Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hieronymus Bosch Temptation La Bleue
PříspěvekNapsal: sob 06. bře 2010 19:29:53 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-03-05

Absinthe
       Absinth Hieronymus Bosch Temptation La Bleue

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        2009

Barva
        4 /10
Komentář
        Na blanche je nažloutlý a má lehký kal, body dolů.

Louche
        6 /10
Komentář
        Ultrarychlý nástup jaký jsem ještě neviděl, reakce na první kapku vody. Mléčné pásy jsou sice pěkné, finální zakalení naprosto hutné a mléčné, ale je zde jasné přidání anýzových silic! Poprvé jsem zažil, že absinthe zanechával na sklenici bílý povlak, který vypadal jako zaschlá pasta na zuby! Dokonce pokud byl HBTLB nalit do sklenice s mokrými stěnami, zanechával bílý povlak okamžitě, bez přidání vody. Za tohle body dolů, jediné co zachraňuje je skutečně hutné zakalení.
Poznámka k barvě
        Mléko

Aroma
        8 /20
Komentář
        Původní dojem z aroma je nadějný. po nalití do sklenice se projeví slušná intenzita, bohužel jediné co je cítit je anýz. Při bližším čichání se projeví i poměrně palčivá vůně lihu, která se bohužel nedaří odstranit ani přidáním vody. Výsledné aroma bohužel ztrácí na intenzitě a jediné co je cítit je kombinace anýzu a alkoholu. Absinthe by takhle vonět neměl.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Při ředění 2:1 je nápoj opravdu dobře hutný, ve větším ředění lehce ztrácí, ale pořád jde o nadprůměr. Jednoznačně nejlepší vlastnost HBTLB.

Chuť
        9 /20
Komentář
        Prvni doušek je nadějný. Poměrně přijemný nábéh anýzu, který bych \"očekával\" že bude doplněn dalšími bylinkami - nestane se tak. Naopak, dostaví se něco známého např. z absinthu Sinopale - chuť mentolové zubní pasty. V ústech se nedrží tak dlouho jako v případě Sinopale, ale podobnost je jasná. Navíc chuť je těžce sterilní a krom anýzu, zubní pasty se kdesi v rohu krčí pelyněk. Absinthe by takhle chutnat neměl. Sklenka, dvě se vypít dají, ale dále je to martyrium. Plusem je pouze úplná absence hořkosti.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Tento absinthe si rozhodně již nekoupím a naopak se mu příště vyhnu velkým obloukem. Barva, aroma i chuť podprůměr, louche \"nekale\" vylepšený, jediné pozitivum je hutnost. Mám dojem, že si likérka Cami v tomto případě spletla absinthe s obyčejnou anýzovkou ala Ouzo. Absinthe má být nápoj pestrý a to HBTLB není ani omylem. Původně jsem chtěl dát o bod víc, ale poté co se mi to uleželo v hlavě budu nemilosrdný. Tento absinthe je prostě podprůměrný a ve výsledku se jedná o lepší a dražší Ouzo. V likérce Cami by měli ochutnat např. La Clandestine, aby věděli jak má vypadat dobrý blanche.


Celkové skóre na základě hodnocení: 45.3 %


<< x >>
[hr][/hr


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia