Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Butterfly Absinthe
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 15:17:49 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        9.9.2010

Absinthe
       Butterfly Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        10 /10
Komentář
        Bez výtky. Nádherná tmavě olivová zeleň. Přesně do mého vkusu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche je taktéž parádní. K přípravě jsem použil see-saw. Zakalení si dalo pořádně načas, poté začalo pozvolna vystupovat ze dna sklenice, přičemž každá kapka zanachávala táhlé, pozvolna klesající mléčné pásy.
Poznámka k barvě
        Poměrně tmavá, až nazlátlá barva.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Težké hodnotit. Z aroma jsem totálně zmaten. Čistý absinthe má naprosto průměrné aroma, ze kterého decentně vystupuje anýz a nějaké koření. Bohužel i trochu štiplavého alkoholu. Zakalený absinthe získá naopak silně kořeněnou vůni, která není nepříjemná, ale je na můj vkus až "neabsinthová". Klasická paleta bylin je touto specifickou vůní přebita.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost je v nejlepším pořádku, pocit v ústech při každém doušku je opravdu luxusní.

Chuť
        13 /20
Komentář
        Možná půjdu proti proudu, ale osobně mne chuť motýla nikterak výrazně neuchvátila. Náběh je hodně sladký dokonce s bych naváhal tvrdit, že s jakýmsi karamelo-ovocným nádechem! Po polknutí se sice rozvine poměrně příjemná trpkost po stranách jazyka, ale ta sladkost je stále patrná. Hořkost je nulová a aftertaste velmi dlouhý. Stejně jako v aroma mám pocit, že klasické byliny jsou v pozadí na úkor "čehosi". Z počátku mi to přišlo dobré, ale postupem času se objevily spíše rozpaky.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Z tohoto absinthu jsem v rozpacích. Barva a louche na excelentní úrovni, aroma a chuť považuji přinejmenším za "experiment" (na druhou stranu trochu netrefné označení pro repliku) hodně vzdálené klasické absinthové linii. V tomto případě platí klasické: "sto lidí, sto chutí". Osobně mne tento absinthe nevzal za srdce. Ač z řemeslné stránky jde nepochybně o perfektní práci, další sklenku si dám za delší čas a láhev bych si nekoupil.


Celkové skóre na základě hodnocení: 80,0 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        12.9.2010

Absinthe
       Butterfly Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        10 /10
Komentář
        Asi etalon absinthové barvy. Olivová zelená s lehkým nádechem barvy mrtvých listů.

Louche
        10 /10
Komentář
        Po notné dávce kapek přichází louche a zbarvuje absinthe v počátku do nepříliš lichotivého zeleného žabince, který se ale postupem kalení mění na neprůhlednou olivovo opalinou mléčnou zeleň. Hutnost zákalu je totální, i proti světlu to vypadá, že uprostřed sklenice Pontarlier je černá díra. :)
Poznámka k barvě
       

Aroma
        14 /20
Komentář
        Motýl ve vůni zklamal. Aromatická bomba to rozhodně není. Při kalení se ale rozvíjí povědomá vůně (kterou jsem cítil v Projetu P od C.A.Bugnona). Aromatu celkově dominuje specifická bylinka, která ale pravděpodobně nebude pelyňkem ani žádnou jinou klasickou absinthovou bylinkou.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hutnost je nejen dominanta louche, ale i pocitu v ústech.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Další mírné zklamání. Butterfly je zvláštním způsobem sladko-hořko-trpký po celé ústní dutině. Není to sice nic nechutného, ale rozhodně to není něco, co bych vyhledával. Navíc chuti opět dominuje ovocno kořeněné aroma, které dominovalo i ve vůni. Až v polovině sklenky se objeví chuť pelyňku. Tohle v Bostonu asi určitě pili s cukrem.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Zvláštní kousek, rozhodně nestandartní absinthe, který se v kroužku konzervativců moc neohřeje. Na druhou stranu chuť motýla zůstává hodně dlouho na chuťových pohárcích, takže i několik minut po dopití posledního doušku vám bude tento okřídlený absinthový rebel poletovat v ústech.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82,9 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Butterfly Absinthe
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 20:09:52 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia