Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Akveld's artisanale absinthe
PříspěvekNapsal: sob 02. črc 2011 20:53:43 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2011-07-02

Absinthe
       Akveld's artisanale absinthe

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        9 OKT 2010

Barva
        7 /10
Komentář
        Na blanche absint to 100% průzračnost rozhodně není. Na dně láhve se dokonce tvoří sediment, takže blanche Akveld má barvu sice průzračnou, nicméně s velice nepatrným nádechem žlutohnědé. Dokonce i následně ve sklence je poznat, že Akveldovi do dokonalé průzračnosti ještě něco chybí.

Louche
        10 /10
Komentář
        Radost pohledět. Jakoby se zákal dostavil hned s první kapkou, z čehož budete následně vyvedeni, jelikož skutečný louche se dostaví až po nějaké době, přičemž z počátku to vypadalo na slabší odvar, načež finále vám do sklenky udělá mlhu, která by se snad ani nedala ukrojit. Hutnost louche je extrémní!
Poznámka k barvě
        Hutná mléčná mlhovina bez známky jiných odstínů.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Takřka hned z prvního nádechu je okamžitě poznat anýz, za nímž následuje pelyněk a dal bych ruku do ohně, že i heřmánek. Ve sklence jsem ještě identifikoval meduňku, ta medová vůně tam prostě je. Trochu mě zklamalo, že během louche se aroma moc nevyvíjí, přesto je radost k Akveld\'s blanche čichat, ačkoliv pelyněk není v tomto absintu dominantní.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Jeden z nejhutnějších absintů, jaké jsem kdy měl! Hrdě si stoupá vedle St. Antoine #5, nebo starší šarže Duplais Verte.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Ač zajímavý vůní a jemný svou hutností, chuťově Akveld neoslní. Sice příjemně šimrá hořké chuťové pohárky, ale jak bylo jasno při čichání, tak jest tajemno v chuti. Jakoby vůně symbolizovala jednotlivé jasné vodové barvy, zatímco doušek je neidentifikovatelný jako když ty vodovky smícháte všechny do jedné podivné barvy. Hodně mi připomíná Eicherberga, jen o něco jemnější.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Akveld's blanche je moc dobrý absint, jehož sklenku nemám problém vypít a rozhodně bych se nebránil sklence další. Coby blanche ztrácí body v barvě a chuťově příliš neoslní. Říkejme tomu třeba vyváženost. ;) Škoda, že si už nepamatuji, jak chutnal původní Helfrich blanche, přeci jen, je to už nějaký rok, když jsem ho měl naposledy, takže nemůžu hodnotit, jak moc si je Akveld s Helrichem podobný.


Celkové skóre na základě hodnocení: 81.2 %


<< x >>



Recenzent
        PSY3

Datum
        2021-09-21

Absinthe
       Akveld's artisanale

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        16 DEC 2017

Barva
        10 /10
Komentář
        Průzračně čistý blanche, jak jen může být. takže v pořádku.

Louche
        8 /10
Komentář
        První kapky rozráží hladinu a už se spouští olejový tanec, dostáváme se na 1:1 a hladiny se krásně rozdělily, zespodu to mlhovatí a houstne, navrchu se ještě slabě drží tenká vrstvička, 2:1 je už hotovo, neprůhledná bílá mlha, má jen 60%alc tak to stopnu ať z toho něco mám :) Vše proběhlo rychle, krásně, možná až moc rychle no. V tomhle jsem vybíravější. potrpím si na opravdu hutně vzlínající se mlhy. Ale na blanche dobrý.
Poznámka k barvě
        Mlíčko

Aroma
        16 /20
Komentář
        Z láhve se line lehká lihovitost doprovázena typickou Švýcarskou blanche vůní, kluci z holandu se asi dost inspirovali. Při nalití do sklenice se intenzita vůně nezmění. A po přidání pár kapek tak už se to line, voní to všude, 10 cm nad sklenkou cítím stále to sladké aróma co z láhve a pěkně to tam pouští další bylinné prvky. Píšou že je to na neutrálním lihu, no pěkně ho ovoněli. Dobrý.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Tak podle etikety 3:1 je ideální, toš pome, ... alkýsek všude, trne mi jazyk, jdu přidat vodu ještě. Jo, je to lepší, mnohem lepší, alkohol zmizel, trnutí se nedostavuje ani po odeznění olejového potahu. Víc vody, a rázem se to pije no chtěl jsem napsat jako voda, ale to bych mu křivdil. Dám si ještě :)

Chuť
        16 /20
Komentář
        Chutná mi jak ... jak ...hmmm .. jako slabší blanche, asi ta přidána voda z něj dělá ten lehce pitelný absint co mám rád, dopiju lok a za minutu si s klidem dám další, nic jako hořkost tu nezaznamenavám, pouze sladký tón bylin v nějakém lihu o kterém si myslím že je dost možná tím oným zajímavým aspektem celého absintu. Chutná mi, vždycky mi chutnal ale jo, znám i lepší ;) Přesto si zaslouží místo v těch chuťově povedených.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Zpracování láhve, tedy speciálně etikety je nic moc, nenaláká na první pohled, obsah je však mnohem lepší, jsem jeho fanoušek a je to asi nejlepší absinthe z holandska co jsem pil ( porovnání s 5 ti dalšími ) takže za mě palec nahoru na holandsko dobrý, ale v konkurenci ostatních lepší střed.


Celkové skóre na základě hodnocení: 81.5 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 02. úno 2024 21:45:38, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akveld's artisanale absinthe
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář 2021 20:32:53 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizace.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia