Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Amave
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=765
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ pon 25. led 2016 21:47:34 ]
Předmět příspěvku:  Amave

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        25/01/2016

Absinthe
       Amave

Verze
        Blanche

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistý blanche bez známky kalu. Plný počet!

Louche
        8 /10
Komentář
        Louche nastupuje rychle, někdy po páté kapce se sklenka začne odspodu kalit. V první čtvrtině přidávání vody lze sledovat modro-šedivý nádech prvních obláčků typických pro klasické švýcarské la bleue absinty. Závěrem, při tak rychlém louche efektu bych čekal hutnější zákal, ačkoliv na druhou stranu je hutnost louche dostatečná.
Poznámka k barvě
        Šedivá smogová hutná mlha.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Abych byl přesný, aroma je takové roztodivné. :) Při prvním nádechu z láhve praští do nozder anýz. Vůně klasické anýzovky se ale postupem času vytratí a při nalití do sklenky se dostaví jemná a svěží vůně klasického blanche absintu. Nicméně v nezakaleném Amave občas dominuje alkohol, což je u 53% podivné. Příjemně se k tomu čichá, Amave voní po nějakém sladkém ovoci, což si nedokážu vysvětlit. Škoda, že intenzita pokulhává, jinak by bylo skóre mnohem vyšší. Další mínus je absence pelyňkového aroma. Ať dělám, co dělám, pelyněk takřka necítím.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutnost tam je, ale doporučuji šetřit vodou.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Celkem zajímavé překvapení. První doušek ohromí milovníky sladkého. Sladká vůně patrná při očichávání se naplno projevila v chuti. To první, co mě napadlo, bylo "meruňkový cukr". První doušek se zasloužil i o příjemný, ale krátký anýzový ocas. Následující doušky přinesou do úst mírnou trpkost (nikoliv hořkost!) a za co musím strhnout body, je absence pelyňku. Nevím, čím to je, snažím se jak šílenec, ale buď bylo pelyňku použito minimální množství, nebo jde o nějakou pelyňkovou mřenkou.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Takové ty smíšené pocity. Amave má své zajímavosti, od la bleue louche efektu, po příjemnou sladkou chuť, ale postrádá výraznější pelyňkové aroma. Navíc pro někoho bude Amave až příliš sladký, takže na cukr při rituálu rovnou zapomeňte. Také doporučuji nepřidávat moc vody. 1:3 je skutečně strop, spíše méně, než více, klidně 1:2. Je to dobré, ale svým profilem připomíná spíše dobrý pastis než-li absint.


Celkové skóre na základě hodnocení: 80.0 %


<< x >>


Autor:  Martin [ úte 26. led 2016 22:49:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Amave

Wow, to ti přišlo rychle! Díky za první recenzi. Pelyňku je tam opravdu míň, ale to se tak u les bleues dělá. A ředění tentokrát doporučuju tak 1:1, max 1:1,5. Amave hodně cílí na barmany a jejich koktejly. To byl i v podstatě hlavní důvod, proč jsem se na to vrhl. Pro nás, staré absintové ochlasty, je 70 % absint to pravé ořechové :)

edit: zapomněl jsem na jedno důležité. Amave bude v čiré láhvi, v hnědé byly jen testovací vzorky. Všechny testovací kusy jsou v nenaředěné a nenafiltorvané verzi, mají kolem 56 %. Ještě jsme to finálně neředili a nefiltrovali. I ta etiketa je z inkoustové tiskárny, finální kusy nám přijdou do konce příštího týdne.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/