Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Absinthe Nymph
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=862
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 27. led 2018 20:53:00 ]
Předmět příspěvku:  Absinthe Nymph

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        1/27/2018

Absinthe
       Absinthe Nymph

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        1

Barva
        9 /10
Komentář
        Tmavě zlatavě nahnědlá. Jde o poměrně (na můj vkus) dosti tmavý odstín, takže subjektivně 9/10.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nechává pijáka zatraceně dlouho čekat. Spodní rezervoár sklenky se začne nepatrně mlžit až někde v první třetině přidávání vody. Olejová kontura zmizí poměrně brzy. Hutnost zákalu není rozhodně dominantou Nymphy.
Poznámka k barvě
        Okrová mlha.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Už otevření láhve naznačilo, jakým směrem se Nympha bude ubírat. Po nasátí vůně bylo jasno. Toto jsou tekuté bylinky! Vedle jasné anděliky, které bylo tehdy v roce 2013 v absintové produkci v Borčicích plno, se nosem prohání svěží a zároveň hutný bylinkový aromatický vánek. Ani stopa po nějakém rušícím alkoholu. Pro alkohol zde není místo. Toto je učiněná hutná bylinková bomba. Škoda že absintové byliny, jako je pelyněk, anýz a fenykl, hrají spíše druhé housle.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        10/10. A není divu, když je v tomhle více bylin než tekutiny.

Chuť
        16 /20
Komentář
        První zaplnění dutiny ústní přinese překvapivý, ale velice příjemný mandlový odstín. Pak následuje klasická "žufánkovina" patrná hlavně v St. Antoine. Druhý doušek přinese novinku, která se v produkci Boršic dosud neobjevovala, jakýsi zajímavý bylinný element doprovázený nepatrným ocasem známým např. z La Grenouille. Další doušek přinese tak dlouhý ocas, že zapomene hodnotit chuť, ale dostaví se onen klasický absintový pohled do dálky. S každým dalším douškem se objevuje něco nového a jiného. Někdy v půlce sklenky se vrací mandlovost, která se oproti prvnímu doušku drží a přetváří ve velice příjemný mandlový ocas. Tohle se nemělo jmenovat Nymph, ale Enigma. Ta komplexnost a složitost chutí je neuvěřitelná. Jde o absint, který není možné objektivně recenzovat pouze z jedné sklenky. Ba co víc, Nympha v závěru sklenky voní a chutná naprosto jinak, než jak chutnala na počátku. Další kandidát pro schizofreniky a bylinkové maniaky. Jakoby byla Nympha ve sklence rozdělena do jednotlivých vrstev, takže každým douškem ochutnáte jinou bylinou vrstvu, než v tom doušku předešlém.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Další tekuté bylinky, jako např. švédský Grön Opal. Nympha je skutečně extrémně komplexní, složitá chuť a pestrá bylinková paleta není nic pro absintové začátečníky. Pro absintové šílence hledající další metu je ale Nympha jasnou volbou.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.9 %


<< x >>


Autor:  Wagi [ ned 28. led 2018 9:51:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe Nymph

Nebudu se po 2 sklenicích pouštět do bůhví jaké recenze, jen bych rád podotkl, že to je moc dobrý pití. Osobně mi na něm vyhovuje jeho hutnost a jistá olejovitost - kterou osobně miluju u Duplais..... Tady je to malinko horší chuťově, jinak slušná konkurence..... Moje žena, ho dokonce zařadila na TOP toho co pila :) (něco napito má)
Cena je lehce diskutabilní, pokud Nymphu postavíme vedle Jade produkce, ale co......

Btw. Mám z Absočky láhev č.60/154 takže sice nevím jestly nás opouští tak rychle, ale s nákupem bych neotálel..............

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/