Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Authentique
PříspěvekNapsal: pát 06. led 2012 22:39:14 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2012-01-06

Absinthe
       Authentique

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Dokonalá čistě zelená s mírných nádechem olivové. Naprosto průzračná. Asi takhle nějak by to mělo vypadat. A to i přesto, že při nalévání z láhve se mi ve sklence objevila i malá muška, která se v láhvi dokonale vylouhovala. Má drahá polovička při této příležitosti prohodila: \"To je ta zelená víla?\" x-))

Louche
        9 /10
Komentář
        Koncert olejových kontur, po nichž následuje dokonalý louche efekt. Do plného skóre chybí o něco hustější zákal... mé snížení z 10/10 na 9/10 způsobily vzpomínky na třeba 5. šarži Antoníčka. ;)
Poznámka k barvě
        Zeleno-opalinová mlha.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Authentique patří mezi aromatické bomby, které váš nos přesvědčí o tom, že nejlepší pelyněk roste prostě jen v okolí Pontarlieru, případně údolí Val-de-Travers. Alkoholický odér nepatrný a vůně pelyňku opravdu dominuje.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Do dokonalosti opět něco chybí, nicméně přesto se tento absint v ústech velice příjemně převaluje.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Patrně nejdokonalejší zhmotnění aromatu do chutě. Jakoby molekuly dráždící nozdry byly identické s těmi, které šimrají jazyk. Trpkost je mírně cítit na bočních stranách hořkých chuťových pohárků a bizarně na spodní části jazyka. Destilovaný pelyněk s přehledem dominuje, nicméně není tak výrazný, jako jeho starší bratříček Sauvage. Všechny ostatní bylinky (a podle mě jich tam moc není, jde o základní recept) hrají jen druhé housle. Přesto jde o lahůdku, kterou musíte stále a stále usrkávat...

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Jeden z nejlepších absintů, resp. průměr mezi nejlepšími absinty. ;) Do mé TOP10 se s přehledem dostane, ale vrchní příčky patří bohužel jiným. Škoda té vyšší ceny, na Authentique by si člověk pro jeho pelyňkovou střídmost a zároveň uhlazenou výraznost vypěstoval návyk.


Celkové skóre na základě hodnocení: 88.2 %


<< x >>



Recenzent
        PSY3

Datum
        2021-10-07

Absinthe
       Authentique Émile pernot

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        L1216

Barva
        8 /10
Komentář
        Barva zelenožlutá, průzračná bez náznaku kalu nebo sedimentu. Je víc než jasné, že se snažili cílit na barvu preban absintů, ale deadleaf se tu nekoná. Tak body lehce dolů.

Louche
        8 /10
Komentář
        Přidávám první kapky a krom aktivace olejových silic se kupodivu zákal nechytá hned ze startu, až podezřele dlouho, nejspíš malý podíl badyanu a anýzu? 1:1 a je to tady, krásně se oddělily hladiny a tenká vrstva se tenčí při přidání každé další kapky, než úplně zmizí a tahle fáze byla super rychlá. Dál už to jen houstne a houstne, do opravdu neprůhledné zelené mlhy. Takže vlastně vše v pořádku, body dolů za to, že by se oddělené hladiny mohly držet déle separované.
Poznámka k barvě
        zelený nádech to jistí

Aroma
        14 /20
Komentář
        Z láhve to táhne jak z palírny u Émila Pernot, takže to není zlý ;) Při rozkapávání už to není taková hitparáda, víc než sladké tóny je cítit liho hořkost, žeby pelyněk? pokud by to byl on, není to tedy ten co by mi voněl nejvíce lahodně. Škoda, aróma není intenzivní, po naředění.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Tyjo, čekal jsem to horší, ta vrstva olejů mi úplně přetáhla jazyk a drží se. Sice poměr tak 3:1 ale lihovitost mě nepálí ( že by mi dneska nevadil chlast? dost možná )) takže za mě vlastně v pořádku.

Chuť
        10 /20
Komentář
        Před naředěním jsem si dal malý sip a cejtil sem těžký hašlerky, ale po naředění je tam cítit i ta hořkost pelyňku? Vlastně jsem si říkal že mi tenhle absinte nechutnal, ale asi uzrál v lahvy nebo mám divný rozpoložení chutí, každopádně not bad... .... no počkat druhý lok a vše je jinak, hořký nevyvážený, co se stalo??? Tohle dopiju jen kvůli tomu abych to nelil před zákazníky do dřezu :D

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Absinth jako celek láká na svůj název a poznání autentické chuti, nicméně barva se minula záměru a chuť ... jestli to má chutnat jako jejich preban, nepil bych ho.


Celkové skóre na základě hodnocení: 62.9 %


<< x >>



Recenzent
        malý_princ

Datum
        2023-10-31

Absinthe
       Authentique

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2011

Barva
        9 /10
Komentář
        Světle zelená s jemným žlutým tónováním. Velice pěkné bodík dolů za slabší intenzitu jinak paráda.

Louche
        10 /10
Komentář
        Nelze nic vytknout. Authentique ukázkově reaguje na přidávání vody s příjemně se držící olejovou vrstvou. Výsledná barva je na jedničku, intenzita louche také, byť se nejedná o anetholovou bombu jako například Jade VS, ale ta podle mě není standard.
Poznámka k barvě
        Barva po zakalení, světle zelená mlha jak s odrazy oranžového světla ve stopce skleničky.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Aroma nezakaleného absinthu mi bylo zvláštním způsobem povědomé, jako kdybych ten absinthe znovu po letech objevil (ano divné, protože tento absinthe piju úplně poprvé!). Nezakalený absinthe na první dobrou voní vyzrálým anýzem s takým růžovým tónováním připomínající sladké žvýkačky, pelyněk hraje druhé housle spolu s fenyklem, celá tahle záležitost je velice komplexní a jednotlivé komponenty lze jen těžko rozeznat. Po naředění a opravdu pro mě až po naředění se změní rovnováha sil celého absinthu kdy onen pelyněk překvapivě převládne nad anýzem a dalšími bylinami. trocha meduňky v závěru čichání dodává celému zážitku přijemnou svěžest. Overall je ale vůně za 1. velice intenzivní, za 2. velice komplexní. Opravdu stěží rozeznávám jednotlivé komponenty, všechno do sebe suprově zapadá.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Nelze jinak.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Co dodat, ta chuť je jednoduše geniální. Na chuti nelze najít nic než čistou radost. To zpracování je top. Je to velice hutné s tak akorát úrovní sladkosti, kdy sladkost anýzu je v ústech okamžitě kompenzována suchostí ano suchostí pelyňku, která je doplněna pouze jemnou trpkostí fenyklu na kořeni jazyku tak aby vše bylo v rovnováze. Jing a Jang, Zen, Fu**ing Nirvána. Plný počet nedávám pouze proto, abych měl se dál kam posouvat. :-D

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        První ode mě snad veřejná recenze a hned velice kladný závěr, ale prostě nemohu jinak. Tohle je mezi mými top 10 absinthy co jsem zatím pil. Je to geniálně zpracovaný absinthe, jednoduchý ale takový balance/ vyváženost chutí a vůní jsem ještě nežral. Vzpomínám si, jak jsem před 5 lety četl zápisky z degustace prebanů od Marca Thulliera, kde popisoval jak Pernod Fils je vyvážený absinthe k dokonalosti a to samé platí i o tomto kousku. No a nezbývá mi než zaplakat, protože tohle nemá, nemá a nemá nic společného se současnou produkcí Emile Pernod a já mohu jen doufat že se to nějakým zázrakem vrátí. Děkuji Habu za tenhle zážitek, měl jsi pravdu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.5 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 02. úno 2024 21:26:30, celkově upraveno 4

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Authentique
PříspěvekNapsal: pát 08. říj 2021 20:35:09 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Authentique
PříspěvekNapsal: sob 21. říj 2023 19:32:14 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přestože mám před sebou spoustu absintů, které bych měl recenzovat, tak jsem sedl ke staré šarži Authentique z roku 2011. Poslední láhev. Ale nahlodán z letošní návštěvy Emile Pernot během slavnosti Absinhiades, kdy jsme aktuální šarži Authentique chutnali, neodolal jsem a láhev otevřel. A udělal jsem dobře, protože to je absolutní slast a naprosto nesrovnatelné s tím, co se v Emile Pernot vyrábí dnes. Schválně jsem si svou původní recenzi nečetl, abych nebyl ovlivněn. Nesekl jsem se tak moc, dokonce jsem jej hodnotil lépe než posledně. Jenže rok 2011 resp. 2012 byl vrchol absintové renesance. Authentique je mladší bratr Sauvage, z Boršic vyjel St. Antoine "The End of the World Edition" s krapet vyšším obsahem pelyňku. V té době byla tato jednoduchá genialita chtě nechtě zastíněna. Svou dnešní recenzi nebudu ani přidávat do celkového hodnocení, neboť by to nemělo smysl, započítávat recenzi stejného absintu s 10letým odstupem.

Recenzent
        Habu

Datum
        2023-10-21

Absinthe
       Authentique

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2011

Barva
        10 /10
Komentář
        Dokonalé, resp. líbivé tóny olivově zelené a zlatožluté. Navíc čistota sama. Plný počet!

Louche
        8 /10
Komentář
        Ten nástup je naprosto prvotřídní! Nemám tušení, jak toho dosáhnout, ale to mravné tvoření louche až u dna sklenky, to prostě nemá zdaleka jen tak ledajaký absint. Olejová vrstva na povrchu mezí sice o něco dříve a hutnost louche by taky mohla být silnější, ale ten průběh je parádní!
Poznámka k barvě
        Etalon absintové opalinové barvy.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Ale to je nádhera! Sladší, ale velmi výrazný aromatický pelyněk, který navíc není invazivní, jako u jiných pelyňkových bomb. Navíc silná intenzita, plus ideálně propletená kombinace pelyňku, anýzu a fenyklu s mírným náznakem peprnosti. Tohle je hodně blízko dvacítky! Jediný bod dolů za menší jednoduchost, ale i u tohoto jednoho škrtu se trochu ošívám. Pecka!

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Plný počet!

Chuť
        18 /20
Komentář
        Neskutečný! První kontakt ona kořenitost, kterou si pamatuji z těch dobrých šarží Roquette. Následně anýz, velice výrazný fenykl a při nájezdu na dojezd, ten naprosto luxusní pelyněk, který trvá a až na konci se přelévá do mírné mátovosti. Jednoduchost, ale dokonalá jednoduchost. Když teď nad tím tak přemýšlím, tak mi přijde, že Authentique 2011 se nejvíce přibližuje legendární kolaboraci Artisanale. Jediným mínusem se příliš kousavé kombo anýzu a fenyklu, ale ten líbezný pelyněk to všechno zachraňuje.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Ohromný smutek z toho, že Emile Pernot postihl ten stinný osud, že původní vrchní destilér byl utnut francouzskou hygienou, protože někdo nahlásil "moc thujonu". A ano, i tento jednoduše geniální absint má jisto jistě více než 35mg/l thujonu. Dnešní šarže to samozřejmě už nemají. Ba co hůř, nemají z této legendární šarže vůbec nic. :(


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.8 %


<< x >>


_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne sob 06. led 2024 16:57:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 OnlineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Authentique
PříspěvekNapsal: úte 31. říj 2023 21:09:18 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia