Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 22:10:49 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        27.12.2010

Absinthe
       Havels Alpen Absinth

Verze
        Blanche

Typ
        Destilát

Šarže
        1022

Barva
        7 /10
Komentář
        Těžké hodnocení už pěkně od začátku. Havels Alpen vypadá skutečně průzračně, resp. když se na láhev díváte ze předu, přijde Vám, že průzračnost je skutečně dokonalá. Nicméně když se podíváte z boku, kdy budete mít v zorném úhlu větší množství tekutiny, je patrný mírný nažloutlý odstín. Vyvstává tím na povrch podezření, zda blanche absinthy ostatních výrobců by ve větším množství také nevrhaly nějaký odstín. Havels ve sklence vypadá naprosto průzračně, kdybych ho neviděl v láhvi, dostal by rozhodně lepší skóre než 7/10.

Louche
        4 /10
Komentář
        Jaj, slabé to je. Louche patrný je a na počátku 2. tisíciletí by převálcoval všechny tehdejší české konkurenty. Bohužel dnes vyšší známku dát nemohu. Kalit se začne sice správně až po několika kapkách, nástup je slibný, ale skončí to někde mezi slabě šedivým zákalem a slabou mléčnou s nádechem nepatrné žluti, což dokazuje, že negativní dojmy z posudku barvy byly oprávněné, jakákoliv jiná barva kromě bílé, šedivé nebo šedivě modré nemá v blanche absinthu co dělat.
Poznámka k barvě
        Spermatický zákal. :)

Aroma
        9 /20
Komentář
        Už při odstraňování plastické pečetě jsem ucítil hašlerky jak víno. x-)) Bohužel po otevření láhve se ani nic dalšího nedostavovalo. Ať jsem čichal sebevíc, nic zajímavého jsem tam nenašel. Pelyňková bomba to rozhodně není. Defacto mi dělá problém tam vůbec nějaký pelyněk cítit. Při zákalu se vůně přeci jen trochu rozvine a na chvíli jako bych něco krom hašlerek ucítil, ale aby se piják při čichání takhle překonával...

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Není to úplná katastrofa, jelikož dle finální barvy jsem se obával jen vody s chlastem. Jemná hutnost mě docela příjemně překvapila, těžko říct, jestli to také není stářím alkoholu (2002, 2003?)

Chuť
        10 /20
Komentář
        Další rána pod pás historického artefaktu. Chuťově připomene Toulouse Lautrec. Jen s tím rozdílem, že intenzita chuti je ještě slabší. Ano, anýz, který se nám postaral i o louche efekt, je cítit i na chuťových pohárcích. Destilovaný pelyněk hledám, seč mi síly stačí a... aj... při druhém a třetím doušku to přišlo, hořkost na bočních stranách hořkých chuťových pohárků. Není to sice katastrofa, dá se to pít, ale když se napijete většího množství, je hořkost patrná. Hořký ocas se sice nezdrží moc dlouho, ale i tak to ubírá Havlovi na kráse (?) Dávám 10 z 20, protože nemám problém celou sklenku vypít, možná bych dal i druhou, ale je to na hranici.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Co říci na závěr. Havels Alpen je zvláštním hned několika aspekty. Barva - čirá nečirá, louche - nelouche, vůně - nevůně, chuť - nechuť. U chuti se ještě zastavím, kdybyste měli ochutnat jen jeden doušek, tak byste asi dali větší počet bodů, než kdybyste museli podstoupit doušky další, nejlépe krátce po tom prvním. Celkově nemůžu dát víc než 5/10. Bylo by to nefér vůči jiným absinthům, které se dnes vyrábějí. Z druhého hlediska je to ale zase nefér vůči samotnému Havlovi (Alpen ;)) - je to jako bychom měli porovnávat pravěké zemědělské nástroje se současnou vyspělou technikou kombajnů, traktorů a hnojiv. ;) Kdybych před lety ochutnal Havels Alpen Absinth hned po Absinthu 35, byl bych asi unešen a zařadil bych jej hned to své TOP3 na druhé místo (kde by na prvním místě trůnil Toulouse Lautrec a na tom třetím... ehm, nevim... x-)) Doufám, že mě duch pana Martina Šebora nebude teď po nocích strašit, že jsem tak nevybíravě sepsul jeho svatý grál. Můžeme jen litovat, že Martin Šebor již není mezi námi a že nemůže na vývoji svého pravého absinthu pokračovat. Jak poznamenal Pavel Varga, marketingově nevydařený produkt - tím tedy nechci vychvalovat marketing, jen jsem to chtěl uvést jako jednu z chyb, kterých se pan Šebor při produkci dopustil. Ať tak či tak, svou sklenku si nyní vychutnám, jelikož jde o raritku, která není v žádném případě nechutná, jen to bylo nedonošené mládě, které se mělo ještě trochu vypiplat. Odpočívejte v pokoji, pane Šebore! :'-)


Celkové skóre na základě hodnocení: 52,9 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 22:28:45 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Neviem, ale akosi som tusil, ako bude tato recenzia vyzerat, takze o nic som neprisiel, myslim ze predsalen v tych blanche az taky velky rozdiel nieje, bud kvalitka z Val de Traves, alebo slabsia chut, zakal z produkcie napr. Cami. Dik Habu za recenziu 8-)

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2019 21:28:25 
netušíte náhodou někdo, proč se v názvu objevuje jméno havel? jde o poctu v.h.? díky...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 1:32:37 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 11:01:30
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno
StB_expozitura brno píše:
netušíte náhodou někdo, proč se v názvu objevuje jméno havel? jde o poctu v.h.? díky...


Byl jsem poučen Habuem a zde je odpověď : S Václavem to nemá nic společného ;)

Toto je Havel's Alpen Absinth. Vůbec první pravý český absint vyroben roku 2002. Před tímto rokem nebyla dosud dokázána existence pravého absintu vyrobeného v Čechách, resp. v Československu. Dle zadní etikety jde o průtahový destilát, což jen potvrzuje pravost absintu. Havel's není vůbec hořký, spíše sladší, slabší louche a anýzem přebíjejícím vše ostatní. Jde o takové slabší ouzo. Nicméně jde o historickou hodnotu. Jednak je tento absint starý 16 let a zároveň jde o jedinečný zážitek z pohledu české absintové historie.

I přes nevyzrálost je patrný charakteristický namodralý louche efekt, známý hlavě u bílých absintů z Val-de-Travers, tzv. la bleue absintů.

Tvůrce, Martin Šebor, spáchal následujícího roku (2003) sebevraždu. Předběhl dobu. Tehdejší trh nebyl na pravý bílý absint připraven.

_________________
Víc je víc :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 1:43:25 
PSY3 píše:
StB_expozitura brno píše:
netušíte náhodou někdo, proč se v názvu objevuje jméno havel? jde o poctu v.h.? díky...


Byl jsem poučen Habuem a zde je odpověď : S Václavem to nemá nic společného ;)

Toto je Havel's Alpen Absinth. Vůbec první pravý český absint vyroben roku 2002. Před tímto rokem nebyla dosud dokázána existence pravého absintu vyrobeného v Čechách, resp. v Československu. Dle zadní etikety jde o průtahový destilát, což jen potvrzuje pravost absintu. Havel's není vůbec hořký, spíše sladší, slabší louche a anýzem přebíjejícím vše ostatní. Jde o takové slabší ouzo. Nicméně jde o historickou hodnotu. Jednak je tento absint starý 16 let a zároveň jde o jedinečný zážitek z pohledu české absintové historie.

I přes nevyzrálost je patrný charakteristický namodralý louche efekt, známý hlavě u bílých absintů z Val-de-Travers, tzv. la bleue absintů.

Tvůrce, Martin Šebor, spáchal následujícího roku (2003) sebevraždu. Předběhl dobu. Tehdejší trh nebyl na pravý bílý absint připraven.


ano, děkuju... tohle jsem se kdysi snad právě na nějakých habuových stránkách dočetl taky. ale stále z toho nevyplývá, kde se v názvu ten havel vzal. jen nějaká náhoda? nebo jde o poctu jinému havlovi? (dříve nebylo havel jen příjmení, ale i jméno.)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 1:45:57 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 11:01:30
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno
Ajo sry to tam chybí, Milan Havel byl zadavatel, jestli i výrobce tohoto absinthu to se neví , ale je pojmenován po něm :)

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk

_________________
Víc je víc :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 10:09:55 
PSY3 píše:
Ajo sry to tam chybí, Milan Havel byl zadavatel, jestli i výrobce tohoto absinthu to se neví , ale je pojmenován po něm :)


prima, díky za tohle info :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Havels Alpen Absinth
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 10:37:59 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
PSY3 píše:
Der Schöpfer Martin Sebor beging im folgenden Jahr (2003) Selbstmord.


Selbstmord.

Kichern.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia