Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jade Verte Suisse
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 15:20:36 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2009-10-08

Absinthe
       Jade Verte Suisse

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2006

Barva
        8 /10
Komentář
        Taková slabší zelená, ač relativně průsvitná, jakobych už teď viděl náznak zakalení.

Louche
        9 /10
Komentář
        Zakalení nastupuje ne moc rychle a ne moc pomalu. Doufám, že použití see saw jsem nezkazil hodnocení.
Poznámka k barvě
        Opálová. Klasická opálová.

Aroma
        20 /20
Komentář
        Asi zlatý hřeb večera. Je pravděpodobné, že čichání bylo častější než usrkávání! Dokonalejší harmonii bylinkových aromat jsem ještě necítil. Nikdo by nic nezkazil, kdyby si z toho udělal parfém. Ve vůni lze rozpoznat pelyněk, anýz a další bylinky, které si dělaly v mých nozdrách co chtěly. Podobnost bych viděl u Duplais Verte a 3. šarží St. Antoine.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Trošku více krémovitosti a byl by to plný počet.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Výtečné, ale ne 100%. První doušek zanechá na hořkých chuťových pohárcích jakousi trpkost, která je velice příjemná. Po dalším doušku se celá bylinná paleta rozvine v celé kráse s mírnou převahou jedné chuti, která dominuje celé degustaci.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Jak jsem psal, jediná vada této degustace byl fakt, že jsem z Martinovo vzorku udělal pouze dva drinky. Jeden z nejlepších absinthů, jaký jsem kdy měl.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.6 %


<< x >>



Recenzent
        Kamamura

Datum
        2010-05-14

Absinthe
       Jade Verte Suisse

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        09/2009

Barva
        7 /10
Komentář
        Barva je velmi slabá, světle zelená, časem přechází do odstínů světle žluté, skoro jako bílé víno.

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche efekt je v tomto případě nejkrásnější, jaký jsem měl možnost pozorovat. Při kontaktu s kapkami vody nápoj v místech dotyku zcela zprůhlední, a téměř okamžitě se u dna začne vytvářet hustá, mléčně bílá \"mlhová\" vrstva, která se převaluje po dně sklenice. Zakalený nápoje zanechává na stěnách sklenice slabou bílou stopu, podobně jako La Clandestine (Martin to přisuzoval badyánu... ?)
Poznámka k barvě
        Původní zelený odstín se při kontaktu s vodou zcela vytrácí, konečná barva je hustě, mléčně bílá.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Vůně je fantastická, její náznak je zřetelný už z neředěného nápoje, ale plně se rozvine až při kontaktu s vodou. Intenzivní a zajímavá, rychle vyplní místost, ve které nápoj připravujete. Převažují svěží, studené tóny, které asociují proud ledové vody a stín uprostřed horkého léta.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Pocit v ústech je dokonalý, krémový, alkohol nakonec jemně polechtá jazyk, který následkem toho mírně, ale opravdu mírně dřevění.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Chvíli potrvá, než se ve složité chuti tohoto originálního absinthe vyznáte, ale celek rozhodně vyniká harmonií, kterou většina ostatních modelů prostě nemá. JVS není ani výrazně hořký (jako třeba St. Antoine, verze 4), ani dotěrně sladký, jako La Clandestine, ani podbízivě přístupný, jako Doubs Mystique. Stále se měnící, jemná kořeněná chuť JVS sice vypráví příběh, který končí hořčí alkoholovou tečkou, ale je to příběh s tolika nuancemi, že v něm objevujete něco nového při každém převyprávění. Následkem toho pijete a nasloucháte (a nasloucháte a pijete), až je láhev prázdná a vy smutní, ale na chvíle strávené ve společnosti JVS rozhodně nezapomenete (kdyby Arabové znali absinthe, vsadím se, že by Šeherezáda sultánovi ke svému vyprávění nalévala právě JVS :-)

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Jade Verte Suisse je prostě mistrovské dílo, na kterém je znát, že ho autor s opravdovou láskou vypiplal k dokonalosti. Jako takové samozřejmě zanechává hluboký, a v tomto případě i originální dojem. Osobně mi víc chutná jen Jade PF1901, ale toho jsem měl zatím jen jednu sklenici.


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.5 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 16. úno 2024 22:02:18, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade Verte Suisse
PříspěvekNapsal: pát 14. kvě 2010 20:59:10 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia