Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Toulouse Lautrec
PříspěvekNapsal: pon 28. bře 2011 20:15:42 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        2011-03-25

Absinthe
       Toulouse Lautrec

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        9 /10
Komentář
        OK, na první pohled bezchybný blanche. Možná ne úplně křišťálový, ale jinak bez výhrad. Snad osvětlení v baru příliš neovlivnilo hodnocení.

Louche
        8 /10
Komentář
        Louche je solidní. Dává si pěkně na čas a kapky vody zanechávají krásné mléčné pásy. Bohužel nástup není odspodu, ale pozvolna zhoustne celá sklenice. Oddělené vrstvy se nekonají. Výsledek je hustý dost, nicméně rezervy jsou. Dost možná, že za to může nepříliš vychlazená voda ve fontánce.
Poznámka k barvě
        šedavé mléko

Aroma
        11 /20
Komentář
        Z čistého nápoje vystoupí anýz, který však má \"hašlerkoidní\" charakter. Mám pocit, že jde dobře vidět rozdíl v horší kvalitě této byliny oproti top absinthům. Při intenzivním čichání lze pocítit i destilovaný pelyněk, leč jdo opět o slabý odvar proti špičkovým blanche absinthům nabušeným touto ingrediencí. Po přidání vody je anýz dominující a trocha pelyňku se krčí v temném koutě. Zbytek bylinek nehledejte. Nicméně intenzita slušná, alkozápach se nekoná, takže hodnocení nad 50%. Aroma je proti top absinthům prostě nezajímavé.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hodně slušné. Pocit v ústech je opravu velmi příjemný, hutný a vláčný.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Příjemné překvapení. Chuť je sice poměrně sterilní, nicméně jde o dobře pitelný absinthe s jednoduchým, převážně anýzovým profilem, leč zbytek svaté trojice poznat lze. Závratný bylinkový mix nečekejte. Není to nikterak vyvážené, nicméně dobré. Osobně mi vyhovuje sušší, nesladká a nevlezlá chuť. Oproti ostatním produktům likérky Cami se především nekoná nechutný nástup \"zubní pasty\" či jiných pachutí, které v dobrém absinthu nemají co dělat.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Těžké. Asi bych dal 6,5. Rozhodně se jedná o nejlepší produkt likérky Cami, na kterém by se dalo dobře stavět a po určitých modifikacích by Toulouse Lautrec mohl být velmi obstojný blanche. Bohužel víme, jakou cestou se Cami rozhodlo ubírat. Škoda. Toulouse Lautrec má zároveň čestné místo v české absinthové historii. Sklenka, dvě dobrá, nicméně konkurence je dnes velká a tento absinthe zapadá do průměru, byť pitelného.


Celkové skóre na základě hodnocení: 67.4 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 21:20:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toulouse Lautrec
PříspěvekNapsal: pát 26. říj 2018 16:44:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Je to asi 2 týdny, co jsem byl v Brně a krátce jsem se s kámošem zastavili na drink u Popiče. Dali jsme si Clandestine, Esprit Edouard a pak k nám zcela neplánovaně k nám přistál i Toulouse Lautrec od Cami. Že by mi to vyrazilo dech říci nemohu, ale na tuzemský blanche mi to přišlo docela slušný.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia