Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 21:46:01 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 329
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2011-03-06

Absinthe
       L\'Ancienne

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2010

Barva
        9 /10
Komentář
        OK, tak jak budeme tento absinthe hodnotit. :) L\'Ancienne má být replikou vintage absinthu, takže barva zelená být prostě nemůže! Barva je skutečně tzv. dead leaf, nicméně plnému počtu chybí něco málo tmavosti.

Louche
        10 /10
Komentář
        Koncert. První kapky přinesou bouři olejových kontur, které se po chvíli mění na jemně krémový nádech, který jsem dosud opravdu vídával jen u prebanů. Finální zákal je hustý jak světle krémové mléko.
Poznámka k barvě
        Světle krémová.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Začnu nejdříve mínusem a tím je intenzita. Naopak někdo by to považoval za kladnou a nikoliv zápornou vlastnost; vůně není vlezlá, přestože L\'Ancienne je aromatická pastva pro nozdry! Už z otevřené láhve je cítit vyzrálá vínovice, která je takřka koňaková. Hele, že nás Stefano jen vodí za nos, že to je vintage jen jako! :-D Že on našel pár hektolitrů stoleté vínovice, ze které se rozhodl udělat absinthe. ;) Aroma se rozvine už ve sklence, cítíte až ovocnou mandlovou vůni v delikátní kombinaci bylinek.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutné jak jen dobrý absinthe hutným býti má.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Nic naplat, byť vintage profil patrný je (vzpomněl jsem si na Eduarda), tak L\'Ancienne prozradí mírná palčivá trpkost už při prvním doušku. Jemná mandlovost až medovost tuto trpkost naštěstí napravuje, takže společně s vůní to skutečně chutná nejblíže preban absinthům, byť jsem měl prebany jen dva. Někde v polovině sklenky je palčivost ta tam, takže konzument má možnost získat náhled, jak chutná preban.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Asi nejde o nejlepší absinthe, jaký jsem kdy měl, přestože do TOP5 se hravě dostane. Jestli chcete vědět, jak chutná stoletý absinthe a nemáte desetitisíce na vzorky, tak L\'Ancienne je v této chvíli nejblíže tomu, co pili bohémové a jiní opilci před sto lety v Paříži. Je dost pravděpodobné, že L\'Ancienne bude za sto let nejlepším absithem na trhu... opomenu-li prebany, které v té době budou mít cenu zlata, ne-li diamantů.


Celkové skóre na základě hodnocení: 92.9 %


<< x >>Recenzent
        Wajt

Datum
        2011-03-18

Absinthe
       L\'Ancienne

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2010

Barva
        9 /10
Komentář
        Jde o repliku, tedy barva zkrátka nemůže býr zelená. Perfektní dead leaf, nicméně na plný počet postrádám možná ještě tmavší, koňakovou barvu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche je luxusní, nástup na můj vkus možná o chvilku rychlejší, nicméně tanec kapek ve sklenici stojí za to. Klasický nástup odspodu a precizní hutné zakalení, kterým se vyznačují koneckonců všechny absinthy z Boršic.
Poznámka k barvě
        Škoda, že chybí víc purpurový nádech jaký má Pernod Fils cca 1910. Jinak nádherná zlatavá.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Prim v aroma tohoto absinthu hraje nepochybně naprosto luxusní vínovice! Čistý L\'Ancienne voní neskutečně dobře po zmíněném vinném základu. Když do toho přidáme vynikající bylinky skloubené v jeden harmonický intenzivní profil, je vyhráno. Za tři měsíce, které uplynuly od mé první zkušenosti s tímto absinthem, ještě více vyzrál. Mrzí mě, že nemám vůli archivovat a počkat 20 let. Potom to bude neskutečná pecka. Přidání vody vytáhne bylinný profil, který je skvěle vybalancovaný, nic výrazně nedominuje. Profilem mi lehce evokuje bylinné složení meadbase absinthu. K plnému hodnocení chybí malinko větší intenzita.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Krémovost sama. Jak se mám soustředit na hutnost, když jazyk okamžitě začne reagovat na chuť jako námořník po cestě kolem světa na ženu....

Chuť
        19 /20
Komentář
        První doušek mě srazil do kolen. Neskutečná hladkost, uzrálost, lahodná vínovice a bylinky, které si tančí na jazyku jak chtějí a chuťové buňky jsou v extázi. Po polknutí se sice dostaví lehká trpkost po stranách jazyka, nicméně v kontextu je prostě příjemná. Jde o neskutečně kultivovanou chuť, výrazně jinou od veškerých dnešních absinthů. Vzpomínám na jedniný doušek Pernodu Fils 1910, byl jiný. Přecijen, 100 let zrání nedokáže přesně nasimulovat asi nikdo na světě, nicméně tento absinthe bych rozhodně netipoval na 8 měsíců. Vynikající zážitek.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        L\'Ancienne je zcela jinde než veškeré dnešní absinthy. Ne, že by byl na jiném levelu, je to prostě odlišné pití. Do mého TOP 3 by se dostal určitě, ale vzhledem k jeho podstatě by to bylo jaksi nefér...Přátelé, doufám, že budu mít možnost ochutnat tento skvost za několik let, poté půjde o zcela neskutečnou záležitost. Stefno, Martine klaním se!


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.5 %


<< x >>Recenzent
        Alchymista

Datum
        2011-03-29

Absinthe
       L'Ancienne

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2010

Barva
        9 /10
Komentář
        Světle koňakový dead leaf s jiskrou v oku. Časem ještě určitě ztmavne a pak to bude plný počet!

Louche
        10 /10
Komentář
        Masakrální louche, který je teď už vlastně typický pro všechny absinty od Žufánků. Přijde mi ještě hutnější, než u Grenouille.
Poznámka k barvě
        0

Aroma
        20 /20
Komentář
        Nemůžu jinak. Grenouille je sice stále mým největším aromatickým favoritem, ale tohle je stejná bomba! První co jsem ucítil, byla vůně hodně dlouho uleželé vínovice z dubového sudu, něco jako minimálně padesátiletý koňak. Nechápu jak je to možné, protože použít padesátiletý koňak jako základu pro absint by byla ta nejodvážnější šílenost.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Mléčná hutnost, která vám zaplní celá ústa.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Vínovice hraje prim. Hutný anýz, který podporuje sladký fenkyl a pelyněk, jenž obě hlavní komponenty utlumuje v přílišné sladkosti a přidává delikátní ostrou hranu, kterou obrušuje mandlový ocásek. Takto si představuju chuť absintu, který v ilegalitě vyčkával na své objevení v nejtemnějším koutě sklepa.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Rarita. První, co mě napadlo po první sklenici. Něco tak původního se na moderním trhu neobjevilo. Breaux sice vyrobil špičkovní Jade repliky, ale takové, jaké chutnaly před 100 lety, když byly čerstvé. Nikdo ale nevyrobil něco, co by pár měsíců po výrobě chutnalo tak staře a uzrále. Nechápu. Věřím, že byla výroba extrémně náročná a že k dalšímu pálení pravděpodobně nedojde a tak jsem neskutečně rád, že jsem měl možnost něco takového ještě během svého mladého života ochutnat a poznat. Přátelé, tento absint bude za pár let (a myslím tím už třeba za 3 roky) stejně vyhledávaný, jako dnes prebany! Pamatujte moje slova.


Celkové skóre na základě hodnocení: 97.1 %


<< x >>Recenzent
        Slovi

Datum
        2011-04-04

Absinthe
       L\'Ancienne

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2010 - distiller\'s proof

Barva
        9 /10
Komentář
        Vzhledem k mustru, tj. v mém případě Pernod Fils 1905-1910, s kterým budu vždy srovnávat (obzvláště když se jedná o repliku prebanu), je barva méně hnědá než by měla být. Nicméně se stále jedná o velmi zdařilou reprodukci letité \"dead leaf\" vintage barvy.

Louche
        10 /10
Komentář
        Jako bych sledoval louche skutečného vintage absintu, vydržel bych se na něj dívat hodiny. Louche si dává správně načas, olejové kontury se zprvu neklidně vlní až se po chvíli postupně začne absint odspodu zakalovat. V průběhu celého procesu se jasně drží louche u dna a od hladiny jej odděluje vrstva čistého, dosud nezreagovaného absintu. Přesně tak to má být.
Poznámka k barvě
        Krémově mléčná, lehounce nahnědlá.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Opět nedám plný počet a to z důvodu, že byť je vůně velmi podobná, absolutně autentická není. V první chvíli člověk natáhne do nozder nesmírně intenzivní vůni, která je ale podstatně méně koňakovější než tomu bylo u prebanu. Je cítit stará vínovice a obecně vůně staroby, kterou člověk zas tak často u absintů necítí. Kdyby byla vůně malinko méně intenzivní a trochu více koňaková, bylo by to určitě za plný počet bodů.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Nemám slov. Kde barva a vůně malinko kolísala, plnost pocitu v ústech je stoprocentní. Kde je preban mustr tomu, jak má absint vypadat, L\'Ancienne může být klidně mustr tomu, jak má být soudobý absint hutný a krémový.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Nebýt intenzity, která se v lehčí formě přenesla z vůně, a jemné palčivé trpkosti, kterou absint obzvláště při prvních doušcích trpí, bylo by to skutečně autentické pití, téměř stejné, jak si jej pamatuji z usrkávání prebanu. Každopádně tady kritizujeme drobné nedostatky možná nejlepšího z nejlepších. Kdo nemá na to, aby si zaobstaral vzorky s prebanem, ať rozbíjí prasátko a doufá, že ještě někde aspoň decku s L\'Ancienne urve. Řekl bych, že to je povinná záležitost pro každého milovníka absintu.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        I přes drobné neduhy zapříčiněné extrémně vysokou laťkou v touze věrně imitovat absint ze začátku století se jedná o sakramentsky nadprůměrný absint, který bude zcela určitě brzy kultem. Kdo nekoupil archivní lahev, prohloupil. Howght!


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.5 %


<< x >>Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 21:28:56, celkově upraveno 6

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: pát 08. dub 2011 8:16:12 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 329
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia