Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absenta Serpis
PříspěvekNapsal: pon 02. srp 2010 20:55:29 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Dan

Datum
        2.8.2010

Absinthe
       Serpis

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        ???

Barva
        0 /10
Komentář
        Typická verte červená. Sice bez kalu a průzračná, ale to je v zásadě jedno, červenou nebrat

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche nastupuje pomalu a příkladně. Po naředění je správně hustý a neopadává.
Poznámka k barvě
        Oranžově mléčná. Body jsem tady za pochybnou barvu nestrhával, protože vytvořit z červeného základu mléčně zelený finální produkt asi nejde...

Aroma
        9 /20
Komentář
        Před naředěním jasně dominuje alkohol, během ředění jeho ostrost výrazně ustupuje a objevují se ovocné tóny, které jsou při nejmenším zajímavé. Nicméně i po naředění zůstává alkoholové aroma a k solidní absinthové vůni má Serpis daleko.

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Jistá krémovitost přítomna je, ale k opravdové kvalitě to má ještě hodně daleko.

Chuť
        9 /20
Komentář
        Chuť je až nepříjemně palčivá, naštěstí alespoň bez hořkého ocasu. Anýz je patrný jen velmi slabě. Po pár doušcích se nabídne i slabý ovocný tón, nejspíše pomeranč. Cukr chuť sice výrazně vylepší, ale i přesto se nejedná o žádný zázrak.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Prazvláštní pokus o absinthe, který asi stojí za ochutnání kvůli svým ovocným nuancím. Celou lahev bych ale rozhodně nekupoval a i další sklenku si velice rozmyslím...


Celkové skóre na základě hodnocení: 47,1 %


<< x >>



Recenzent
        davar

Datum
        24.8.2010

Absinthe
       Serpis 65%

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        1 /10
Komentář
        První položka a popravdě, velmi těžké hodnocení. Barva absintu je totiž... ehm ... ostře ORANŽOVÁ - a nepůsobí pochopitelně vůbec přírodně. Nevím, co vedlo výrobce páchat toto visuální divadlo, možná příště nasype fialovou nebo modrou. Co se týká absintu, jsem konzervativní a tyto chemické experimenty mi neimponují, proto dávám jeden bod.

Louche
        7 /10
Komentář
        Tady už je situace lepší, pokud moc nevnímáme barvu. Louche je pozvolný a odspodu, převaluje se a můžeme pozorovat pěkný rostoucí obláček. Hutnost louche není největší.
Poznámka k barvě
        Barva po přidání vody (3:1) připomíná nějaký mrkvový džus s mlékem. Brrr.

Aroma
        12 /20
Komentář
        Dá se říci, že nejsilnější aroma je před přidáním vody a postupně slábne....což není dobrá vizitka. Je cítit fenykl a anýz a ne moc příjemná pendrekovitost a vyčnívá i alkohol. Po přidávání vody se spektrum trochu mění do ovocných tónů a slábne. Pelyněk moc neucítíte.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Určitá hutnost zde je, asi díky množství fenyklu a anýzu. Nicméně první doušek vás přesvědčí že kvalitu kterou cítíte, budete mít i v ústech.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Zhýčkán všemi dobrými absinty během posledních několika měsíců ztrácím přehled o spodní části stupnice. Je cítit poměrně výrazně alkohol a zdá se mi že konec by mohl být lepší. Konečně také cítím pelyněk. Chuť je dost suchá.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Dojem na mne tento kousek neudělal. Na druhou stranu, vzhledem k barvě to mohlo být podstatně horší. Po dopití mám stále v puse ne příliš příjemné aroma. Své místo možná najde v různých barevných koktejlech a nebo u fanoušků z Holandska - osobně mne nic neláká jej pít znovu. Také nerozumím proč tento absinthe dostal na internetu poměrně vysoké bodové hodnocení.


Celkové skóre na základě hodnocení: 55,7 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absenta Serpis
PříspěvekNapsal: úte 24. srp 2010 19:57:28 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia