Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Koštický absinthe
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=827
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ pát 29. zář 2017 20:56:16 ]
Předmět příspěvku:  Koštický absinthe

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        9/29/2017

Absinthe
       Koštický absinthe

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        1

Barva
        9 /10
Komentář
        Velmi sytě zelená, což není nic proti ničemu, vypadá čistě, barviva pravděpodobně použita nebyla, ale očividně se zde nešetřilo barvícími bylinkami.

Louche
        7 /10
Komentář
        Docela zajímavá podívaná. Louche efekt je lepší než jsem čekal. Každopádně Koštický absint je velice citlivý na studenou teplotu vody a rychlost kapání. Při první degustaci v baru, kdy byl rituál časově odbyt, se louche efekt takřka nedostavil. Ledové kapky pomalu kapají z karafy ale dělají divy. Nejzajímavější je ta specifická absintová olejová vrstva na povrchu, která je v tomto případě spíše mlhová, ale velice tlustá a drží až do konce přípravy nápoje. Finální hutnost je poměrně dostatečná.
Poznámka k barvě
        Sytě zelená mlha.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Převládají barvící bylinky na plné čáře! Zvláště yzop a další bylinné aroma, které se v běžných absintech nevyskytuje. Není to úplná katastrofa, ale po pelyňkovém aromatu ani památky. Kolem a kolem to voní jako takový lepší bylinný likér. Kdyby ten yzop nebyl tak dominantní, nebyl by důvod se k čichání vracet, neboť aromatický profil je hodně jednoduchý.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Opět docela úspěch! Přes slabší louche se tento absint v ústech převaluje poměrně hezky.

Chuť
        12 /20
Komentář
        První rána v ústech je trpkost. Nikoliv hořkost, pravděpodobně fenyklová trpkost v kombinaci s vysokoprocentním alkoholem (75%). Poté nenápadný anýz, kterým bylo velmi šetřeno, asi aby se český jazýček neušklíbal nad "pendrekem". Ve druhém loku se mnohem více projeví barvení a to hlavně z vůně zmíněný yzop. Celkový bylinný profil je bohužel hodně slabý a přestože to není naprostá katastrofa, má Koštický absint ještě slabší chuťový profil, než první verte pokusy z likérky Cami. Velmi sterilní, jednotvárný a z bylinkového hlediska dosti nezajímavý. Přesto tuto sklenku vylévat nebudu a relativně bez problémů ji vypiji.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Koštický absinthe se zjevil jako blesk z čistého nebe. Narazil jsem na něj náhodou. Láhve se nikde běžně neprodávají. Nový český pravý absint trpí nedostatkem kvalitních bylin a přehnaným barvením. Dovedu si představit, že kdyby byl protokol zachován a jen byly přidány kvalitní byliny, šlo by o něco mnohem více zajímavého. V dobách české absintové renesance kolem roku 2008 by šlo o náležitého konkurenta absintů z likérky Cami, ale dnes (konkrétně tuto první šarži) nemám jediný důvod pro koupi celé láhve. Každopádně jde o další český pravý absint a můžeme jen doufat, že výroba bude pokračovat a že další šarže budou časem lepší.


Celkové skóre na základě hodnocení: 72.9 %


<< x >>


Autor:  HNS [ pon 02. říj 2017 11:42:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Koštický absinthe

Trochu Habu podezírám, že má slabost pro absinty typu maceráty, lihové diktátory apod. Myslím, že mu to připomíná dobu, kdy začínal s absinty a byl ještě mladý... :D Recenze je moc hodná :chuckle Přeji Koštickému absintu vychytat chyby a sehnat výraznější bylinky ( a narvat to pelyňkem ) a posunout se kupředu :hand

Autor:  Habu [ úte 03. říj 2017 10:07:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Koštický absinthe

HNS píše:
Trochu Habu podezírám, že má slabost pro absinty typu maceráty, lihové diktátory apod. Myslím, že mu to připomíná dobu, kdy začínal s absinty a byl ještě mladý... :D
Nikoliv. :geek: Maceráty jsou většinou nepitelné kvůli hořkosti. Likérové náhražky jsou nepitelné už z principu - hnusný alkohol, cukr a jiné "zlepšováky". Nejpitelnější macerát (Pigalle) ode mě dostal 61,4% a to jen proto, že barva, louche a aroma nebyla naprostá katastrofa - celkově opět, nepitelné. Když bych měl hodnotit ten náš pokus v Oku, tak nad 40% by to nešlo. Ale při objektivní, střízlivé a klidné degustaci to zase taková blamáž není. Dobrý to není, ale lepší než nejlépe hodnocený macerát to pořád je.

Autor:  HNS [ pon 08. led 2018 16:13:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Koštický absinthe

Čumím tu na láhev v kanclu a přemýšlím co s ní...Nabízím tomu, kdo by chtěl :sun

Autor:  Adigal [ pon 08. led 2018 16:31:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Koštický absinthe

HNS píše:
Čumím tu na láhev v kanclu a přemýšlím co s ní...Nabízím tomu, kdo by chtěl :sun

Leda vzorek... :)

Autor:  Tornado [ pon 08. led 2018 17:04:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Koštický absinthe

HNS píše:
Čumím tu na láhev v kanclu a přemýšlím co s ní...Nabízím tomu, kdo by chtěl :sun

Možná do nějakýho koktejlu by to šlo... třeba ten Molotov :bandit

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/