Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 22:07:15 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Alík

Datum
        13.11.2018

Absinthe
       Herr der Frösche

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        LHFE12018

Barva
        7 /10
Komentář
        "Před naředěním tmavá, na první pohled jsou patrné drobné částečky bylin což je u nefiltrovaného absinthu jasné. Po přidání vody se rozjasní do lehce nažloutlého, hráškového odstínu. 7/10
( pozn. nejsem fanoušek nefiltr. absinthu, ale zaujalo mě, jak se pěkně rozzáří něco tak tmavého )"


Louche
        8 /10
Komentář
        Stačí pár kapek a hned se začne valit mlha, nádherně plná a vše se zdá být jak má, jenže při finálním naředění mi to díky plovoucím zbytkům bylin připomíná brněnskou přehradu plnou sinic. Ale hodnotím-li jenom louche, tak 8/10.
Poznámka k barvě
       

Aroma
        15 /20
Komentář
        nenaředěný voní pěkně po pelyňku a při přidání vody se silně projeví heřmánek. Pak se rozvoní ostatní bylinky a vznikne poměrně líbezná, ne moc pronikavá vůně.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Není tak intenzivní, při větším naředění se v ústech drží olejový povlak, který je plný příjemných chutí.

Chuť
        17 /20
Komentář
        To je největší záludnost, protože při přidání pouze nutného množství vody do plného louche, je velmi intenzivní heřmánkovo mátová. Až při přidání téměř dvakrát většího množství vody se poměr chutí dostane do rovnováhy a stává se z něj něco, co mě baví, má chuť jako absinthe a dobře se to pije.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Zajímavě zpracovaný absinthe na motiv pohádky od bratří grimmů, dokáže oslovit nejen svou etiketou a lahví, ale nabízí i překvapivě netradiční chuť. Ačkoliv se výrobci zmiňují, že je tento asbinthe vyroben podle receptu z roku 1870 z Val de Travers, tak mi chutná dost "moderně", což mu není na škodu. Kdyby byl filtrovaný, bavil by mě ještě víc, ale i tak za mě dobrý.


Celkové skóre na základě hodnocení: 78,6 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2019-01-16

Absinthe
       Herr der Frösche

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        LHFE120185

Barva
        5 /10
Komentář
        No co si budeme povídat, "Pán žab" je skutečný žabinec. Ale on to byl asi záměr, na přední etiketě je poznamenáno Heavily Macerated a na zadní etiketě je německy celý postup výroby dodatečně popsán. Kromě zeleného kalu je na dně sklenky patrný i sediment. Na druhou stranu jde bezpochyby o přírodní bylinná barviva, takže alespoň 5 z deseti si Pán žab zaslouží.

Louche
        5 /10
Komentář
        Louche nastupuje velice rychle, dynamicky, přímo zběsile a s ohromnou hutností. Olejová vrstva se drží dlouho a kvůli tomu monstróznímu množství barvících bylinek je celý finální zákal takový sedimentovitý... zkrátka skutečně žabinec.
Poznámka k barvě
        Mléčný žabinec.

Aroma
        11 /20
Komentář
        Vůně je opět přebylinkovaná, v nezakaleném absintu je těžké cokoliv rozeznat, jak moc namixovaný guláš to je. Zakalenému absintu pak dominuje s převahou máta, která se díky vodě dostala do popředí. Bohužel tam ale nic moc dalšího výrazného necítím. Borci z německého Sárska to asi přemátovali. U konečného verdiktu u vůně musím sice konstatovat, že nejde o "smrad", ale o čistě voňavé záležitosti také nemůže být řeč.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost je maximální... jak u žabinců bývá zvykem.

Chuť
        9 /20
Komentář
        Jak by řekli Němci "BOA!" Kupodivu to vůbec první, co atakuje chuťové pohárky, je anýz, který je následně bez milosti zadupán maximální mátou. Inu takový Mátosinthe. Při dalším doušku vystupují ostatní barvící bylinky, v čele s druhou dominantou - meduňkou. Bohužel to v závěru vlastně nechutná ani moc jako absint, ale jako taková anýzová fefrmintka. Pokud jde o hodnocení, tak na vylití to není, ale více jak 50% bych tomu nedal, takže 9/20.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Výrobcům tady (patrně) nešlo o nějakou komlexnost, chuť nebo dodržení nějakých klasických protokolů, byť recept prý pochází z původního zdroje z Val-de-Travers ročník 1870. Toto je očividně absintový experiment, resp. šílenost se schválně nefiltrovaným žabincem. Jako zajímavost dobré, třeba etiketu bych hodnotil jasným palcem nahoru (jednooká žába s levitující věštící koulí, ve které je princezna Toadstool...), ale objektivně vzato, nééé.


Celkové skóre na základě hodnocení: 50.9 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 23:18:31, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: ned 09. pro 2018 22:45:27 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Libi se mi lahev, juknu jestli neni v Absosce treba


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: sob 05. led 2019 22:28:16 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Uz dlouho se mi nestalo, ze bych nedopil testovaci sklenicku...... tohle vazne neslo ;(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2019 10:29:58 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Fakt tak blbý? Popiš! :)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2019 10:41:07 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. kvě 2012 11:01:30
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno
Wagi píše:
Uz dlouho se mi nestalo, ze bych nedopil testovaci sklenicku...... tohle vazne neslo ;(
To jsem taky zvědavej, a měl si stejnou verzi?

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk

_________________
Víc je víc :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2019 17:52:38 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Hele muzu to ete tak 0,02 klidne prinest ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: stř 16. led 2019 21:23:21 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Herr der Frösche
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2019 20:47:48 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Sem to rikal, sem to ani nezkousel dopit matovku ;) pockej ten rotte vytvor do tretice je to nejhorsi co tam maj


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia