Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Dora
PříspěvekNapsal: sob 04. led 2014 22:13:52 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2014-01-04

Absinthe
       La Dora Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1113

Barva
        8 /10
Komentář
        Zelená s lehkým tónem žluté. Není to špatné, ale sytost a podezřelý žlutý odstín způsobily mínus dva body.

Louche
        3 /10
Komentář
        Au... tak tohle je nic moc. :-( První podezření jsem pojal při počátku zákalu. Louche nepřichází odspodu, ale tvoří se bezprostředně po celé sklence. Zákal je sice patrný, ale je tzv. "vidět skrz".
Poznámka k barvě
        Zelený zákal (oční).

Aroma
        9 /20
Komentář
        Tady jsem se začínal bát už při otevření malé 100ml lahvičky. Tuna poměrně nepříjemně "voňavého" českého pelyňku. Po nalití do sklenky to trochu štípe do nosu, ale při přidávání vody se vrací onen "Čecháček". Hotový nápoj voní poměrně stejně, jako první dojem po otevření vzorku. Skóre rozhodně pod 10.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Hutnost tak na ústa nepadá. První doušek byl sice vodnatelný, ale po rozplynutí v ústech jde o poměrně "převalovatelný" absint. Body k dobru.

Chuť
        9 /20
Komentář
        No, měl jsem ohromný strach to ochutnat! Bál jsem se hořkosti jako čert kříže. Naštěstí jde opravdu o destilát. Protože není šance, aby tohle nebylo hořké v macerátu, do kterého byly naházeny tuny českého pelyňku. Což se také projevuje v chuti. Tvůrce pravděpodobně snížil poměr všech ostatních bylin a do destilačního kotle naházel hromadu českého pelyňku, jehož aromatický i chuťový profil je naprosto nezajímavý, až mírně nechutný. Hlavně si při každém dalším ochutnání připadám jako schizofrenik, protože první okamžiky doušku mě nenutí to vyplivnout, ale posléze se dostaví ocas toho celého zázraku - české artemisie absinthium, navíc s mírně nahořklým tónem a já si říkám: "Proč to zase piju?" Mírné hořkosti se nedivím. Při takovém množství pelyňku ani bůhvíjak dobrá destilace všechnu hořkost neodstraní. Těsně u hranice pitelnosti, nicméně sklenku patrně dopiji, ale extra požitek z toho rozhodně mít nebudu.

Celkový dojem
        3 /10
Komentář
        Ten Bairnsfather... Když jsem ochutnal jeho další šarži Kyle absintu, který byl očividně nabušený pelyňkem z Val de Travers, říkal jsem si, že další kousky budou lepší a lepší. Bohužel. Jsem rád, že jsem nekoupil celou láhev.


Celkové skóre na základě hodnocení: 46.5 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pon 22. led 2024 21:48:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Dora
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 1:00:11 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Pil jsem v Pontarlier. Vskutku žádná sláva.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Dora
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 11:01:08 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. srp 2012 4:32:58
Příspěvky: 76
Aleee, pán si jezdí na český absinthe do Francie! :cash

já ho tam pil též poprvé :lol: Viťa

_________________
Viťa


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia