Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Fee XS Francaise
PříspěvekNapsal: stř 12. kvě 2010 20:00:35 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-05-09

Absinthe
       La Fee XS Francaise

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        4 /10
Komentář
        Jedná se jednoznačně o nejsvětlejší verte, jaký jsem viděl. Dokonce jsem znejistěl, zda nejde o blanche. Hodně světlá, pouze opravdu lehký náznak žluté. Nevím jak přistoupit k hodnocení, ale verte by měl vypadat jinak. Takhle je možné tento absinthe zaměnit za horší blanche. Na druhou stranu barva je evidentně přírodní.

Louche
        9 /10
Komentář
        Ukázkový průběh louche. Nemám moc co dodat. Dlouhá prodleva, krásné olejové zlomy, peřina vystupující ze dna sklenky, oddělené vrstvy. K maximálnímu hodnocení však chybí nepatrný krůček ve finální hustotě zakalení. Přesto vynikající.
Poznámka k barvě
        Šedavá, klasické mléko to není.

Aroma
        18 /20
Komentář
        První přivonění mě srazilo do kolen – nářez! Nezakalený absinthe mi snad takhle dobře ještě nevoněl. Ačkoliv je původní vůně velmi jednoduchá a omezuje se na nádherně voňavý pelyněk podpořený jemným doplňkem vinné báze, tohle mi opravdu sedlo. Během kalení se objevuje fenykl ale především anýz, který byl v čistém absinthu téměř nepoznatelný. Finální aromatický profil je krásně jednoduchý, ale neuvěřitelně vyvážený, nasládlá bylinková vůně. Kdyby byla větší intenzita, přestože je nadprůměrná, dal bych plný počet.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        V ředění 2:1 je to krémovost sama, příjemně těžký pocit v ústech.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Asi jsem měl už lepší kousky, přesto hodnotím hodně vysoko. Dalo by se říci: tohle je Francie! Při větším ředění v chuti dominuje anýz, doplněný o sladkost fenyklu a příjemnou pelyňkovou trpkost. Pokud je zavodnění menší anýz tolik nevystupuje a osobně mi pak drink přijde v naprosté harmonii. V tomto případě musím konstatovat, že v jednoduchosti je síla. Zároveň bych řekl, že byly použity opravdu kvalitní bylinky, které spolu s vinným základem činí z La Fee XS Francaise vynikající absinthe.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Pokud by se absinthový nadšenec nechal odradit chemkou La Fee Bohemian či macerátem La Fee Parisian od stejného výrobce, připraví se o vynikající drink. Jde o profilem jednodušší, ale velmi kvalitně zpracovaný absinthe. Jen si nejsem jist jaká je cena. Jelikož výrobce vyrábí i svinstva za menší finanční obnos, počítám, že kvalitu si nechá dobře zaplatit. Vyhozené peníze to však rozhodně nejsou.


Celkové skóre na základě hodnocení: 84.7 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 22:06:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fee XS Francaise
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 17:10:10 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 18:40:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKA REPUBLIKA
Na nalade stal okolo 1500kc ak sa nemylim, ale kazdopadne mi prisiel drahy, ked som ho porovnal napriklad s Angelique...

_________________

**** In absinthe is beauty like the truth in wine ****


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia