Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: ned 21. bře 2010 23:47:35 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Před chvílí jsem viděl v pražském obchodním centru Letňany velmi zajímavou věc. V jednom z tamních obchodů "Vom Fass" s lihovinami nabízí v akci "točený francouzský absinthe"! Nevím co si o tom mám myslet. Mají ho ve fontánce detesk s nápisem "Libertine", barva vypadá zcela v pořádku (docela mi připomněla bittera od Bairnsfatheru), v komentu uvádí pelyněk, anýz, fenykl atd...nicméně taky jsou tam doporučení o ředění absinthu vínem. Placku 0,1l nabízí za 174,-, bohužel již měli zavřeno a nemohl jsem získat víc informací. Rovněž fotka je hodně narychlo, jakmile jsem začal fotit naběhla ochranka...Nevíte o tom někdo něco bližšího? Chci se tam zastavit a získat víc info, případně koupit vzorek, ale informace, že jde o brak či jen něco z české produkce by mi ušetřila cestu. ;) Trošku je podezírám, zda tam nemají St.Antoine nebo Bairnsfathera ve fontáně....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy upravil Wajt dne pon 22. bře 2010 0:37:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: ned 21. bře 2010 23:52:59 
http://www.nicemagazine.cz/rubriky/gurman_2/vom-fass-doporucuje-absinth-green-pit-se-sampanskym

http://www.barovenoviny.cz/clanek/1006-bohemsky-napoj-absinth-green-z-vom-fass/

googluj :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 22. bře 2010 11:43:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Vzorek jsem si ráno koupil, dle prodavače jde o francouzský destilát. Vůně není špatná, jsem zvědav až ochutnám...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 22. bře 2010 14:15:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Tak právě koštuju :) Není to vůbec špatné, rozhodně jde o pravý absinthe. Louche krásný, aroma žádná bomba, ale v klidu, chuť specifická, lehce trpká (ale příjemně), podle mého dost badyánu. Každopádně bych v hodnocení určitě šel nad 70%. Recenzi asi nemá cenu psát, když je výrobce neznámý. Každopádně pokud by měl někdo cestu kolem a přebytečných 180kč v kapse, doporučuju, za ochutnání rozhodně stojí. 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 1:46:33 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. lis 2009 12:20:35
Příspěvky: 44
Tak to je mazec! Jako ale rozhodně dobrá zpráva, co může být na publicitu lepší, než pravý absinthe v Tesku. :-) Ale ta anonymnost se mi moc nelíbí. To ani prodejci nevěděli, co ti čepujou?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 11:42:45 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Ne, výrobce mi prodavač - zřejmě pouze základně informovaný - neprozradil. Na Fee Verte jsem našel recenzi absinthu "Emanuelle", který má Vom Fass nabízet také, nicméně tohle není ten případ, už jen proto, že "tesco absinth" má 72%.
http://www.feeverte.net/guide/country/f ... _vom_fass/
Nicméně, je pravděpodobné, že výrobce bude stejný, konkrétně Paul Devoille. Na jeho webu je Verte de Fougerolles absinthe 72, který je tomu co nabízí v letňanech velice podobný. Tipoval bych, že to bude on, recenze na Fee Verte mi přijde hodně trefná.
http://www.feeverte.net/guide/country/f ... rolles_72/

Možná by neškodilo změnit název tématu na "Verte de Fougerolles 72" ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 11:59:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Určitě je to absinthe od Paula Devoille. Na jeho webu nabízí stejnou fontánu i lžičky. http://www.devoille.com/libertine.php# Vyrábí ještě Libertine Amer 72, ale ten jsem chutnal v Paříži a zcela jistě šlo o jiný absinthe.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: stř 24. bře 2010 20:49:10 
Právě to popijím a musím říct že se jedná o velmi dobré pití,dost mi to připomíná Jade Pf,stejně jako komusi z Feeverte v té recenzi,vůbec jsem se tam shodnul na mnoha věcech takže to asi opravdu bude verte Fougerolles.Louche to má podobnej jak nějakej preban.Mimochodem,dneska jsem se ještě stavoval v R a R Drinks v Počernicích a k mému zklamání tam mají již jen druhou šarži St.Antoine(dle nápisů a sedimentu)nepošleš jim něco Martine?Díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: stř 24. bře 2010 21:09:35 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tyjo, oni mají ještě někde druhou šarži? Zkusím zjistit podrobnosti.

BTW až po Kubasově zmínce o recenzích na Feeverte jsem se dnes podíval jestli neaktualizovali recenze St. Antoine (který dosud obsahoval je ty na první šarži) a hele ho, aktualizovali!

Tak za tři, čtyři týdny budu do světa posílat vzorky A5 a jsem dost zvědavý na reakce. Už dnes je finální blend SA jiný, než byl den po destilaci. Zraje to fakt hezky.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: čtv 25. bře 2010 0:26:10 
Gratuluji Martine, jestli to takhle půjde dál, pětka sebere 99 až 100 :D :D Jinak díky za třetí šarži, dneska dorazila a už si ji vychutnávám :D musím velmi postupně, na čtyřku dojde časem a pětku taky (i když, když už budeš v tom posílání vzorků... :D :D)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia