Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Emerald Absinthe
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě 2018 22:06:53 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2018-05-12

Absinthe
       Emerald Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        8 /10
Komentář
        Velmi tmavě hnědá zelená. Protože to nebylo stařené v sudu, není třeba, aby byl absint takto nahnědlý, proto nějaké ty body dolů. Jinak barva čistá, přírodní.

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche nastupuje poměrně brzy, stylem mlhavějícího rezervoáru s absintem. Zakalení jakoby přicházelo ve dvou vlnách - první vlna mlhavějící, druhá vlna hutné mléčné kontury. Olejová vrstva se na hladině drží setsakra dlouho. Konečný louche je hutnost sama.
Poznámka k barvě
        Zeleno hnědá mlha. Na to, jak je nezakalený Emerald hnědý, ja nalouchovaný absint překvapivě zelenější.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Již z otevřené láhve mě do nosu praštilo kombo vínovice, kardamomu, anděliky a opatrného anýzu. Zvláště ten vínovicový alkohol je dosti dominantní, nicméně s přidáním vody se aroma Emeraldu převelice zjemní. Jeden z nejlepší příkladů, jak voda dokáže zjemnit drsnou vůni silného (70%) absintu a zároveň otevře cestu bylinkám z barvicího procesu a fenyklu. A opět absint, který voní naprosto jinak, než všechny absinty, které jsem dosud ochutnal. Pelyňku sice pomálu, ale i tak je vůně příjemná.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Snad hutnější než ten hutný louche.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Při přistání prvního doušku v mých ústech jsem si řekl, zda je v tomto absintu vůbec ten alkohol. Ta jemnost je omamující a mizí až po polknutí, resp. když Emerald projede přes boční stranu zadní části jazyka, nicméně nejde o hořkost, ale klasickou trpkost z absintových bylin, jako je fenykl. Ona trpkost je s dalšími doušky bohužel trochu prohlubuje a zároveň se hlásí o slovo mladá vínovice a andělika. Emerald potřebuje staření jako sůl! Zjemnit vínovici, otupit ostří fenyklu a jiných trpkých bylin a bude to jemnocitná bomba.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Emerald Absinthe mi svým způsobem trochu připomíná další jemnou záležitost La Grenouille. Jak jsem zmínil tu potřebu staření, tak dovedu si představit, že tento absint bude za nějaký +5 let tam, kde je dnes zmiňovaný La Grenouille. Destilatéři z texaské palírny Violet Crown Spirits jsou v absintovém byznysu krátkou dobu, toto je první šarže a přesto jde o velice pitelný pokus. Z přednášky na absintovém festivalu ve Freiburgu jsem si odnesl informaci, že palírnici jsou počítačoví nerdi, kteří si na destilačním kotli nastavili automatický systém, který sám odděluje frakce úkap/tělo/dokap, což je, myslím si, znát - samotný alkohol jako takový je velice kvalitní, ničím nesmrdí, nemá žádný nežádoucí ocas. Další láhev bych si klidně koupil.


Celkové skóre na základě hodnocení: 83.2 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia