Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obsello
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2019 20:35:40 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2019-06-07

Absinthe
       Obsello

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1.

Barva
        6 /10
Komentář
        Dostal jsem se k poloprázdné láhvi, takže objektivní hodnocení barvy nebude moc přesné, protože absint je ode dna dosti zakalený. Měl-li bych být skutečně nestranný, tak by za to šlo hodně bodů dolů. Barva je jinak velmi pěkná, tmavě zelená se světle olivovým nádechem.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nastupuje velmi rychle, již po několika kapkách se začne Obsello z vrchu (neobvykle) kalit, po čemž se mlhavění rovnoměrně rozplývá po celém rezervoáru a následně po celé sklence. Co je dalším nechtěným mínusem je fakt, že onen kal, popsaný u definice barvy, se shlukuje do malých částic připomínající zelené silice kdesi v rybníce, nebo na přehradě Hracholusky na západě Čech. ;) Tyto částečky se poté rozprostřou po celé sklence a kazí to celkový dojem. Navíc,ač se Obsello začal kalit brzy, konečný zákal je překvapivě poměrně řídký.
Poznámka k barvě
        Slabší brčálová mlha.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Aromaticky jde o španělského St. Antoina. :) Velice dominantní andělika plus nenápadný anýz a nepatrný záchvěv pelyňku. S přidanou vodou se intenzita o něco rozvine, ale žádné velké terno to není. Nicméně celkově vzato je vůně příjemná, skýtá specifický odér, který jsem u žádného jiného absintu necítil. Naposledy jsem měl tuto šarži před 10 lety a tehdy mi byla tato specifická (neidentifikovatelná) vůně vyloženě protivná, proto jsem tehdy investoval jen do jedné láhve. Ano, udělal jsem chybu. Původní španělské Obsello zraje aromaticky velmi dobře.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Přes ten vodovější zákal poměrně příjemné překvapení.

Chuť
        19 /20
Komentář
        První doušek, resp. první okamžiky jsou jemnost sama. Tato jemnost je hned záhy přehlušena anýzovo-fenyklovou trpkostí, která se v ústech drží velice dlouho. Při druhém doušku je ústní dutina na onu trpkost již zvyklá a chuťové pohárky se mohu oddávat velice svěží chuti s rychlým (ale nedlouho trvajícím) ocasem s nádechem oné specifické chuti. S dalším douškem zaútočí ze zálohy nenápadný (ale výborný!) pelyněk, přičemž tajemně příjemný ocas je doplněn příjemnou mandlovostí. S dalšími nedočkavými doušky se pro změnu vrací trpkost, ale zároveň se dostavuje finiš velice podobný starým vintage absintům. Skoro se mi chce říct "rozverný koncert". S dalšími doušky se vrací lehounká svěží jemnost doplněná mandlovým vintage závěrem. Nic naplat, tento absint uzrál skutečně jako víno! O to více mě štve, že nemám v archívu ani jednu neotevřenou láhev. :(

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Kromě barvy a louche jde o prvotřídní absint, na kterém se zub času podepsal přímo krasopisně. Velká škoda, že se již nevyrábí. Absolutně nesrovnatelně lepší, než americká verze na rumové bázi.


Celkové skóre na základě hodnocení: 88.8 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 23:01:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2019 21:01:43 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 11:01:30
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno
Píšeš původní je ze Španělska, ale tohle je replika? Vyrobena kým kdy?

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk

_________________
Víc je víc :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2019 21:03:20 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ne ne ne, tohle je ten původní. Wolfgang mi daroval otevřenou láhev s cca. 1/4 obsahu.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2019 23:51:57 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 11:01:30
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno
Ahaaa z popisku to nevyznělo. Opakuje se výroba?

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk

_________________
Víc je víc :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello
PříspěvekNapsal: sob 08. čer 2019 13:58:43 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Bohužel ne. Obsello se začalo vyrábět před 10 lety kdesi ve Španělsku, ale projekt měl jepičí život, takže byla výroba brzy zastavena. O několik let později se jména chopili Američané a udělali svou verzi na rumové bázi, leč s původním španělským Obsellem to má společné jen jméno, nic víc.

Více k Obsellu II. tu: viewtopic.php?f=12&t=634

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia