Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe Brevans Crowley
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2016 22:14:14 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2016-06-24

Absinthe
       Absinthe Brevans Crowley

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        332/418

Barva
        10 /10
Komentář
        Přestože jde o absint stařený v sudu, není to na barvě vůbec poznat. Dokonalá absintově zelená s malý náznakem zlaté. Nevím proč, ale přijde mi, že tohle je tabulková ukázka barvy, jakou by měl verte absint mít.

Louche
        10 /10
Komentář
        Další etalon! Přesně takhle by to mělo vypadat! Delší nástup, olejová vrstva na hladině až do poslední kapky vody při poměru 1:3 a finální zákal nazalenalé mléko v barvě, jakou milovníci absintu znají ze starých maleb z doby Belle Epoque.
Poznámka k barvě
        Jemně světle opalinová.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Asi první absint, u kterého mi moc nevadí, že pelyněk pravý nehraje první housle. Nezakalený Crowley vás praští do tváře svou bylinkovostí. Při opakovaném očichávání lze narazit na koňakové aroma, které má na svědomí tříleté staření v sudu. Po prvních kapkách vody bleskem vyletí aroma ze sklenky, až jsem s karafou nad sklenkou zavrávoral. Finální aroma dominuje barvícími bylinkami společně s jemným dřevěným aromatem. Sbíhají se mi sliny... :)

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Nelze dát méně. Smetana v ústech.

Chuť
        19 /20
Komentář
        WOW! Tohle je vedle L'Ancienne s přehledem nejlepší absint na trhu! První doušek přenese aromatické atributy do ústní dutiny, kde se rozezní naprostý koncert. Neuvěřitelně jemný bylinkový koncert zabalený v lahodném sudovém kabátě, jenž zanechává v ústech dlouhý koňakový ocas. "Preban!" proletělo mi hlavou po polknutí prvního doušku. S dalšími doušky jsem upravil první dojem z "Preban!" na "Vintage!" z 30. let 20. století. Mít o něco pelyňkovější aroma, dal bych 20/20. I tak jsem sám ze sebe překvapen, že hodnotím absint tak vysoko, přestože nejde o pelyňkovou bombu. Možná jen další důkaz toho, že Brevans Crowley je skutečně třída.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Když jsem o absinthu Brevans Crowley slyšel poprvé, nevěnoval jsem tomu moc pozornost, protože absinty z dílny Olivera Mattera byly poslední dobou šedým průměrem. O to více jsem byl překvapen, když mi kolega v Boveresse dal ochutnat sklenku s čímsi zajímavým. "Tohle že je ten nový Crowley?" vytřeštil jsem oči. Když jsem (údajně) tento kousek chutnal v roce 2012 (pod názvem prototyp 45), "sepsul" jsem jej s 78,6 procenty. Pokud to byl skutečně Brevans Crowley, pak se staření v sudu postaralo o zázrak, protože tohle je opravdu bomba a přemýšlím o dokoupení zásob, protože jde o limitovanou edici o 418 láhví. Absinthe Brevans Crowley se s klidem dostane do mé TOP5.


Celkové skóre na základě hodnocení: 94.1 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia