Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nouvelle Vague
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 21:02:40 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2010-06-01

Absinthe
       Nouvelle Vague

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        9 /10
Komentář
        Barva je čistá, poměrně sytě zelená s tajemným nádechem, který by se někomu mohl jevit až nepřírodně, za což bod dolů od nejvyššího hodnocení.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche je skutečně slabší. Náběh je sice správně až po několikáté kapce, ale hutnost zákalu je skutečně menší než by člověk od dobrého absinthu čekal.
Poznámka k barvě
        Světle zelená s nádechem opalinové mlhoviny.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Na aroma jsem se hodně těšil. Zvláště když jsem si vzpomněl na Duplais Verte. Nezkalený absinthe překvapil ostrostí, jakobych měl ve sklence velice mladý absinthe. Příbuznost Duplais tam cítit je, během kalení se rozvine, ale zároveň sebou na povrch vezme cosi palčivého, co jsem u jiných absinthů zatím necítil. Rozhodně nečekejte, že budete výrazně cítit vůni kávy. Palčivost se klasickou Duplais vůni pere o přízeň nosu, nicméně nejsem schopen z toho souboje usoudit, jestli to je ku prospěchu, či nikoliv.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Hutnost tam je, v tom se Matter moc minout nemohl, bohužel to není krémovost, která by se v ústech převalovala jako med.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Má drahá polovička poznamenala, že to je jako byste v ústech měli kaktus. Myslím, že to dokonale vystihuje. Náznaky z vůně se projevily i v chuti a trpkost se na hořkých chuťových pohárcích skutečně vyřádila; asi po pátém doušku jsem se přistihl při myšlence: \"Hej, tenhle absinthe pálí!\" Přes tyto vlastnosti je chuť velice vyvážená a tam, kde se duplais vůně bila s palčivostí, se zde promísilo do celkem povedené harmonie. Rozhodně bych tento absinthe nedoporučoval začátečníkům. Naopak bych jej určitě doporučil těm, kteří pravý absinthe ochutnali a zavrhli z důvodu anýzové chuti, jelikož Nouvelle Vague skutečně není anýzovou bombou. A hle! Někdy v polovině sklenky jsem po doušku hluboce vydechl nosem a je to tam! Kávové aroma! Dává si na čas, stejně jako louche. To jsem ještě neviděl, aby se jedna z chutí projevila takhle pozdě a navíc v podobě velice rychlého a intenzivního ocasu. Původně jsem chtěl dát 16, ale za tuhle hravost, díky které opět a opět srkám a žasnu, 17. Docela by mne zajímalo, co by ta kávová zrna udělala, když bych si ty sklenky dal třeba tři. Na druhou stranu uvidíme, v jakém stavu budu po jedné sklence. ;)

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Barva OK, louche nic moc, aroma jakž takž, chuť... hravost, které není rovno! Proto celkem 8, v případě kteréhokoliv jiného absinthu s těmito vlastnostmi bych dal celkové skóre mnohem nižší. A když jsem uvažoval o zakoupení celé láhve, tak ještě při prvním doušku jsem si říkal, že tohle za to nestojí, ale teď jsem sakra hodně na vážkách! :) Zajímavý experiment, který by stálo za to nechat pořádně uzrát.


Celkové skóre na základě hodnocení: 80.0 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-06-02

Absinthe
        Nouvelle Vague

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        8 /10
Komentář
        Barva pěkně zelená, nicméně až tak nějak nepřirozeně, pravděpodobně dána mladostí absinthu. Záleží na osobních preferencích, já radši barvu tmavší.

Louche
        7 /10
Komentář
        Upozorněn na tendenci tohoto absinthu méně louchovat, použil jsem hodně naledovanou vodu a přiléval jsem hodně pomalu. Výsledný louche pak byl v pořádku, leč do dokonalosti značný kus chybí.
Poznámka k barvě
        Světlezelená mlha

Aroma
        14 /20
Komentář
        V aroma pro mě natolik dominuje čokoláda, že nejsem schopen pořádně se soustředit na nic jiného. Čokoláda a pelyněk. Intenzita poměrně slušná, ta čokoládová vůně je příjemná, ale na můj vkus přebíjí bylinky. Nadruhou stranu mě k absinthu čichat opravdu bavilo.

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Na můj vkus je hutnost slabší, v této oblasti jsem zklamán. Nicméně s chuťovou charakteristikou jde tato lehkost v ústech poměrně dobře dohromady.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Chuť je velice netradiční, dost suchá, což ale nemusí být úplně na škodu. Nejvýraznější vlastností je pak zcela neočekávaný a intenzivní nástup kávy, která je zpočátku úplně schovaná, ať ji hledáte sebevíc. Opět musím konstatovat: experiment, nicméně lhal bych, kdybych nepřiznal, že mi sklenka chutnala a měl jsem chuť na další.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Pro mě zajímavý a celkem podařený experiment. Jsem hodně zvědav na další ochutnávku. Zároveň mi je jasné, že tento absinthe zajisté rozdělí pijáky na dva nesmiřitelné tábory, které ho buď ocení nebo zavrhnou. Řadím se k prvnímu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 72.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 21:45:05, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nouvelle Vague
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 21:11:46 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia