Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lemercier Amer 72
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 20:49:10 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        27.12.2010

Absinthe
       Lemercier Amer 72

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        6 /10
Komentář
        Na verte se jedná o hodně světlou barvu. A to spíše dead leaf než zelenou. Nejde o extrém jako například v případě La Fee XS Francaise, ale i tak se nemohu ubránit dojmu, že verte by měl vypadat jinak.

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche je pěkný, zřejmě vrchol degustace. Výrazné olejové zlomy, dobře protáhlý nástup, oddělené vrstvy a dobrá hutnost. Kvalitní, poctivé absinthové zakalení.
Poznámka k barvě
        Hutná mléčně nažloutlá.

Aroma
        11 /20
Komentář
        Ajaj. Aroma nic moc. Můj nos trápí lehké nachlazení, takže jsem za absenci klasických absinthových vůní hledal původně tuto skutečnost. Po přečtení jiných recenzí jsem zjistil, že problém nebyl v nefunkčním nosu, ale v nápoji. Opravdu až "máslová" vůně, trochu pelyňku, anýzu pomálu. Intenzita slabá. A voda to příliš nezlepší. Tento absinthe jednoduše nevoní. Ne, že by měl nepříjemné aroma, ono skoro žádné není.

Hutnost
        6 /10
Komentář
        Hutnost je přítomná, nicméně do špičkových absinthů má daleko. Navíc převalování v ústech brzy ruší silná štiplavost.

Chuť
        13 /20
Komentář
        Nadšen nejsem ani chutí. Hodně sterilní, popravdě dlouho nepamatuji, kdy mi absinthe takto umrtvil jazyk. Pelyněk je cítit, ale ten zbytek, který pěkně štípe (zřejmě dost meduňky) celou chuť sráží dost dolů. Nadruhou stranu pořád v intencích pitelného absinthu.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Tento absinthe mě v zásadě nenadchl. Nejvíc mi vadí absence výraznějšího aroma. Chuť to příliš nevylepší. Není to nepitelná záležitost, ale v dnešní nabídce se k Lemercieru vracet nehodlám. V rámci stávajícího absinthového výběru zcela zapadá.


Celkové skóre na základě hodnocení: 64,3 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia