Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Versinthe
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 13:55:44 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2009-10-02

Absinthe
       Versinthe

Verze
        Verte

Typ
        macerát

Šarže
        0

Barva
        5 /10
Komentář
        Zelená to určitě není. Tzv. \"dead leaf\" barva, neboli barva \"mrtvých listů\" to také není. Tmavě... žlutá. Zda-li je přírodní, nevím.

Louche
        4 /10
Komentář
        Nejrychlejší nástup, jaký jsem kdy viděl. K přípravě jsem použil see-saw, nalil jsem ledovou vodu z láhve, kterou jsem položil na zem a když jsem se zrakem vrátil zpět na sklenku, byla z poloviny zakalená. Louche nastupuje plně po první kapce. Takhle pravé absinthové zakalení nevypadá.
Poznámka k barvě
        Hustě mléčná s okrovým opálem.

Aroma
        3 /20
Komentář
        Nádech přímo z láhve a posléze ze sklenky není vůbec příjemný a při prvním nádechu se mi zvedl žaludek. Nepříjemný odér alkoholu jak ze špatné whisky. Při kalení se vůně lepšila, leč po plném zakalení jde o velice slabý odvar původního \"aroma\".

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Je velice těžké zhodnotit hutnost, když \"chuť\" je to, co mě naprosto složilo na zem. Jinak nápoj hutný je, to se mu musí nechat, ale...

Chuť
        3 /20
Komentář
        Boha jeho! Proč?! Ještě než se první doušek octne celý ve své kráse v ústech, uzemnila mě prvotní vlezlá sladkost, která byla posléze zadupána do země nepříjemnou hořkostí, jenž se v ústech drží sakra dlouho. Druhý doušek sice již nebyl tak strašný, ale nechutenství trvá. Kdybych to byl býval věděl, celou láhev bych určitě nekupoval.

Celkový dojem
        2 /10
Komentář
        Možná jsem zhýčkán Davarovou A7, která tomuto koštování předcházela. Ale spíše si myslím, že tento macerát nedělá macerátům vůbec dobré jméno. Bohužel ho nemohu zařadit jinam. Nechutný, hořkosladký brak. Nemohu pochopit, jak jej mohli na loňském absinthiades vůbec chutnat. Na druhou stranu, sklenka se dá vypít. Druhou ale už nechci.


Celkové skóre na základě hodnocení: 20.6 %


<< x >>



Recenzent
        Jenda

Datum
        2009-10-03

Absinthe
        Versinthe

Verze
        Verte

Typ
        macerát

Šarže
        0

Barva
        4 /10
Komentář
        Do zelené to má opravdu daleko, připomělo mi to spíše ranní moč, ovšem chemicky to nevypadá, ale kdo ví..

Louche
        6 /10
Komentář
        Opravdu stačí jedna kapka vody a je z toho mléko... Proto málo relativně málo bodíků. Asi je v tom anýzový olej.
Poznámka k barvě
        Asi nejlepší věc na Versinthe, barva je fakt pěkná, srovnatelná i s pravými absinthy.

Aroma
        2 /20
Komentář
        Vše přebíjí smrad podle všeho nekvalitního lihu. V tomhle si to moc nezadá s nepitelnými barvítky. Při kalení jsem cítil trochu anýzu.

Hutnost
        4 /10
Komentář
        Těžko se to identifikuje, ale je to relativně těžké v ústech.

Chuť
        1 /20
Komentář
        Cože, to je absinthe?? Neuvěřitelně sladný náběh anýzu, který je v mikrosekundě přeměněn v hořkou srágoru jak chinin... Čtvrt bodu jenom za to, že je v tom anýz a pelyněk....

Celkový dojem
        2 /10
Komentář
        Vyhozené peníze, pro mě nepitelná hořká záležitost. Poměrně kvalitní louche je naprosto degradováno chutí a arometem...


Celkové skóre na základě hodnocení: 14.7 %


<< x >>



Recenzent
        Dwarf

Datum
        2010-04-11

Absinthe
       Versinthe

Verze
        Verte

Typ
        macerát

Šarže
        16 08 L 060442

Barva
        5 /10
Komentář
        Tu som mal ozaj pochybnost ci dat typ verte, nakolko farba po naliaty z hnedej flasky do sklenky, je slabo zltasta, taka cajova, avsak vyzera prirodne.

Louche
        5 /10
Komentář
        Hned prve kvapky reaguju enormne rychlo, zatial asi najrychlejsi velmi komplexny zakal do silneho mlieka. Z tohto hladiska to asi \"koser\" nebude, mozno tie pridane anizove esencie.
Poznámka k barvě
        Silne mliecna so slabymn odtienom zltej.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Velmi prijemne matova vona. Jemna aroma, vobec necitit alkohol.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Nic prekvapive, jednoducho zvladnutelny priemer.

Chuť
        10 /20
Komentář
        Chut silne matova, co mi vcelku vyhovuje, no dalsie byliny je tazke identifikovat, slaby anizovy koniec, a pomerne sladka chut.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Spociatku mi Versinthe dost chutil, no po urcitych skusenostiach, a podla hodnotiacich pravidiel musim uznat ze je to produkt, ktory asi pravom nesie nazov Versinthe namiesto absinthe. Pochadza z Provensalska podobne ako Grande Absente, Absente a je to citit. Velmi sladka vec silne podobna z Pastisom aj vdaka farbe a reakcii na vodu. Takze skor zaujimave pre toho kdo este nepil pastis :)


Celkové skóre na základě hodnocení: 57.1 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 10. úno 2024 23:08:33, celkově upraveno 4

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: ned 11. dub 2010 9:55:52 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia