Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Eichelberger 83,2
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=935
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 09. úno 2019 23:12:22 ]
Předmět příspěvku:  Eichelberger 83,2

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        09.02.2019

Absinthe
       Eichelberger 83,2

Verze
        Blanche

Typ
        Destilát

Šarže
        L7817

Barva
        10 /10
Komentář
        Blanche průzračný jako křišťál.

Louche
        10 /10
Komentář
        Naprosto jedinečná podívaná! Kapky s vodou dopadají do sklenky docela dlouho, než se začnou formovat do mléčných houbiček, jejichž kloboučky formují na dně sklenky mlhavou základnu. Navíc se dostavuje onen klasický bleue efekt - namodralá šedivost v polovině rituálu. Přestože louche nezačal ani zdaleka brzy, finální hutnost je velice překvapivá. Jeden z největších nepoměrů mezi začátkem louchování a finálním zákalem - běžně se louchující bomby začínají kalit již na začátku, v tom je Eichelberger 83,2 pravý opak.
Poznámka k barvě
        Neuvěřitelné! Jakoby čím více vody, tím hustější mléko.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Aroma je při 83,2% alkoholu naprosto neuvěřitelné. Každý by u tak silného absintu čekal štiplavost alkoholu, ale tohle VONÍ! Už nezakalený absint voní bylinkovou svěžestí, co je velmi milé překvapení. Kombinace anýzu a bylinek je v dokonalé rovnováze, pelyněk sice se slabším aromatem, ale se zajímavými tóny - žádné seno smrdící po hlíně. Celkově ale působí aroma stroze, německy stroze, byť příjemně. Člověk by opravdu nečekal, že si bude užívat aroma u tak silného alkoholu.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Smetana.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Pěkně hřeje, fakt pěkně. :) První je anýz, byť takový nenápadný, jakoby upozaděný silným alkoholem, který na druhou stranu není vůbec dominantní, to znamená, že se vám nezkřiví huba, ale zato velice rychle zahřeje krk a útroby. I další doušek je spíše anýzový, což trochu rozrušuje celkovou chuťovou paletu. Po chuťové stránce není Eichelberger 83,2 vlastně nic extra, takže zůstává zajímavost v podobě velice silného absintu, který sladce zahřeje aniž by nabídl zajímavější bylinkovou paletu.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Pokud máte rádi chuť anýzovky, ale nebaví vás slabý pastis, pak Eichelberger 82,3 je přesně pro vás. Jde v podstatě o dobrý absint, jen chuť je taková jednotvárně anýzová. A ani zdaleka bych tomuto monstru netipoval 83,2%. Nejsilnější absint z palírny Eichelberger, hned po Brutu s 80 procenty, který jsem sice už nějakou dobu neměl, ale co mě paměť neklame, tak tato verze 83,2 je o stupínek lepší než Brut a není jen tou o 3,2 větší voltáží.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82,9 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/