bylinkový čaj a trochu kyselinu mléčnou – předpokládám, že by mohlo jít o šalvěj. Nejde však o vážný nedostatek, při pití samotné třetí šarže není toto výrazné, proto hodnotím na 22 (v přímém srovnání kdy si osvěžíte nos druhou šarží vám třetí přijde tak na 18), mimoto se aroma možná srovná.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Třetí šarže je plnější, silnější, přesto úžasně jemná. Po polknutí nepálí, ale jemně brní.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Třetí šarže ihned po druhé způsobí opět nepříjemný pocit po kyselině mléčné, ale sama o sobě (nebo po pořádném vypláchnutí úst od druhé šarže) představuje daleko lepší chuť. Rozvíjí se podstatně pomaleji a je daleko méně agresivní, stejně jako ve vůni i zde cítím cosi jako šalvěj, leč ne tak dominantně. Při delším doušku se rozvine přirozená sladkost a komplex kořeněných chutí; jde o dobře vyváženou chuť bez dominantních složek. Při polknutí se na kořenu jazyka však objeví opět hořkost a nepelyňkové aroma, které se protáhne do první části aftertastu. Jinak je aftertaste jakoby snový, lehce nasládlý, velmi příjemný, postupně se v něm projeví celé trio základních bylin, ale oproti druhé šarži je krapet kratší.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Třetí šarže působí proti druhé jako úplně jiný absinthe. Jemný, vyvážený, skrývající přirozenou sladkost. Přesto vytváří dojem „overwhelming“ – postrádá svěžest a jednoduchost. Každopádně jsem nadšen. Netuším, kolik jsem za něj vlastně dal, ale pokud půjde pod 600 určitě jej budu kupovat „když dojde“, pokud půjde nad tisíc, budu ho kupovat také.


Celkové skóre na základě hodnocení: 80.3 %


<< x >>



Recenzent
        Tuvy

Datum
        2009-09-23

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1.

Barva
        7 /10
Komentář
        Šarže 1 má krásnou hnědozlatou barvu něco mezi koňakem a becherovkou.

Louche
        0 /10
Komentář
        Šarže 1 – nic, nula, ne.
Poznámka k barvě
        Světlá hnědá, docela příjemná, jakkoliv divně vypadá čirá. Ale jako absinthe po zředění to teda nevypadá.

Aroma
        5 /20
Komentář
        Lékařská, jako léky proti kašli – před zředěním i po něm je cítit anýz a nějaká další bylina, o zbylých vůních radši nemyslet, nepříjemné lékárenské vůně a nějaký kořen s hlínou.

Hutnost
        2 /10
Komentář
        Těžko se zde lze oddělit od chuti, ale při dodržení jde o velmi nevýrazný dojem.

Chuť
        5 /20
Komentář
        Bylinkové pití, ale absinthe nepřipomíná. Anýz nechytám, zato dominuje pelyněk a nějaká další bylina (asi stejná jako to, co je poznat v šarži 2).

Celkový dojem
        2 /10
Komentář
        Nevyvážený likér, který má své místo v historii českého absinthe, ale buďme rádi, že je již historií. Kdyby nebylo k dispozici nic jiného, byl bych za něj rád, ale v tuto chvíli si druhou lahvičku nechám opravdu jen jako zvláštnost.


Celkové skóre na základě hodnocení: 25.3 %


<< x >>



Recenzent
        dEffect

Datum
        2009-10-09

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2.

Barva
        6 /10
Komentář
        Pekna olivovo zelena az hneda. Vidiet ze uz presiel nejaky cas odkedy bol vyrobeny. Voci svetlu ma jemny nadych zltej. Farba je pekna len sa mi zda prilis zakaleny.

Louche
        5 /10
Komentář
        Lounche sa mi nepodaril zacal sa pekne zakalovat, ale potom to nabralo rychly spad a vysledny stav nebol taky aky som ocakaval. Taky polo priesvitny opar sa vytvoril v pohary. Urcite je to aj tym ze nemam velke skusenosti s vytvaranim pomaleho lounche a aj tym, ze som pouzil broileur na pripravu.
Poznámka k barvě
        Ocakaval som trosku viac mliecnu s nadychom zltozelenej.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Myslim ze toto je jedna z najsilnejsich stranok Martinovho st.Antoine vona je plna a priezracna alkohol nepreraza bylinky. Ja som mal z nej opojne pocity.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        plnost vo voni som ocakaval aj tu, ale nanestastie neprisla.

Chuť
        10 /20
Komentář
        Tu zase musim poznamenat ze nemam dostatocne skusenosti, ale nieco mi tam chybalo a niecoho bolo az prilis. Jednoznacne chut sa neda porovnat s nicim co som do teraz pil.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Urcite st.Antoine II ma svoje nedostatky a som zvedavy ako ich Martin napravil. Sklamal ma najma lounche, ale celkovo som spokojny.


Celkové skóre na základě hodnocení: 61.2 %


<< x >>



Recenzent
        Alchymista

Datum
        2009-10-11

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        3.

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistá a jasná zeleno-žlutá barva s probleskávajícím zlatým nádechem bez nejmenšího sedimentu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Ukázkový louche, musím hodnotit plným počtem! Pomalý náběh, rituální tanec a postupné vyhušťování! Výsledný louche je hutný a takový už zůstane.
Poznámka k barvě
        Výsledná barva je neprůhledně bílá se zeleným nádechem. Žádné mínusové body za průsvitnost - žádná není.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Typická vůně anýzu s příslibem pelyňku. Po naředění anýz správně ustoupí do mírného pozadí a začne dominovat pelyněk! Výrazný rozdíl oproti druhé šarži kde dominoval rozrazil. Vůně pelyňku mi k absintu přijde mnohem vhodnější.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Jemné šimrání badyánu, krémová konzistence, velice příjemné!

Chuť
        18 /20
Komentář
        Velice komplexní a lahodná! První doušek jsem si dal při 1:2, potom 1:3 a potom 1:3,5 což byl pro mě naprostý ideál. Poznal jsem rozrazil, který tak jasně vedl u druhé šarže. Tady je navíc doplněný krásnou chutí pelyňku, badyánu a yzopu.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Pro mě byl St. Antoine z druhé várky fantastický absinthe za neskutečně dostupné peníze. Potom jsem měl možnost v předstihu koupit třetí šarži a ta byla neuvěřitelným šokem. Jedná se v podstatě o úplně nový absinthe, který je zcela ve stylu špičkové zahraniční konkurence. Nemůžu proto říct že by byla druhá šarže horší než třetí, je prostě jiná. Koupím si pár lahví z dobíhající druhé šarže do archívu a jednou na ni budu hezky vzpomínat.


Celkové skóre na základě hodnocení: 89.4 %


<< x >>



Recenzent
        Alchymista

Datum
        2009-10-11

Absinthe
       St. Atoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2.

Barva
        7 /10
Komentář
        Lehce koňakově hnědá barva nebo taky barva zralých oliv, poměrně tmavá. Nevím jestli je to stářím či tím, že jsem měl láhev na denním světle, ale v láhvi mám už znatelný sediment, který zakalil dříve jiskrnou barvu.

Louche
        5 /10
Komentář
        Louche si musí člověk u druhé šarže zasloužit a mít hodně, hodně studenou vodu. Ale i tak je o dost slabší než u ukázkové třetí šarže.
Poznámka k barvě
        Díky slabšímu louche je výsledná barva světlá, průsvitná ale příjemně zelenkavá.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Aroma je nádherné! Po nalouchování asi poloviny sklenice se rozlije celým pokojem a vydrží hodně dlouho. Jasná dominance Veronica off.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Příjemnný pocit s menším nádechem alkoholu. Konzistence je vodnatější a hrdlem projde jedna báseň.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Chuť je u druhé šarže taková nevyvážená a rozdivočená. Je zde i nádech hořkosti a proto musím něco ubrat.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Antoine byl můj favorit po celý rok. Opravdu mi chutná a asi jen jednou za dva-tři měsíce jsem si mohl dovolit zhřešit a koupit mnohem dražší absint ze zahraničí. Na českém trhu nemá žádnou konkurenci a s příchodem třetí šarže bude směle konkurovat zahraničním. Mám s toho radost.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.4 %


<< x >>



Recenzent
        Alchymista

Datum
        2009-10-28

Absinthe
       St. Antoine (1. šarže)

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1. šarže

Barva
        5 /10
Komentář
        Temná barva přezrálých oliv, vypadá spíš už jako whisky.

Louche
        1 /10
Komentář
        Velmi slabý louche efekt, je zapotřebí hodně studená voda a stejně není efekt moc znatelný.
Poznámka k barvě
        Vodnatá zelená barva.

Aroma
        10 /20
Komentář
        Aroma je zvláštní, takové skoro dřevnaté. Žádná stopa po anýzu.

Hutnost
        3 /10
Komentář
        První šarže je bohužel poměrně dost \"vodnatá\", po krémovitosti ani stopa.

Chuť
        10 /20
Komentář
        První šarži se nedá upřít pionýrství a novátorství na českém absintovém poli. Ve své době to bylo něco nového a nepoznaného. Vedle druhé a hlavně třetí šarže už to ale taková sláva není.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        I přes nedostatky hodnotím průměrnou známkou, především za snahu vůbec něco podobného udělat!


Celkové skóre na základě hodnocení: 45.9 %


<< x >>



Recenzent
        Repry

Datum
        2009-11-26

Absinthe
       St..Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1.

Barva
        8 /10
Komentář
        Pěkná hnědozelená barva vyzrálých oliv.

Louche
        2 /10
Komentář
        Louche se prakticky nedostavuje, sice drobný náznak pozoruji, ale nic oku lahodícího to není.
Poznámka k barvě
        Lehce naředěná zelená.

Aroma
        7 /20
Komentář
        Anýz bohužel vůbec necítím, nejvíce mi utkvěl pelyněk, ale o vyváženosti aroma nemůže být řeči.

Hutnost
        4 /10
Komentář
        Hutnost nenalézám, ale hořkost a nepříjemný pocit také ne.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Tady mě první šarže docela potěšila. Opravdu je to autentický absinthe a sklenka se mi pila náramně dobře.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Vynikající počin zejména jako průkopnický kousek. Ale celkově to není špatné pití, i když do dokonalosti to má daleko. Ale na prakticky experimentální výrobek musím hodnotit velmi dobře. Čekal jsem daleko horší produkt!


Celkové skóre na základě hodnocení: 48.2 %


<< x >>



Recenzent
        Repry

Datum
        2009-11-26

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        3.

Barva
        10 /10
Komentář
        Nádherná tmavě zelená bez jediného sedimentu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Ukázkový louche - ze začátku slabé kalení se s přídávající vodou umocňuje do nádherné mléčné barvy.
Poznámka k barvě
        Krásná bílá s náznakem jemně zelené.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Příjemná vůně již dominuje pelyněk a krásně to vyrovnává anýz. Ani jeden naštěstí není v drtivé převaze.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Hutný absinthe s žádnou stopou po hořkosti.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Velmi dobrá chuť, která v ústech přetrvává i po polknutí. Žádný nepříjemný pocit se nedostavuje!

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Kvalitní šarže již tak dobrého absinthe. Přímo láká k dalšímu doušku!


Celkové skóre na základě hodnocení: 83.8 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2009-12-01

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        3.

Barva
        9 /10
Komentář
        Barva zralých zelených oliv. Čistá, bez sedimentu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche je učebnicový. Není co vytknout!
Poznámka k barvě
        Opálově zelená.

Aroma
        15 /20
Komentář
        St. Antoine je klasickou ukázkou toho, co s absinthem udělá voda. Zde je rozdíl přímo do nozder bijící. Neředěný absinthe není nosu nijak příjemný a silnějším nádechem si přivodíte palčivost alkoholu, která je sice i u ostatních dobrých absinthů, ale zde naopak chybí jemnost. Při kalení se aroma začne postupně rozvíjet, až se dostane do finálního stavu, kde dominují bylinky z (patrně) barvícího procesu. Voní, ale s porovnání s jinými dokonalými absinthy mírně zaostává.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Původně jsem chtěl dát 10, jelikož první doušek byla opět učebnicová ukázka, jak se má absinthe v ústech správně chovat. Následné doušky byly díky silnější palčivosti slabší.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Asi nejtěžší část hodnocení. Rovnicí bych to popsal 2.šarže - hořkost + jemnost = 3. šarže. Na hořkých pohárcích se drží příjemná trpkost, nicméně přestože hodně vodním, St. Antoine ztrpčí i ostatní části dutiny ústní, včetně dásní. ;) Anýz není dominantní, což by se mohlo v Čechách uchytit. Pelyněk lze také bez problémů rozeznat. Škoda, že se zatím nevyznám v ostatních bylinkách. ;) Přes to všechno jde o velice lahodnou chuť.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Posun od 1. a 2. šarže je extrémní! Byly tu názory, že by se tato šarže měla jmenovat naprosto jinak, aby nedocházelo k nedorozumění. Bez sebemenších pochybností jde o nejlepší český absinthe a já jsem rád, že tu máme tak snadno dostupný absinthe v poměru 1l/1k Kč. Díky, jen tak dál!


Celkové skóre na základě hodnocení: 81.2 %


<< x >>



Recenzent
        Jenda

Datum
        2009-12-15

Absinthe
       St. Antoine (3. šarže)

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        III.

Barva
        9 /10
Komentář
        Úžasná barva s jiskrou, dle mého názoru by mola být trošku víc do zelena, ale jinak dokonalé! Žádné sedimenty oproti druhé šarži.

Louche
        10 /10
Komentář
        Prostě dokonalé, i při použití see-saw přímo úchvatná podívaná. Možná nejlepší louche co jsem kdy viděl.
Poznámka k barvě
        Krásná mléčná barvička s předpisovým nádechem do zelena.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Přesně dle mého vkusu. Po přidání vody je dle mého názoru akorát pelyňku i anýzu. Před vodou je vůně trošku ostřejší, ale otázka je, co udělá pořádné staření Antoníčka.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Opět se mi Martin trefil do noty, ovšem něco málo krémovosti by mohlo být navíc. Srovnávám to s Eichelberger.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Velice chutné, má to dle mého skromného mínění pár much, ale jinak super. Nedostatek bych osobně viděl v pro mě trošku větší trpkosti, ale možná je to tím, že preferuji vyvážený anýz před lehce dominujícím pelyňkem. Obrovský posun v bylinkách, kvalita je znát!!!

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Za ty prachy nebeský absinthe!! Díky louche skoro jiný absinthe než II. šarže. Martine všechna čest.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.3 %


<< x >>



Recenzent
        Alchymista

Datum
        2010-02-03

Absinthe
        St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        4. šarže

Barva
        10 /10
Komentář
        Objednaná láhev byla naplněna před pár dny a tak je barva krásně zelená s lehce probleskávajícími zlatavými tóny.

Louche
        10 /10
Komentář
        Ukázkový louche, který začíná drobnými kapičkami ze kterých se vytváří řetízky a poté kouřové stopy. Výseldný louche je typický pro verte absinty a neopadne ani po půl hodině.
Poznámka k barvě
        Mléčná barva se zeleným odstínem.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Oproti předchozí revoluční šarži došlo k znatelnému zlepšení! Aroma je o dost výraznější a v nezředěné podobě je cítit nádherná a jemně medová vůně meduňky lékařské! V žádné předchozí šarži nebyla cítit jako teď. Její destilace vůni hodně pomohla. Po naředění se objeví anýzové a fenyklové tóny ve společnosti pelyňku.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Pro mě další zlepšení oproti předchozí šarži. Absinthe je tak akorát hutný a krémový, štiplavost badyánu je pryč.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Chuť je opět o level dále a v porovnání s předchozímí šaržemi je tato nejlepší! Celý orchestr bylin je více sehraný a hraje společné housle. Nevěřil bych že se dá při zachování stejné receptury absint takto zlepšit, ale teď už to vím. Ideálním poměrem zůstává 1:3 při kterém došlo ke kompletnímu naředění zelené barvy a otevření všech vůní a chutí.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Poprvé hodnotím Antoine jako celek 10 z 10. Již předchozí šarže byla bomba, kterou asi nikdo nečekal. Čtverka je ještě o krok dál od předchozí a kilometry vzdálená první a druhé šarži. Mám pocit že se Martin pomalu blíží k finální podobě St. Antoine tak, jak si ji jistě plánoval.


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.8 %


<< x >>
[hr][/hr

Recenzent
        Habu

Datum
        2010-02-11

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        4.

Barva
        10 /10
Komentář
        Dokonalá přírodní zelená mladého absinthu! Za rok bude sice vypadat jinak, ale mám dojem, že i tehdy by to byl plný počet.

Louche
        9 /10
Komentář
        Trošku mi chyběla klasická vlnovitost zakaleného absinthu ve spodní části sklenky, nicméně to mohlo být způsobeno jen typem užité sklenky. Finální zákal je hutný, bez chyb.
Poznámka k barvě
        Mléčně opalinově zelená.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Zjistil jsem, že St. Antoine je patrně jediný absinthe, jehož aroma se mi líbí více v nezakaleném stavu. Při louche se rozvíjí dvě dominantní vůně, z nichž jedna se mi uhnízdila v paměti jako \"hořká\" a druhá je nově přidaná meduňka do procesu destilace.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hutnost je v pořádku. Měl jsem sice kousky, které se ústech chovaly lépe, ale St. Antoine rozhodně nezaslouží nízké hodnocení.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Měl jsem vzorek starý několik týdnů a přijde mi, že tato uzrálejší láhev o něco ztratila na intenzitě meduňkové chuti, což bych ve chvílích koštování prvního vzorku uvítal, nicméně teď jsem se na ni těšil a ona se meduňka, mrška jedna, krapet přesunula do pozadí. :) To by bylo k prvnímu doušku. Když je sklenka už napůl prázdná, je poznat 3. šarži a její upgrade na vyšší level. Hořkost nikde. Pouze velice nepatrná trpkost na bočních stranách v zadní části jazyku, která je naopak velice příjemná. V doznívající \"ocasové\" chuti se opět vrací medunka a o něco výraznější pelyněk než ve 3. šarži.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Co naplat. St. Antoine je nejlepší český absinthe. Tečka. Konec. Finito. Když vezmu v potaz cenu, tak mám tendence dát osobní hodnocení 10/10. Vypiplat ještě trochu aroma (chuť může zůstat, jen o něco zvýraznit) a mám favorita vůbec.


Celkové skóre na základě hodnocení: 84.7 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2010-03-11

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        5.

Barva
        10 /10
Komentář
        Barva je bez chyb. Výborná, přírodně sytě zelená.

Louche
        10 /10
Komentář
        Tak tohle je louche-atomová bomba! Absinthe jsem připravoval pomocí see-saw, takže jsem si počáteční záchvěvy zakalení moc neužil, ale jakmile se mléčný zákal odspodu začal zaplavovat po celé sklence, zíral jsem na to s otevřenou pusou. Hustotou může St. Antoine konkurovat čemukoliv a v mnohých případech by patrně i zvítězil na plné čáře. Takhle husté snad není ani (pasterované ;) mléko.
Poznámka k barvě
        Hustě mléčná, opalinově zelená z obrazu obrazu Piják absinthu od E. Maneta.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Aroma je přes mládí alkoholu příjemné. Opakovaný čuch mi vůbec nevadil a doufám, že to nebylo způsobenou mým nosem, který je v poslední fázi agresivní rýmy. ;) Při louche se skryté vůně odhalí jak levná děva (myšleno v dobrém slova smyslu). Čichám a hledám, kde jsem podobnou vůni cítil. Pátá šarže je podle mne hodně podobná vůni Eichelbergeru nebo dokonce Sinopalu od Cami. Ale čichám dále a najednou mi to praští do nosu společně s uvědoměním, co že to tam Martin vlastně přidal. Heřmánek! Při kalení jej tam opravdu ucítíte. K připravenému absinthu jsem si přičichl co nejblíže a nahlas jsem pronesl: \"Kruci to voní dobře!\" Jsou sice voňavější absinthy, ale St. Antoine pátý je mimo heřmánku (který jde ve finále spíše do pozadí, hned vedle meduňky a anýzu) plný další bylinky, kterou bych koštoval na Yzop... což si budu muset ještě časem řádně otestovat. ;)

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Krémovost takřka stoprocentní.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Další velký krok kupředu. Kvůli mladosti absinthu je nápoj sice hodně palčivý (při převalování v ústech dostanou stěny ústní dutiny skutečně na frak), ale přesto lahodný. Kombinace meduňky a heřmánku je skutečně hodně zajímavá a podle mě i dobrá volba. I chuť připomene Eichelberger nebo některé lepší verte absinthy od Cami. Pelyněk rozhodně nedominuje, stejně tak anýz, který je alespoň přítomný nejen ve vůni, ale i v chuti. Dominantou je zde spíše yzop nebo fenykl... v čemž si ještě musím udělat jasno. ;) Přijde mi, že pelyněk římský z barvící části jakoby naprosto vyprchal, což (alespoň u mě) není na škodu, v prvních 3 šarží dominoval, což bylo možná na škodu.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Těžko hodnotit absinthe, který ve své podstatě vlastně vůbec nezrál. Dávám 10/10... a doufám, že to není tím, že jsem tu sklenku vypil až moc rychle... jak jsem se moc snažil zachytit všechny chuťové maličkosti. x-)


Celkové skóre na základě hodnocení: 87.4 %


<< x >>



Recenzent
        Dwarf

Datum
        2010-04-01

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        3.

Barva
        8 /10
Komentář
        Krasne prirodna olivovo-medova

Louche
        8 /10
Komentář
        Velmi pomali nastup, od zaciatocneho tancovania, az po viac vlnovu premenu do huste nepriehladneho mliecno zelenkasteho zakalu.
Poznámka k barvě
        0

Aroma
        12 /20
Komentář
        Urcite ovela jemnejsia ako po pricuchnuti k flaske, vcelku silna facka vily pri prvotnom flirte s nou:) Nie mos vyrazny aniz, skor nieco ako medovka? Inak prijemna bylinna aroma.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Velmi plna hutnost, naozaj citit ze ma clovek v sebe nieco zaujimave.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Pomerne vyrovnane zlozenie hlavnych byliniek, nie zbytocne komplikovana chut. V jednoduchosti je sila, mozno trochu drsnejsia chut.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Samozrejme zatial bezkonkurencne najlepsi absinthe v svojom regione, so silnym potencialom v postupe vyroby, inovaciach. A myslim ze uz sa stava kultom, Martin ozaj vdaka zan :)


Celkové skóre na základě hodnocení: 68.5 %


<< x >>
[hr][/hr

Recenzent
        Dwarf

Datum
        2010-05-14

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        4.

Barva
        9 /10
Komentář
        Krasna prirodzene zelena so zltastym odleskom. Posobi velmi cerstvo.

Louche
        9 /10
Komentář
        Velmi pekny louche, pomaly nastup od spodu. Velmi silne zlepsenie oproti prvym sarzam.
Poznámka k barvě
        Nadherne husto mliecna zo zelenym nadychom. Bezchybny louche uz som uvazoval dat aj najvyssiu znamku :)

Aroma
        15 /20
Komentář
        Prijemna, osviezujuca a vyraznejsia, ako som bol na St. Antoine zvyknuty.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Riadne plny husty pocit.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Pre mna riadna palinova bomba, prijemna nahorkla chut. Aniz dost v pozadi, fenykel skoro necitit, ostatne bylinky to len jemne cele zavrsuju.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        4. sa podla mna Martinovi ozaj podarila, louche dotiahnuty priam k dokonalosti, plnsia hustota a vyrazna palinova chut, absinthe ako ma byt. A to vsetko bez zmenenej ceny. Velmi dobra volba ako zacat s absinthe, ako aj pre ozajstnych absintherov.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77.6 %


<< x >>
[hr]

Recenzent
        Absinther

Datum
        2010-06-17

Absinthe
       ST.ANTOINE

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        =5=

Barva
        9 /10
Komentář
        Barva je krásně,sytě,tmavě zelená-velmi lahodící mému oku-bez jakéhokoliv sebemenšího náznaku chemických odstínů=KRÁSA=

Louche
        9 /10
Komentář
        Kdyby louche začátek svého úžasného,ostře prokresleného,plastického tance ještě o pár kapek posunul a napínal nás o pár vteřin déle-Byla by to naprostá dokonalost--To je ale jen detail a spíše má osobní preference(rád se nechávám napínat :) )
Poznámka k barvě
        Nádherně krémová barva kondenzovaného mléka s příjemným,nazelenalým odstínem.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Tohle je pro mě těžké hodnotit,protože v těch vůních nejsem ještě zdaleka tak procvičený...Během přidávání vody se ale zcela jasně rozvine jedna bylinka(fenykl?),která silně dominuje a možná až bezohledně utlačuje ostatní vůně.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Při smíchání s vodou v poměru 2,5-3:1 je hutnost opravdu výrazně krémová..při větším podílu vody už (samozdřejmě)není tak dechberoucí ale stále jaksi nadprůměrná 8-9/10

Chuť
        17 /20
Komentář
        Představte si ten šok,když jdete do kina na Star Wars(Impérium vrací úder) a místo toho se na plátně oběví japonské hard-core,SM Porno=Jó tak přesně takový šok jsem zažil,když jsem od st.A.pětky očekával jen razantně vylepšenou čtyřku...Už ta pronikavá vůně v tom kinosále mi měla naznačit,že to bude úplně jiný film-ale já neposlouchal :D ...A tak jsem tam tak seděl,vychutnával si tu hard-core-SM fenyklovou(?)záležitost na svém jazyku a přemýšlel-jestli je mi tohle vlastně ještě příjemné....Miluju ostré a výrazné chutě ale pátá šarže bez cukru už balncovala na hraně toho,o čem jsem schopen říct,že mi to chutná...S jednou kostkou cukru se to ale nakonec všechno tak něják zahladio a mé hodnocení je díky tomu takové jaké je. =Prostě nevšední zážitek= ;)

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        ST.ANTOINE=5=mi příjde jako pití s jasným,drsným,nepopulárním názorem-bez zbytečného místa pro kompromis..I jazyk a jeho chuťové pohárky si Antoníček bez ptaní krade sám pro sebe-a i značnou chvíli po dopití zůstává na jazyku jakési umrtvující kouzlo,díky kterému to ústům chvilku trvá,než si znovu vzpomenou i na ty ostatní chutě........Rozhodně zajímavé,nové pití,které určitě není pro každého....8,5/10


Celkové skóre na základě hodnocení: 80.6 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-07-02

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        V.

Barva
        10 /10
Komentář
        Vynikající, uzrálá zlatavě-zelená, dostatečně sytá. Nemám jedinou výtku.

Louche
        10 /10
Komentář
        Jeden z nejlepších louche jaké jsem viděl. Pozvolný nástup, masivní, hutný mrak valící se ze dna sklenice. Troufám si říct, že takhle hutné zakalení jsem u žádného absinthu ještě neviděl.
Poznámka k barvě
        Zelené mléko

Aroma
        17 /20
Komentář
        Pátá šarže od března nádherně uzrála. Původní alkoholový nádech se zcela vytratil a nezakalený absinthe má krásné svěží intenzivní aroma. Vyššímu hodnocení brání změna při louche. Zcela do popředí vystoupí dvě byliny, které zadupou zbytek zcela do země – fenykl a yzop! Aroma je příjemné, ale uvítal bych menší dominanci těchto dvou bylin…především meduňka a pelyněk, známé z předchozí šarže postrádám. Jinak perfektní.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Jeden z nejhutnějších a nejkrémovějších absinthů vůbec.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Pětka je výrazně jiná než předchozí šarže, fenykl vládne pevnou rukou, vydatně podporován yzopem. Zbytek je upozaděn, ale cítit je. Poslední Antoine má sladce „travnatou“ chuť, kdyby ji doplnil pelyněk ala třetí šarže, dal bych asi plný počet. Pro začátečníka zřejmě naprosto nevhodný kousek, ale já oceňuji, že St. Antoine dostal v páté šarži „vlastní ksicht“, který se mě osobně trefil do chuti.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Doteď jsem se recenzím na St. Antoine vyhýbal. Důvodem byl dostatek recenzí, které se víceméně shodovaly s mým pohledem na jednotlivé šarže. Pětka však pro mě znamenala totální šok, ve velice pozitivním smyslu a recenzí je zatím poskromnu. Tento absinthe se zařadil mezi mé absolutní oblíbence. Velmi extrémní louche, specifická chuť a dokonalá řemeslná práce – to jsou hlavní atributy St. Antoine V.. Když jsi vzpomenu, že ještě 9 měsíců zpátky, představovala vrchol českého absinthu druhá šarže, jen nechápavě kroutím hlavou, kam se za tak krátkou dobu Martin jako výrobce posunul a spolu s ním celá česko-slovenská absinthová komunita.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.0 %


<< x >>



Recenzent
        davar

Datum
        25.9.2010

Absinthe
       St. Antoine #6, 70%

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        Šestá šarže, červenec 2010

Barva
        9 /10
Komentář
        Barva mírně světlejší, ale odstín velmi příjemně nazelenalý s tóny dead leafs, krásně přírodní barva.

Louche
        9 /10
Komentář
        Přídavek vody udělá pěkné víření ve skleničče s hrou polotónů a odstínů. Teprve po určité době nastupuje louche. Ne tak intenzivní jako v páté šarži, ale spíše na úrovni čtvrté. Jak bylo sdělěno, množství a druh fenyklu byl upraven - což hodnotím jako pozitivní. I přes tyto změny je výsledný louche stále intenzivní.
Poznámka k barvě
        Hutný louche s mírně nazelenalým odstínem

Aroma
        17 /20
Komentář
        I tato šarže Antoníčka nese rukopis svého tvůrce, opět aroma blízké #4 a oproti #5 jemnější a hlavně pestřejší. Fenykl už není tak dominantní a jsou více patrné anýz a pelyněk. Další pozitivní změna nastala v použití vinné báze. Vůně je teď komplexnější a jako celek vše lépe provázáno. Při kapání vody absinthe pěkně zavoní a intenzita roste s množstvím vody.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutnost a krémovitost při polknutí tomuto absinthe nechybí.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Delikatesa a zde je příjemnou změnou kvalitní \'vínovice\', chuť je pestrá. Zpočátku příjemně nasládlá, pak ucítíte velmi mírné zabrnění společně s vinnou bází. Pozitivně hodnotím oproti #5 i absenci většího brnění na jazyku, které měl na svědomí nejspíš badyán. Konec je v doznívání všech chutí a velmi mírně nahořklé chuti po pelyňku. Oceňuji opravdu kvalitní alkohol, který dá dobře vyniknout bylinkám.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Tady dávám skoro plný počet, #6 je opravdu nejlepší z toho, co Martin vykouzlil. Osobně mi tento absinthe sedí a vínovice dává správný říz. Líbí se mi, že od verze #3 až sem má St. Antoine osobitou chuť i vůni - pořád je svůj a kvalita šla stále nahoru. Takže pokud zůstane do budoucna St. Antoine takový, jako je v šesté šarži, budu naprosto spokojen.


Celkové skóre na základě hodnocení: 87,1 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        2011-10-13

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        VIII.

Barva
        10 /10
Komentář
        Barva je krásná, zelená je dostatečně tmavá, ale přitom si pořád zachovává jiskru, nevím co víc si od absintu přát. Navíc se nakoná jakákoliv vada (kal, apod.)

Louche
        10 /10
Komentář
        Boršické absinty již nějaký čas vynikají extrémním louche efektem a VIII. pokračování St. Antoine není vyjímkou. Slušně dlouhý nástup, olejovatění, perfektně oddělené vrstvy, výsledná hutnost nemá chybu.
Poznámka k barvě
        Poměrně sytě zelená, se zlatavým nádechem.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Čistý St.Antoine VIII. voní přímo báječně, velmi mě bere meduňka. Při ředení se aroma výrazně proměňuje, nejprve hodně vystoupí fenykl, podpořený pelyňkem, ve finále se vše srovná. Aroma je svěží a intenzivní. Pravděpodobně zatím nejlépe vonící Antoine.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost a krémovost sama.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Nástup je naprosto parádní, bohužel ke konci se projevuje trochu víc fenyklu. obecně bych řekl, že VIII. Antoine stojí na meduňce, fenyklu a pelyňku, byť poměry se od poslední degustace stařením proměnily. Tento absint nenabízí zakulacenou, ucelenou chuť, ale v průběhu si můžete vychutnat všechny absintové polohy, od sladkosti, po lehkou příjemnou hořkost. Zároveň kvituji návrat k obilnému lihu, který bylinnému profilu St. Antoine zkrátka sedí víc než vínovice v šaržích VI. a VII.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        St. Antoine drží nadále vysokou laťku, ba dokonce si myslím, že ji v podobě VIII. šarže malinko navýšil. Vynikající absint za krásné peníze, který hravě dostane mnohem dražší kousky např. od Paula Devoille či většinu produkce Emile Pernot. Pokud by toto byla finální podoba boršického absintu, neměl bych námitek.


Celkové skóre na základě hodnocení: 89.4 %


<< x >>



Recenzent
        Kamamura

Datum
        2012-01-08

Absinthe
        St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        ročník 2011 (koupeno v prosinci, 8. šarže?)

Barva
        10 /10
Komentář
        Barvě není co vytknout. Stále ještě sytá, pěkná tmavá zelená, s nastupujícími žlutavými odstíny. Vzhledem k tomu, že většina mnou ochutnaných vzorků bývá světle žlutá, jsem nadšen a dávám deset.

Louche
        7 /10
Komentář
        Oproti poslední šarži (tuším pět), což byla fenyklová bomba, si louche dává velmi na čas. Dlouho, velmi dlouho se neděje vůbec nic, až ve sklenici zcela nenápadně začne houstnout opar, který nakonec skončí zcela neprůhlednou, nazelenalou mlhou. Žádné efekty, žádná vířící mračna, jen jakýsi plýživý soumrak. Výsledek je ovšem v pořádku.
Poznámka k barvě
        Klasický absintový zákal, silně zabarvený do zelena.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Aroma je svěží, celkem pronikavé, a zdá se být v pořádku. Víc nedokážu říct - s vůněmi jsem měl vždy problém, takže zde si v hodnocení recenze můžete odečíst pár bodů ;)

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutnost přiměřená, nic vyjímečného, na druhou stranu bez zjevných defektů. Příjemný zážitek. Ředěno v poměru cca 1:3,5.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Zde pro mě obrovský příjemné překvapení, obzvláště ve srovnání se zmíněnou trojkou. Chuť je vyvážená (toto slovo bych rád zdůraznil). Nijak komplexní, ani překvapivá, ale velice příjemná, se zřetelným pelyňkovým závěrem, který se dokáže zviditelnit, aniž by dominoval. Po chuťové stránce mi tento abisnthe velmi \"sedl\".

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Solidní, příjemné pití, ve kterém se odráží, podle mého názoru, Martinova zkušenost. Rozhodně jsem pil absinty, které byly celkově komplexnější, nebo zajímavější nějakým extrémem, ale kdyby u mě existovalo něco, jako absinthe pro každý den (čehož bych se nerad dožil, protože se stále ještě nepovažuji za alkoholika), tento absinthe by byl žhavým kandidátem. Kromě jeho zmíněných kvalit k tomu samozřejmě přispívá i více než příznivá cena. Pil jsem čtyřku a pětku, a podle mého názoru je osmá šarže velkým kvalitativním krokem kupředu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.6 %


<< x >>



Recenzent
       Habu

Datum
        3/21/2022

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        L0707B22 P080322

Barva
        10 /10
Komentář
        Nádherná, sytě olivově zelená bez sebemenší známky kalu. Dokonalé!

Louche
        5 /10
Komentář
        Velmi dlouhý nástup. Rezervoár se začne neurčitě kalit až někde na konci 1. čtvrtiny kapání. Poté se rychle tvoří velmi silná olejová vrstva, která ale dosti rychle mizí, resp. se rozplývá do mizivé hladinky, jež, pravda, drží až do konce rituálu. Co je ale u St. Antoine novinkou, ta slabá celková hutnost louche efektu! V podstatě nejmenší od staré 2. šarže.
Poznámka k barvě
        Slabší zelený smog.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Aroma nezakaleného "Tondy" je slibné. Klasické tekuté bylinky. Stejně tak po přidání vody, to je skutečně starý dobrý St. Antoine, snad jen s o něco menší intenzitou a slabší květinkovostí. Stejně tak pelyňku je po málu. V závěru to sice zní jako celkově negativní, nicméně ten klasický absintový profil znám u většiny šarží St. Antoine, tam je.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Stále 10.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Fíha... vůbec první zásah v ústech se svírající trpkost hraničící s hořkostí. Tato kombinace okamžitě eliminuje postranní části jazyka a vnitřní strany tváří. To vše je velice rychle "spláchnuto" a dojezd mizí prakticky několik sekund po polknutí. V ústech zůstává jen trpkost. Druhý doušek... začátek již sladší, trpkost už nemá kde brát, v závěru velice slabá mandlovina, dojezd opět praktický žádný. Třetí doušek... ta titěrná mandlovost v druhé polovině to relativně zachraňuje, ač celkově jde spíše o slabší průměr. V dalších doušcích se dokonce prodlužuje dojezd, jenže je zastoupen spíše barvícími bylinami s celkem příjemným mandlovým podtónem.

Celkový dojem
        6/10
Komentář
        St. Antoine prošel od svého vzniku velkou cestu, nicméně tato šarže patří bohužel k těm horším ročníkům.


Celkové skóre na základě hodnocení: 74.3 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2022-04-27

Absinthe
       St. Antoine

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        20 11 09

Barva
        10 /10
Komentář
        Sytě olivově zelená, s nepatrným náznakem smaragdu. Tato láhev byla od roku 2009 uložena v původní krabici, takže denní světlo viděl tento "Tonda" až teď. Navíc barvě nelze nic vytknout. Naopak. Radost pohledět.

Louche
        10 /10
Komentář
        Dalších 10. Nástup s malým tabulkovým zpožděním, zákal tvořící se správně odspodu, olejová vrstva na hladině, dostatečná hutnost. Je tam všechno.
Poznámka k barvě
        Hustě zeleně-opalinová smetana.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Nezakalený absint voní jemně, s minimem alkoholu. Navíc ještě před přidáním vody je patrný klasický vintage profil, který se s přidáváním vody krásně rozvine. Připravený absint voní jemným bylinkovým podtónem, přesně jako u starých absintů. Kdybych dělal slepou degustaci, můj první tip by byl Pernod Fils Tarragona. Intenzita je sice o něco slabší, ale přesto se k tomu velice dobře čichá.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        100% smetana.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Jemnost. To je to slovo, které jsem velice dlouho hledal. Sametová jemnost, která na začátku trvá velmi dlouho, po čemž se dostavuje opatrný (a řekl bych správně opatrný) fenykl s anýzem. V dojezdu prvního doušku se pomalu rozvíjí to vintage aroma. Ano, long drink. Nevím, co mě zaujalo víc, jestli nástup nebo dojezd. Zde je u nástupu při prvním setkání riziko šoku, protože si okamžitě neuvědomíte, že pijete alkoholický nápoj. A v dojezdu funguje ono klasické vychutnávání každého výdechu, ze kterého je možné čerpat tu velepříjemnou vůni. Druhý doušek... to geniální aroma je totální slepenec všech použitých bylin a u druhé doušku se dostavuje ne až v dojezdu, ale krátce po usrknutí. Nevím, jestli je to Andělika nebo Rozrazil, ale jedna z těchto dvou bylin enormně zvyšuje archivní potenciál absintu. Třetí šarže St. Antoine je toho dalším důkazem. Tohle se pije dlouho. Opět není spěch na místě. Třetí doušek... to snad není možné, ta uzrálá bylinková chuť jakoby se stupňovala. S každým dalším douškem je lepší a lepší. Neustupuje. Naopak. Přichází dřív a dřív a je intenzivnější. Navíc uklidňuje, všechno se zpomaluje, zatímco stále vydechuji zemitě mandlovou bylinkovou duhu. Další doušek... a další etalon jemnosti bylinkového pohlazení. Tento absint způsobuje slastný stupor, ale zároveň bystří smysly - což je možná důvod, proč je každý další doušek lepší a lepší. Intenzivnější vůně, intenzivnější chuť. Jediným mínusem, ať mu huba upadne, je slabší pelyněk, ale v tomto případě to mně, pelyňkovému feťákovi, vůbec nevadí.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Jasně, když jsme 3. šarži St. Antoine v roce 2009 poprvé ochutnali, prošli jsme si euforií, že konečně tohle je to ono! Konečně pravý český absint, který může konkurovat světovým absintům. O 13 let později nejen že konkuruje, ale s klidem je všechny překonává. Jeden z nejlepších absintů, jaký jsem kdy pil. S přehledem se vejde do mých TOP5. Stárne jako víno? Ne. Stárne jako 3. šarže absintu St. Antoine.


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.8 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 16. úno 2024 22:00:38, celkově upraveno 33

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine (3. šarže)
PříspěvekNapsal: pát 11. pro 2009 10:48:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Chci se jen zeptat na názor, po vyprodání třetí šarže založíme nové recenzovací téma ke čtvrté nebo budeme pokračovat tady a uvádět z které šarže je daný testovací absint?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine (3. šarže)
PříspěvekNapsal: sob 12. pro 2009 13:38:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dobrej dotaz. 8-) Házel bych to všechno sem, jen změním název tématu na St. Antoine. 1. a 2. šarže byla od 3. hodně odlišná, takže tam bych nic neměnil.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine (3. šarže)
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 18:32:38 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Odeslána moje recenze na čtvrtou šarži. Je docela překvapivé že se tu ještě žádná neobjevila i když se prodává už velký týden. Hodnotím skoro plným počtem, tak moc mě nová šarže překvapila!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine (3. šarže)
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 21:43:11 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Alchymista píše:
Odeslána moje recenze na čtvrtou šarži. Je docela překvapivé že se tu ještě žádná neobjevila i když se prodává už velký týden. Hodnotím skoro plným počtem, tak moc mě nová šarže překvapila!


Je pravda, že příděl nových uživatelských recenzí se krapet zpomalil. Může to být zkouškovým obdobím, povánoční (finanční i jinou) vyčerpaností, všelijakými starostmi, nebo prostě jen zevšedněním. Sám teď mám také starostí nad hlavu, takže na absinthe mi ve skutečnosti čas vůbec nezbývá. :-( Snad se to za nějaký čas uklidní. A minimálně 12. února se v Hemingway baru kompletně vrátím do náruče zelené víly a nechám se bezmyšlenkovitě unášet.

4. šarži St. Antoine jsem měl ještě před tím, než šla do prodeje, tudíž jsem recenzi zatím nepsal. Šlo navíc o celkem mladý alkohol, takže si svou vlastní recenzi šetřím na zralou láhev. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 22:16:29 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky všem za recenze. Jak Habu navrhoval, změnil jsem název threadu jen na St. Antoine. Předchozí dvě šarže zůstanou tak jak jsou, protože se jednalo o zcela jiné alkoholy. Všechny další šarže (v tomto roce bude určitě vyrobená pětka a možná šestka) půjdou přímo sem.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: St. Antoine
PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2022 0:06:36 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia