Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Loulette
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2019 21:24:39 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2019-03-16

Absinthe
       La Loulette

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        81117

Barva
        7 /10
Komentář
        Byť ve sklence se La Loulette jeví čistě a bez známky barvy, v láhvi je patrné, že o 100% průzračnost zde bohužel nejde. Není to sice takový hermafrodit jako Sans Frontieres, ale na plný počet nemůže tento blanche ani pomyslet.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche začíná neurčitě, mlhavě v rezervoáru, z čeho se postupně tvoří olejová vrstva, která ale dosti rychle zmizí. Finální zákal taktéž není nic extra.
Poznámka k barvě
        Silně odstředěné americké (skim) mléko.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Jemné aroma pelyňkových listů je sice dominantní už v nezakaleném absintu a anýz hraje sice druhé housle, ale hraje! Zakalená La Loulette rozvine pelyňkové aroma, které je příjemně zabalené do neurčité sladké vůně. Chybí sice intenzita a rozmanitost, ale přesto jde o velmi příjemné aromatické očichávání.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Překvapivě maximálně smetanové.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Zajímavé! Vůbec první zásah letí překvapivě a nečekaně od anýzu! Pelyněk se sice dostaví záhy, ale bohužel postrádá tu charakteristickou jemnost patrnou v aromatu. Zajímavé je, že u dalších doušků první anýz není, tam už kompletně dominuje pelyněk. A jde bohužel o poměrně drsný, surový (byť kvalitní) pelyněk. Mezitím postupně usrkávám a anýz se na počátku střídavě vrací a mizí.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Zvláštní kousek. Pelyňková bomba s nepříliš jemným pelyňkem (který ale klame tělem, resp. vůní). Ani nevím, komu bych La Loulette měl doporučit. Začátečníkům ne, neboť nejde o nejlepší pelyněk a hlavně nejde o vyvážený absint. Těm, co nemají rádi anýz, taky ne. Tak že by do míchaných nápojů?


Celkové skóre na základě hodnocení: 79.1 %


<< x >>



Recenzent
        psy3

Datum
        2022-04-20

Absinthe
       La Loulette 55%

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        Sample z abs kalendáře 2021

Barva
        10 /10
Komentář
        Průzračný Blanche, bez závad. Čistý jak voda sama.

Louche
        5 /10
Komentář
        Ředím fontánou. Rozjel jsem to a ... nástup louche je velmi pomalý, je vidět že poměr anýzových silic bude slabý. Oddělení hladin velmi stylové na první pohled, ale nevydrží od sebe dlouho a hned se promísí do velmi slabého louche.Kapu do mnou optimálního poměru a stejně nehoustne.... nevím co se děje, jsem zmatený, trochu mě to mrzí, myslel jsem že zhoustne, ale není tomu tak. Hmm hmmm
Poznámka k barvě
        slabý zákal, je zkrze sklenici vidět :/

Aroma
        17 /20
Komentář
        Aroma je parádní, už po otevření vzorku sem se těšil na skvělou chuť, kterou mi aroma přislíbilo. Při ředění se krásně linulo velmi silně do celého okolí a já se těšil co Semilla nového nabízí. Louche mě ale vyděsil.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Hmm Hmm

Chuť
        15 /20
Komentář
        Chutná jako Frontieres, taková jeho méně alkoholová verze. Pelyňkem se nešetřilo, to je cítit celou dobu, sladkost je minimální, to potvrdil už louche a vůně, že anýzu nebylo moc... Frontieres je ale mnohem lepší v chuti.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Velmi zajímavé, pro pelyňkové závisláky ideální, ale nic extra povedeného jako celek.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 23:03:43, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Loulette
PříspěvekNapsal: čtv 21. dub 2022 19:37:51 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia