Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 6 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 22:14:14 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. lis 2009 12:20:35
Příspěvky: 44
Dneska jsem se na poobědovou kofolu zabloudil do kavárny Jericho (Praha 1, kousek od Národního divadla - http://maps.google.com/maps?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:official&hs=Z61&um=1&ie=UTF-8&q=jericho+caf%C3%A9+praha&fb=1&hq=jericho+caf%C3%A9&hnear=praha&cid=0,0,13654484541395395029&ei=NTwMS6i9NImanwO96dStBw&sa=X&oi=local_result&ct=image&resnum=1&ved=0CAgQnwIwAA) a v nápojáku mě pod položkou "Absinth" (Hills, co jinýho) překvapil ještě "Švýcarský absinth". Nedalo mi to, tak jsem se zeptal sympatické servírky, která mi ochotně přinesla ukázat láhev Absinthu Kübler (http://www.kublerabsinthe.com/) a dokonce mi i dala přivonět. Příště za těch 99,- Kč asi i ochutnám. Až pujdete kolem, zkuste ho. ;-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 23:29:53 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dle hodnocení na fee verte to vypadá, že určitě stojí za ochutnání!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 9:23:28 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
:shock: !!!

Emefe, dostaneš diplom! :-D Přesně takové lidi potřebujeme. Díky moc za informaci. Kübler není vůbec špatný absinthe, určitě doporučuji ochutnat. Sám tam v brzké době také vyrazím, byť jsem časově opět v louži. Koukám, maj tam do 1:00. Dnes máme firemní vánoční večírek, takže se zkusím utrhnout a dát si Küblera v Praze. 8-)

Kruci, to je zpráva dne toto. Doufám, že až tam budu, tak nebudu natolik opit, abych se nemohl zeptat, kdo jim Kübler dodává.

Ještě jednou díky!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: pát 27. lis 2009 21:05:09 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Dik za prijemnu spravu, ked budem niekdy v Prahe urcite skocim ochutnat.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: sob 12. pro 2009 15:13:39 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ve čtvrtek 10.12.2009 jsem se byl podívat do kavárny Jericho a přestože se nejedná o pravé absinthové doupě, byl jsem celkem spokojen. Jelikož se kavárna nachází hned vedle antikvariátu a z baru koukáte přímo na zdi kostela Svatého Michala, jde o ryze intelektuální lokál bez pozlátka luxusu. Po vypité sklence Küblera 53 jsem se po náročném dni dostal do velice příjemné nálady a pozoroval jsem ostatní štamgasty, jak si čtou, debatují o své vlastní tvorbě nebo zkrátka jen moderně ťukají do klávesnice notebooku (wifi zdarma =). Zároveň jsem si povšimnul i známého plakátu o konci zelené víly u baru, takže přeci jen nějaká zmínka o La Fée Verte. Jedinou nevýhodou byl servis absinthu. Barman se sice optal, zda k tomu chci i lžičku z cukrem, ale absinthe byl nakonec beztak přinesen v klasické mohutné panákové sklence a voda v třetinkovém půllitru. :| V podobném baru bych ani nevyžadoval ledovou vodu ve fontánce se stříbrem, ale minimálně karafa s vodou by k přípravě nápoje byla několikanásobně vhodnější, stejně jako v klasických bohémských barech na přelomu 19. a 20. stol. v opilé Paříži. Přirovnání není vůbec přehnané, malíři, literáti a další umělci by z této jednoduché kavárny v centru Prahy měli jistě radost. Café Jericho je důkazem, že duch lokálu netvoří umělecké výjevy na zdech, případně další výzdoba interiéru, která návštěvníkům sděluje, v jakém duchu se bar nachází, naopak, ducha kavárny tu dělají samotní návštěvníci a tak by to mělo být.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Kübler v Jerichu
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 17:47:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dnes jsem měl cestu kolem a na Küblera se konečně zastavil. O kvalitě absinthu se namá cenu bavit, je vynikající. Servis se od Habuovi návštěvy zřejmě mírně zlepšil, když jsem dostal i pěknou karafu. Nicméně voda nebyla ideálně vychlazená a příprava probíhala do zmiňované panákové sklenice. Škoda, že v tomto ohledu Jericho zatím zaostává, ale jinak vřele doporučuji, protože Kübler mě hodně chutnal a prostředí je příjemné.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 6 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia