Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sauvage
PříspěvekNapsal: sob 06. srp 2011 20:04:39 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2011-08-06

Absinthe
       Sauvage

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        9 /10
Komentář
        Tmavě olivově zelená... hodně tmavě olivově zelená. Jinak barva naprosto čistá, tomu opravdu nelze nic vytknout. Čistota barva mě neustále nutí dát 10, ale můj subjektivní gusto nepreferuje tmavě olivový absint.

Louche
        9 /10
Komentář
        Hódně dlouhý nástup. Ale potom radost pohledět. Ukázkový louche. Škoda jen, že ...[srkám a přišel jsem o smysly...] ...že, kde jsem to skončil? Jo, že zákal mohl být o stupínek lepší, ale... co na tom sejde...
Poznámka k barvě
        Mléčně olivově zelená.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Sauvage chybí jedna důležitá aromatická vlastnost - intenzita. Přesto už z láhve je cítit, že tenhle absint je bylinkový v tom pravém slova smyslu. I ve sklence dominují bylinky z barvící části. Během louche se na povrch dostává výborný pravý pelyněk s eskortou dalších bylinek ve skutečně \"divokém\" stylu. Skutečně jedinou vadou této hezky neučesané vůně je slabší intenzita. Z připraveného nápoje musíte vůni opravdu dolovat šnupacím stylem.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Ač ne stoprocentní hutnost v zákalu, tak krémovosti skutečně není co vytknout. Lahoda.

Chuť
        20 /20
Komentář
        A je to tady! Tušil jsem, že ve Švýcarsku jsem Sauvage nemohl dostatečně vychutnat kvůli silným konkurentům, jako je preban Pernod Fils z r. 1910. Nyní ale můžu chuť plně vychutnat a mám velké obavy, že budu muset koupit ještě jednu láhev. Berthe de Joux má velice silného konkurenta, ne-li přemožitele. Sauvage, jako správný divoch se se svou barvou, louche efektem i aromatem schovává v temném, nezajímavém stínu křoví a když se vám konečně dostane na jazyk, udělá vám z chuťových buněk kůlničku na dříví. Tohle je naprostá lahoda! Už tak pestré paletě chutí dominuje svěží pelyněk pravý, na kterém by si člověk dokázal snadno vypěstovat závislost. Možná tam chybí něco jemnosti, ale to se časem spraví. ;) I tak jde o koncert, za který jsem velice vděčný. Bravo, Davide!

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Zapomenuta je (na můj vkus) tmavější barva, slabší intenzita vůně. Chuť z tohoto absintu dělá naprostou bombu! Viva la feé verte!


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.2 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        2011-10-02

Absinthe
       Sauvage

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2011

Barva
        9 /10
Komentář
        Smaragdově zelená s pěknou jiskrou, bez kalu. Opravdová krása. K plnému počtu chybí mému oku jen lehce větší sytost.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche Sauvage by mě nadchl možná v mých absintových začátcích, případně v dobách, kdy nejlepší louche na českém trhu nabízel Bairnsfather. Nástup je vcelku rychlý, zakalení nastupuje odspodu, ale valící se mrak, krásně oddělené vrstvy nebo mléčné pásy hledá piják marně. Výsledek je uspokojivý, ale mezi přeborníky na poli louche tento absinthe rozhodně nepatří.
Poznámka k barvě
        Ukázkový opál.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Nezakalený Sauvage hodně navnadí. Pelyněk zaútočí na nozdry až se zatočí hlava. Bohužel slušná intenzita se po přidání vody vytrácí. Aroma je vynikající, ale je ho zkrátka málo. Ve výsledku je lehce vystupující vynikající pelyněk a meduňka, ale zároveň je vše pořád v harmonii. Kdyby bylo aroma intenzivnější, měl bych zřejmě favorita.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        V žádném případě nejde o vodový kousek. Absinthe je v ústech hodně těžký, až by se chtělo kousat, ale zároveň chybí sametová krémovost.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Suverénně nejlepší vlastnost tohoto absintu. Profil je hodně drsný, nečekejte žádné sametové pohlazení, ale extrémní chuť kvalitního pelyňku vše vynahrazuje. Tvůrci přesně trefili hranici, kdy je pelyněk vyhnán na maximum, ale není \"přestřelen\". Při usrkávání Sauvage chápu, proč absinthe dostal jméno po pelyňku, byť není kvantitativně hlavní přísadou. Zároveň ta skvělá chuť vypíchne malou intenzitu aroma. Prostě byste chtěli čichat tu parádní vůni, ale nozdrám se jí nedostáva. To neúprosně nutí k dalším a dalším douškům.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Výborný absinthe, především chuťově. Super pelyňkový zážitek, který však upozaďuje pestrost, jakou absinthe dokáže disponovat. Do první ligy patří bez sebemenších pochybností, leč mezi mé top3/5 se zřejmě nezařadí.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.3 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 02. úno 2024 21:39:22, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauvage
PříspěvekNapsal: sob 06. srp 2011 20:11:46 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ta tam je aromatická bomba, kterou jsme měli možnost ochutnat minulý rok ve Švýcarech. Jako by se kouzlo vůně přesunulo do chuti a zde zakořenilo... a výsledek je výbornej!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauvage
PříspěvekNapsal: pát 12. srp 2011 10:54:19 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Habu, tvoja recenzia ma dosť nadchla, kde možno "divocha" zohnať a za koľko?

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauvage
PříspěvekNapsal: pát 12. srp 2011 12:05:27 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Už jen přímo u výrobce za 79€ http://en.emilepernot.fr/product_info.p ... cts_id=123


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauvage
PříspěvekNapsal: úte 11. říj 2011 19:50:23 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia