Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 12:02:00 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Tuvy

Datum
        2009-12-20

Absinthe
       Jade PF 1901

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistá, průzračná, světle zelená, dokonce méně do žluta, než MoL.

Louche
        10 /10
Komentář
        Pomalé louche ode dna sklenice, výborně husté.
Poznámka k barvě
        Po zakalení je absinthe bílo-šedý, jen s lehkým světlezeleným nádechem.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Trochu slabší, zato velmi příjemná, nevtíravá, neagresivní vůně po naředění. Alkohol nijak nečpí a prim hrají před i po naředění hladké bylinné vůně. Bylinky nelze jednotlivě idenfitikovat, jsou výborně skloubeny. Jednotlivé vůně chvílemi připomínají seno a chvílemi zase až čokoládu - prostě kouzelné. Bohužel je vůně dost slabá a je potřeba pořádně nasávat.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hutnost bych si představoval větší, ale je rozhodně na vynikající úrovni ve spojení s chutí nápoje, těžko říct, jestli by větší hutnost nebyla spíš na škodu.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Samotný je chuťově dost průměrný, hořkost nepříjemně vystupuje a nechává ocas (rozložením chuti trochu jako Sinopale od Cami). S cukrem je to však naprosto v pořádku a je krásně jemný a lahodný, rozhodně bych ho vydržel popíjet celý večer.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Jde o velmi dobrý absinthe, ale zase o tolik moc lepší než jiné, aby obhájil svou cenu, prostě není. Škoda, že nemám nervy, morálku ani čas na to, abych ho uložil na 100 let do sklepa a zhodnotil znovu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 84.4 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        30.12.2010

Absinthe
       Jade PF1901

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        8 /10
Komentář
        Světlý dead leaf, má pěknou jiskru a je perfektně průzračný. Nicméně viděl jsem i lepší barvy.

Louche
        10 /10
Komentář
        Krásný louche. Po olejových zlomech se začne u dna tvořit hutná peřina, která pozvolna pohlcuje zbytek nezakaleného absinthu. Každá kapka zanechává krásnou stopu. Finální zákal je poctivý. Nemám co vytknout.
Poznámka k barvě
        Šedavě bílá.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Aroma Jade absinthů je vyhlášené, takže hodnocení bude velmi vysoké. Již nezakalený nápoj voní neskutečně dobře. Pelyněk, vínovice, trochu anýzu, zbytek se plně rozvine po přidání vody. Výsledkem je nádherně intenzivní a vybalancované aroma, které vás nutí čichat více než usrkávat. Takto to má vypadat.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        I v tomto ohledu PF1901 vládne. Pravda, měl jsem i hutnější kousky, nicméně převalování v ústech je velice příjemné, člověk by ani nechtěl polknout.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Výborné. Pěkně vybalancovaný poctivý absinthe, chuťový profil jednodušší, nicméně jako celek to do sebe nádherně zapadá. Koneckonců Pernod Fils, na který se tento Jade odkazuje byl také jednodušším absinthem. V chuti překvapí náznak "vintage". Nevím co to je, zda nějaká specifická ingredience nebo výrobní postup (Stefano mi myslím v Boršicích říkal, že je to výrobou), ale PF1901 to dává další plus.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        PF1901 je vynikající absinthe, po právu považovaný za jednoho z nejlepších. Bezpochyby se řadí mezi absolutní absinthovou elitu současnosti. Pravda, pro úplnost je nutné poznamenat, že pár kousků obdobné kvality lze sehnat i za menší peníz. Nicméně zaplatit si za kvalitu mi problém nedělá. Nezapomeňme, že na trhu jsou i svinstva, která stojí ještě víc. Zároveň hledím s obavami do budoucna. Zprávy o budoucím užití thujone-free pelyňku a anethol-free fenyklu kvůli americkému trhu mohou znamenat, že kvalita půjde dolů. Doufám, že se tak nakonec nestane.


Celkové skóre na základě hodnocení: 91,4 %


<< x >>



Recenzent
        trader1993 (Dan)

Datum
        2023-10-25

Absinthe
       Jade PF 1901

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        září 2022

Barva
        10 /10
Komentář
        průzračná, čistá, jemně zelená s nádechem žluté

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche se tvoří postupně odspodu , znatelně viditelná olejová vrstva, která poměrně rychle mizí v husté mlze
Poznámka k barvě
        mléčně zelená, krémová

Aroma
        17 /20
Komentář
        inzentivní rozvinutí vůně po nalití do sklenice, s přibývajícími kapkami vody se aroma příjemně rozvíjí po místnosti

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Smetanová hutnost, která vydrží dlouho v ústech

Chuť
        18 /20
Komentář
        Ředěno 1:4 - chuť je příjemně sladká, intenzivní; je zde znát i staření v sudu. Chuť bylin zůstává v ústech poměrně dlouho po napití.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Velice dobrý absint, který se drží tradice ve výrobě i chuti. Osobně mám však rád, když absint nabídne něco specifického, něco čím si ho zapamatuji, což tento dle mého názoru úplně nenabízí. Naopak, konzervativní pijáci mohou být plně spokojeni.


Celkové skóre na základě hodnocení: 89.1 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 23:08:20, celkově upraveno 4

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 10:45:49 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Pro mě osobně best absinthe ever, lahůdka!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: stř 14. črc 2010 12:58:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Zatial stale len v archive, hodlam otvorit az v marci 2011, takze trosku som aspon pofotil :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: sob 22. led 2011 15:17:50 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: úte 02. srp 2016 17:25:49 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Tahám z propadliště dějin toto vlákno...Rok 2K16, nová etiketa a zajímalo by mne, jelikož sem neměl možnost ochutnat původní, zda se nějak proměnil a co kdo na to. Nejsem žádný recenzent, ni znalec. Při veledůležitém risérč prodžektu, co mít a nemít na baru, sem si musel sklenku samozřejmě otestovat ( tak jo, ještě sem ho neměl, sem snad špatnej člověk? ) :blush

Je to stejné jako s filmem, nejhorší je mít přehnaná očekávání. Vlastně nejhorší je mít jakákoliv očekávání. Trochu mne zklamala chuť ( kecám, udělal sem wtf, vůbec sem to nečekal :chuckle ), ale co když je to jen tím, že nemám napito dostatečné množství různých lahví a za čas se dopracuji k tomu, že toto budu naopak vyhledávat, jako se tomu stalo se spoustou jiných věcí? Když sem koukal na Tuvyho starší recenzi, přišla mi odpovídající. Za mne to trefil, vůně boží, ale musíš strčit čumák až do skleničky a doufat, že si necucneš nosem, k barvě a louche nebudu psát nic, viděl sem toho na ( absinthe ) světě ještě málo, aby stálo za to vůbec vypustit do klávesnice.

Vím jistě, že se k němu s odstupem vrátím a najdu na něm zase něco jiného, ať už pozitivního či negativního, ale zajimájí mne vaše názory, pomohou mi vlastně srovnat a správně seřadit všechny moje myšlenky, domněnky a nevyslovené tajné pravdy schované v zakoutí mé mysli. :devil

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: stř 03. srp 2016 13:26:16 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
No...od Jade bych daval na komercni bar jenom V.S. ostatni jen v pripade ze je to absintovy podnik(coz v tvem pripade zatim neni :devil )

Aspon pro me prijde vsechno krome VSka takove "proste velmi dobry absinthe" nezli nejaka zajmavost, a pro pijaka nezkuseneho bude to potrebovat spoustu praci od barmana abych vysvetlil proc je PFko dobry :hmm

Ale co ja vim...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: stř 03. srp 2016 22:26:31 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Není absithový podnik ni nebude, už tak máme málo místa na láhve. Navíc kapání vody ruší projekci :nod

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2016 13:08:16 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
[offtopic]
HNS píše:
Není absithový podnik ni nebude, už tak máme málo místa na láhve. Navíc kapání vody ruší projekci :nod

Ja si vzdi louchuji predem :cool

Sorry za [/offtopic]


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: úte 21. bře 2017 18:17:49 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Narazil jsem na tohle vlákno a musím se přiznat, že sem rapidně po více než půl roce změnil názor a každou sklenkou mne to baví o něco víc :drunk

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jade PF 1901
PříspěvekNapsal: úte 31. říj 2023 21:23:49 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia