Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blanche Neige
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2015 22:53:04 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2015-01-09

Absinthe
       Blanche Neige

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Perfektní čistý blanche absint.

Louche
        8 /10
Komentář
        Nástup je velice rychlý. Louche efekt se dostavuje hned při prvních kapkách vody. Jinak je celkový průběh louche efektu v pořádku a konečná hutnost uspokojující. :)
Poznámka k barvě
        Mlha.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Zakalená i nezakalená "Sněhurka" je aromatický prototyp tzv. le bleue absintů z údolí Val de Travers. Prim hrají sladké anýzové a badyánové tóny. Příjemné, ale kdyby toto měl hodnotit krátce po festivalu v Boveresse, působilo by to na mě dosti stereotypně.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Jo jo jo, hutný, ale honem na chuť...

Chuť
        18 /20
Komentář
        ...BOMBÁÁÁ! První (2;) milisekundy na chuťových pohárcích způsobili poplach ve smyslu "notyvoletohlejesuper". Vypadá to jako normálně la bleue z Val de Travers, kalí se to jako la bleue z Val de Travers, voní to jako la bleue z Val de Travers, ale v chuti dominuje nový prvek, neboli pelyněk genepi. A je to, opakuji BOMBA! Chuť genepi v Blanche Neige je těžko definovatelná, má citrusový odstín spojený s výrazně zelenou bylinou. Nejvíc mě na tom baví to, že není prakticky vůbec cítit, nebo zkrátka nějak uniká mým aromatickým senzorům. Tohle je bezkonkurenčně nejlepší blanche z Val de Travers. Pení Persoz genepi pelyňkem nešetřila a udělala dobře. Vedle původních šarží Blanchette a Helfrich blanche absintů jde zároveň o jeden z nejlepší "bílých" absintů vůbec. Při klikání na 19/20 jsem dočista zapomněl na pelyněk pravý, takže sníženo o jeden bod, ač mě krapet bolí. ;)

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Pamatuji si, že původní "distiller's proof" v roce 2013 mě moc neoslnil. Nevím, jestli jde o stařený absint, ale dnes jsem pil o několik tříd lepší absint. Jsem rád, že jsem vydržel a původní "distiller's proof" neotevřel a nechal v archívu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 86.5 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia