Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jade Terminus Absinthe Oxygenée
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2015 21:17:08 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2015-01-09

Absinthe
       Jade Terminus Absinthe Oxygenée

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        Juin 2014

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistá zlatavě olivově zelená bez známek kalu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Dalších 10! Čím pomaleji louche nastoupí, o to se ve sklence odehrává intenzivnější zakalení. Zajímavost na louche efektu u Terminu (že by správné skloňování?:) je olejová vrstva na povrchu, která "drží" přestože zbytek absintu vypadá, že je zakalen na maximum. Hustota louche je výborná!
Poznámka k barvě
        Opalinová mlha, která by se dala krájet.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Jade Terminus není tak voňavý jako např. Jade Suisse 1896. Terminus voní sladce kořeněně, přípomíná staré šarže Duplais Verte, nebo ještě kořeněnější Absinth Montmartre.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Smetana. Klasika. Super. :)

Chuť
        14 /20
Komentář
        Při nalévání do sklenky často zůstane tu i onde kapka, která neunikne mým nenechavým prstům a následně rtům. S Terminem to nebylo jiné, načež můj první dojem bylo "tohle je ten nejmarcipánovější absint, jaký jsem kdy měl!" Moc jsem se těšil, až ochutnám Terminus zakalený (jak já trpím při těchto dlouhých recenzích, než se můžu konečně napít!) a když jsem se k tomu už konečně dostal, přišlo zklamání. Prim hraje příjemný anýz a kvalitní vínovice. První doušek přinese do dutiny ústní poměrně trpký štiplavý pocit. Nevím, jaký byl použit pelyněk pravý, ale musel jsem hodně pátrat po specifické chuti AA. Marcipánový dlouhý ocas se dostaví po vypití cca. první 1/4 nápoje. Mnoho recenzentů psalo o různorodosti chuti v závislosti na "zrání" absintu ve sklence, což musím také vyzkoušet. Láhev dorazila dnes dopoledne a připravený nezakalený absint ve sklence čekal asi 15, přičemž někteří kolegové nechali Terminus takto čekat celý den. Pokud by se chuť postupem času nijak neměnila, tak by u mě chuťově Terminus spadal spíše do slabší řady Jade absintů.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Dobrý absint, ale přesto, že jsem se už viděl, jak blahořečím Terminus coby TOP5 nebo TOP10 absint (zvláště na základě masivního hypu na Facebooku), musím se zadržet a své očekávání proměnit v prach. Terminus mi přijde jako jednoduchý, trpčí absint na výborné vínovici s anýzem, který pohladí. Pelyněk hraje bohužel Xté housle. Za pár dní udělám degustaci další, abych zjistil, co je pravdy na "rozvrkočeném" absintu, který právě přicestoval. Prozatím celkově 7/10.


Celkové skóre na základě hodnocení: 78.8 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia