Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Gustave
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=908
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 03. lis 2018 21:29:05 ]
Předmět příspěvku:  Gustave

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        11/3/2018

Absinthe
       Gustave

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2017

Barva
        9 /10
Komentář
        Tmavá "deaf-leaf" barva. Hnědá, koňaková s nepatrným nádechem olivově zelené. Naprosto čistá! Bohužel nejde o šarži stařenou v sudu ani o vintage, takže plný počet dát nemohu, přestože mě tato barva z nějakého neznámého důvodu baví.

Louche
        10 /10
Komentář
        Tabulkový louche efekt! Inu Devoille ví, jak na to. Už při očichávání, kdy jsem převaloval absint ve sklence jsem si všiml, že Gustave je jeden z těch typů absintů, kterou louchuje se vzduchem (stěny sklenky se od absintu pomalu "zamléčňují"), takže jsem se na "rozkapání" vyloženě těšil. Přestože to vypadalo na anýzovo-fenyklovou bombu, Gustave nelouchuje s prvním kontaktem s vodou. Naopak. První náznak zákalu přichází až v 1/3 kapání, z čehož se vyklube naprosté louche-porno. Olejová vrstva na povrchu hladiny má sama ještě několik různě silných vrstev! Tohle se jen tak nevidí a nemohu jinak, než dát 10/10.
Poznámka k barvě
        Zeleno-okrová nepropustná smogová mlha.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Nezakalený Gustave se chlubí s prvotřídní vínovicí. Aroma vínovice ale během kalení ztrácí na intenzitě, kterou přebírají bylinky z barvení a překvapivě nepříliš zajímavý anýz. Finální zákal vás o vínovici takřka připraví a samotná bylinková vůně je spíše přízemní, opatrná, navíc obsahuje mně nepříjemný odér, o kterém jsme se kdysi v Naproti bavili. ;) Takové... ehm... "ženské" aroma.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Ano, to je ten jeden z nejhutnějších.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Vůbec první doušek překvapí poměrně silnou trpkostí, která je ale záhy vystřídaná (opět překvapivě) velice líbivou kombinací vínovice a anýzu, z čehož zůstává v ústech dlouhý marcipánový ocas. V dalším doušku trpkost nabírá na obrátkách a naopak marcipánovost se dostavuje až v hodně pozdním ocasu. Jde o další absint ze známé palírny Devoille, ze které chutnají všechny absinty podobě, resp. se snadno dá určit původ (jako např. u Olivera Mattera nebo Eichelbergera). Po pelyňku pátrám bohužel marně. U dalších doušcích se dostavuje ono zmíněné "ženské" aroma a mandlovo-marcipánový ocas se naštěstí už drží. Jenže nejde vlastně o nic extra. Hlavní devizou tohoto absintu je voňavá a dobrá vínovice a marcipánový ocas vlastní všem produktům z palírny Devoille.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Velmi dobrý, ale jednotvárný absint. Pro zmlsaný jazýček dlouholetého pijáka vlastně nuda a šeď. Absintoví začátečníci a milovníci dobrého destilátu z brandy by tento kousek patrně ocenili o něco výše.


Celkové skóre na základě hodnocení: 80.0 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/