Změnit velikost textu

Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 14. srp 2020 20:37:31 
*** Absinthe guru ***

Za necelejch 24 hodin dorazil balicek stesti ze vzorky z Brna, diky klukum od Naproti ;)

Vzal jsem 0,02cl a dneska jsem se s necim z toho zkusil poprat....

Virgin Verte - byl jsem na tenhle absinth od Kyla velmi zvedavej.. Barva velmi svetle zelena, vune me celkem prekvapila - cekal jsem to horsi. Kazdopadne louche je fajn, hutnost dobra, bohuzel po naredeni vune ze sklenicky skoro zmizela.... Chut neni tragicka, je to trpke, malinko nasladle a je to na takove velmi nestale krivce. Takhle mel vypadat pred 10 lety, jako pokus o klasicky absinthe...... Urcite si myslim, ze za cenu cca 1,4k za lahev koupite spoustu lepsich veci, ovsem rad bych veril tomu, ze se receptura bude zlepsovat a tenhle absinth bude mit sanci na rostouci potencional........

Jade Nouvelle-Orleans... Prechutnavam klasiky, takze pekne tmava zelenkava, vune sympaticka lec taky se nepredre.....
Louche me bavi, sbiha se od spodu sklenice a pomalu se mlecne zakaluje, pricemz se mi dale u dna zda, ze se mi srazi cucky.....Bavi me na to koulak...
(Pri prechutnavani Eduarda jsem mel pocit ze pod hladinu po dotyku s vodou, nekdo vymackava tubu jesenky a louche se sbihal uplne jinak) hutnost dobra, vune je porad stejne mdla.... Chut, neni to "zadna" tragedie, netroufam si hodnotit starsi varky pac si myslim,ze je to moje prvni zkusenost s Nouvelle..... Trpke,horle v krku malinko hreje, ale nejak jsem se v chuti nenasel......

Valkyria - barva slabsi zelena, ale asi nejlepsi vune vecere, i ldyz se mi zda ze citim trosku alkohol... Louche je celkem fofr, zakaleni slabsi zadna brutalni mlha. Hutnost slabsi, vune alkohol nebo citron :D je tam neco co mi malinko pripomina osvezovac..... Tohle nedopiju

OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 10:54:16 
° Capo di tutti capi °

Virgin verte stojí 1,4k? Tvl!!!

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 20:17:00 
*** Absinthe guru ***

Martin píše:
Virgin verte stojí 1,4k? Tvl!!!

Jen abych nesiril "fake"news stoji i 1,4k kazdopadne se da sehnat od 1k + nejlevněji... Coz nic nemeni na tom,ze ne :lol:

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 20:37:00 
*** Absinthe guru ***

Kazdopadne dalsi varka testu....

Kyle - blanche a strasne rad bych sel timto od toho, ale...
Vune slaba, barva cira potud ok. Louche cekam 1/3 sklenky a nic moc se nedeje 2/3 sklenky aaaa. Na konci zjistuji, ze to "zakaleni ve sklenici" je final touch.... (viz. foto c.1)
Zklamani, chut v podstate jenom sladka....... Tohle ne ;)

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 20:53:46 
*** Absinthe guru ***

Green Fairy Absinthe Verte Barrel-aged....
Za prve jsem nikde - ani na ofiko strankach nedohledal, jak dlouho to v sudu vlastne lezelo..... Barva je lehce tmavsi a konakova, nicmene sud z toho celkove moc netahne a premejslim jestli to okolo sudu jenom neproslo,preci jenom ted sudy "frci" a kde vzit a nekrast :lol:
Takze louche je "brutalni" a nastupuje po drobnem pridani vody (viz. foto) vune sympaticky nevtirava - kazdopadne neni tam drevo..... K chuti, ja jsem od tehle znacky nikdy nic nemel, takze se nemam uplne od ceho odpichnout..... Nicmene si myslim, ze absinth jako takovy je slabsi a zda se mi vazne relativne cerstvi, stipe po pelynku, chute se moc nepropnuly a hutnost je ok, obcas se projede po jazyku drevo........
Nektere veci ze sudu mam rad, odlezi se a jemne z nich vystupuje drevo, ale tohle mi evokuje "cerstvou" varku absintu a jelikoz leti drevo, tak jsme to tim prohnaly...... Jinak si nedovedu vysvetlit ten kolotoc co to dela v pusu..... Celkem by me zajimalo co to udela za par let v lahvi a jakykoliv dalsi info - k tem sudum, dobe atd....... Tohle je nic moc rychlokvaska.....

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 21:10:58 
*** Absinthe guru ***

Jade Terminus, mam tu lahev co nechci otvirat takze vzorecek..... Barevne zamenitelne s Eduardem, nebo Nouvellem.... Louche na jednicku, libi se mi ze kazdej Jade ma trosku odlisnej styl :D Vune po zredeni lehka a svezi....
Plna usta pelynku s badyanem, pekna horko-trpka kombinace .
Hutnosti chybi drobny krucek a je perfektni.... Za me na piti tak 50:50, ale v soucasnosti mam jine chute, takze lahev ulozim.......

PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2020 21:29:31 
*** Absinthe guru ***

C.F. Berger - v mem cca top 5 ( vic sem toho nemel) pre-ban uplne nejvyssi pricka.... Takze co s tim? Jasne koupit Jade VS 1898, i kdyz mi to "kdysi" davno nejelo..... Nicmene chute se meni a strasne ra bych, kdyby se k Bergeru "aspon" priblizil.....
Nezredeny absinthe je zelenkave-zluty...
Uz prubeh louche je dokonalej a pri pozorovani konzistence, mam pocit, ze si budu muset vzit lzicku na ten puding....
Jasne, snaha se ceni - urcite bych si nedovolil porovnat Berger vs Jade VS 1898, jelikoz bych potreboval vzorek Bergeru -100let, aby to bylo fer....... Nicmene "jako" siditko, to urcite pujde a i kdyz si z 1898 nesednu na zadek po Bergeru.... Tak 1898 muzu s klidem nechat v baru...... Spolecne s PF 1901 jsou to pro me jedine Jady co maj cenu pit ;)))))

PříspěvekNapsal: pát 11. zář 2020 21:13:16 
* Zkušený piják *

Dworzaaa píše:
Tibro píše:
Burčák s absintem.

:shock: To by me nikdy nenapadlo...ale musim to zkusit! :drunk

Dneska mě napadlo, že bych si zkusil burčákový Death in the Afternoon. No, koukám, že nejsem první :lol:
Jo a je to božííííí :heart

PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2020 20:15:20 
*** Absinthe guru ***

Takze dnes Absenta Argenti 65% tak na zadek si z toho nesednu, nejak me to neoslovilo........

Nasel jsem jeste vzorecek Nymphy tak jsem zvedavej jak na sobe maka. Resil jsem to ted pri par debatach v Absinterii s J. Korinkem,takze jsem pil z nekolika lahvi, v ruznych casech a z ruznou formou - lepsiho,nebo horsiho skladovani a i dnes odchazim ze stejnym vysledkem, nevim proc ale cim vic ten absinthe starne tim vic se snim chutove rozchazim......
A je to zatim jedinej absinthe, kterej dle me funguje uplne obracene zrani v case s vzestupnou kvalitou....
Samozrejme je to ciste subjektivni dojem, ktery si jdu napravit k Dubiedu 2020 ;)

Ps. Nympha vol.II ze sudu chutna celkem dobre, uvidime jak bude ulezela finalovka az to Jirka vynda

PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2020 21:09:04 
Věrný stoupenec zelené víly

Teď, prý nějaká domácí kuchyňská .... s pochybným dovozovým pelyňkem z příhraničí, pokoutně domluveným anýzem, divným puškvorcem od dědy z Ukrajiny...jo a je to blanche....měsíc starý. Na Habua už jde dušnost a neví proč;)

Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další