Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 13 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinth 34
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 20:53:26 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-06-01

Absinthe
       Absinth 34

Verze
        Verte

Typ
        macerát

Šarže
        0

Barva
        6 /10
Komentář
        Přírodní žlutá, nehledejte ani odstín zelené či olivové. Relativně v pořádku.

Louche
        11 /10
Komentář
        Nic se neděje, pouze nepatrné olejové zlomy.
Poznámka k barvě
        pití pouze se naředilo

Aroma
        7 /20
Komentář
        Není to úplný průšvih. Jak je u macerátů obvyklé, je přítomný alkohol, avšak k mému překvapení méně štiplavý než kupříkladu u L\'or Absinth 35. V aroma dominuje něco jako lékořice, zřejmě i koriandr a macerovaný pelyněk. Anýz nehledejte, fenykl také ne. Absinthe takhle nevoní nicméně v kategorii macerátů se jedná o nadprůměr.

Hutnost
        1 /10
Komentář
        Nulová hutnost. Prostě voda, ze které vystupuje alkohol a hořkost macerovaného pelyňku pravého.

Chuť
        5 /20
Komentář
        Hořký pelyňkový macerát, absinthu téměř nepodobný. Nehledejte ani náznak lahodnosti či výraznější rozvoj chutí. Z vodnatého nápoje nejprve vystoupí silná pelyňková hořkost a trocha něčeho co připomíná lékořici. Tento macerát je proslulý pelyňkovou větvičkou ponechanou v lahvi, můj vzorek ji neobsahoval, přesto je hořkost velmi silná. Na druhou stranu pořád méně než poslední šarže již zmiňované šarže L\'orácké 35ky, ta má však lepší chuťový profil. Ač jsem známý pijan kořalky, tento nápoj nedělá mému žaludku moc dobře a to je zředěný! Alkoholový základ nebude zřejmě dvakrát kvalitní...

Celkový dojem
        2 /10
Komentář
        Tento macerát nemá s pravým absinthem téměř nic společného. Chápu, že neznalý člověk může být relativně spokojený, hlavně má-li zkušenost pouze s chemií, pro příznivce absinthu nevidím jediný důvod proč konzumovat. I pokud bych hodnotil jako alkoholický nápoj, nebylo by to nikterak slavné....


Celkové skóre na základě hodnocení: 37.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 21:47:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 21:34:16 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Pokud by to byla třetihorní větev v jantaru, hodnotím 8/10 :lol:

Nicméně, nepatří to spíš do kategorie líh a zelená?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 21:35:54 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
kamamura píše:
Pokud by to byla třetihorní větev v jantaru, hodnotím 8/10 :lol:

Nicméně, nepatří to spíš do kategorie líh a zelená?


No je to macerát, který bych tam ale s čistým svědomím poslal. Půl sklenky stačilo....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: stř 02. čer 2010 9:47:51 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Jestli ti to chutnalo, tak to IMO patří pod "Pitelné bylinné maceráty". Ale pravý absinthe...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: stř 02. čer 2010 11:02:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
kamamura píše:
Jestli ti to chutnalo, tak to IMO patří pod "Pitelné bylinné maceráty". Ale pravý absinthe...


1) Nechápu moc tvoji narážku - nevšiml jsem si, že bych tento macerát probíral v sekci "pravý absinthe".
2) Jak jsi přišel na to, že mi to pití chutnalo? Myslím, že recenze svědčí o opaku. Mezi pitelné maceráty bych tohle neřadil. Pravděpodobně to byl nejhorší přírodní macerát, který jsem doteď měl. Pokud bych měl srovnávat se stejnou sortou českých prokuktů, tzn. Absinth 35 od L'oru a Naturelle od Metelky tak Delis 34 podle mého soudu nejhorší možnost.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: stř 02. čer 2010 11:19:50 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Recenze může zůstat klidně tady, soustřeďujeme do tohoto tématu recenze na vše, co jste ochutnali. Je tu i 35 i Fruko, měla by tu být i 34.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: stř 02. čer 2010 11:35:41 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Aha, už chápu. Jsem rozhodně pro zachování jednotné tabulky pro recenze. Už z důvodu, že všechny tyto výrobky se více méně vydávají za autentický absinthe. Navíc náhodný návštěvník si může udělat obrázek o jejich kvalitě na základě obecných absinthových kritérií a konfrontace s pravým absinthem.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj 2010 20:17:56 
Vůbec mne nevadí tento výrobek, at si každý dělá co chce, je to jeho právo. Avšak mne vadí, že výrobce tohoto nápoje nemá vlastní fantazii, aby dal svému výrobku i svůj originální název. Původně totiž měl tento výrobek název lehce parazituicí a to absinth 35, tedy název pro alkoholické nápoje, který jsem si jako první dovolil patentovat. Pan výrobce tyto práva nerespektoval a tak následovala velmi zdvořilá přestřelka dopisů, nechtěl jsem nic jiného, než aby změnil název. Stalo se ale stejně jako místo Nike někdo prodává Niko. Navíc jsem na trhu zajistil několik letošních šarží..opět absinth 35. Nezbylo nám tedy nic jiného, než podat na celní úřad podnět z podezření padělání ochranné známky a doufám, že jako ve vietnamských tržištích budou úřady postupovat stejně a budou dělat razie po obchodech a tyto výrobky stahovat z trhu. Strašně mne to mrzí a hlavně se.e, ale co naplat.Zákon snad platí pro všechny stejně.Já osobně bych se hluboce styděl, ba nikdy bych za žádné peníze nedělal něco podobného..co dotyčný výrobce. Jestli jim chybí vlatní fantazie, at dál dělají absinth v lahvích typu mobil nebo žárovka. To jen pro vysvětlení......

Děkuji Šaman


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 12:41:21 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Pavel Varga píše:
Vůbec mne nevadí tento výrobek, at si každý dělá co chce, je to jeho právo. Avšak mne vadí, že výrobce tohoto nápoje nemá vlastní fantazii, aby dal svému výrobku i svůj originální název. Původně totiž měl tento výrobek název lehce parazituicí a to absinth 35, tedy název pro alkoholické nápoje, který jsem si jako první dovolil patentovat. Pan výrobce tyto práva nerespektoval a tak následovala velmi zdvořilá přestřelka dopisů, nechtěl jsem nic jiného, než aby změnil název. Stalo se ale stejně jako místo Nike někdo prodává Niko. Navíc jsem na trhu zajistil několik letošních šarží..opět absinth 35. Nezbylo nám tedy nic jiného, než podat na celní úřad podnět z podezření padělání ochranné známky a doufám, že jako ve vietnamských tržištích budou úřady postupovat stejně a budou dělat razie po obchodech a tyto výrobky stahovat z trhu. Strašně mne to mrzí a hlavně se.e, ale co naplat.Zákon snad platí pro všechny stejně.Já osobně bych se hluboce styděl, ba nikdy bych za žádné peníze nedělal něco podobného..co dotyčný výrobce. Jestli jim chybí vlatní fantazie, at dál dělají absinth v lahvích typu mobil nebo žárovka. To jen pro vysvětlení......

Děkuji Šaman


Jéj, neber to osobně, ale jak se ti podařilo patentovat alkoholický nápoj? Můžu vědět číslo patentu? :D
Jinak díky za ujasnění, kdyby jsi nenapsal, myslel bych si, že to má na krku vaše společnost - právě kvůli tomu názvvu např. (mimoto jestli je název 34 a máte známku na 35, je to jasné parazitování a tedy nekalá soutěž).
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 34
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 14:40:32 
Hele cislo patentu neznám, jseem ted delsi dobu v Thajsku, ale najdeš to na stránkách Úřadu průmyslového vlastnictví, je to veřejné. Osobně to beru je to jako by tě někdo ojížděl manželku :)
Šaman


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 13 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia