Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: sob 27. bře 2010 0:33:28 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Eh, člověk je týden pryč na služebce v Německu (celotýdenní chlastání "Weizenbier" nyní kompenzuji třetí sklenkou St. Antoine) a hned přijde o takovou aktualitu, jako je pravý absinthe v Letňanech! :shock:

Nedá se nic dělat, v pondělí přijedu domů o něco déle, jelikož je třeba se stavit v (bože, to bych fakt nikdy neřekl) Tescu na absinthe! :-D Díky moc za info!

Vom Fass... to jméno jsem už slyšel, ale bohužel jsem nyní natolik omámen zelenou vílou, že nejsem schopen si vybavit v jaké souvislosti. Zkusím to zítra. ;)

EDIT: Až teď jsem si otevřel i ten obrázek... já je normálně vyplísním až tam přijdu!!! :twisted:

EDIT2: Překonal jsem zamlženou mysl a vzpomněl jsem si, krámek v Regensburgu, kde lze nakoupit Eichelberger. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 10:27:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
No pekne ako sa to rozbieha :) ak budem niekedy v Prahe skusim sa tam stavit. Tak Martin tie posledne recenzie su fakt parada!

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 22:08:49 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak jsem si z Letňan odnesl 200ml této zelené záhadné a právě dopíjím první (a dnes večer raději i poslení) sklenku. Myslím, že se shodneme na tom, že jde o dobrý absinthe. Náhražka to rozhodně není. Cenově je na tom Vom Fass krapet hůř, ale na druhou stranu kde jinde máte možnost si vybrat láhev, do které si načepujete kolik je Vám libo. Napsal jsem sice recenzi, ale prozatím ji nebudu dávat pod hlavičku Verte de Fougerolles, jelikož si zatím nejsem 100% jistý. Dle recenzí na feeverte.net a i dle fotek si nejsem moc jist barvou, na druhou stranu potvrzení mandlové vůně z absinth-bibel.de opět přihazuje závaží na stranu Fougerolles.

Recenzent
        Habu

Datum
        29.3.2010

Absinthe
       "Absinthe z Tesca" :) ...patrně Verte de Fougerolles

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        10 /10
Komentář
        Olivově zelená, čistá, nelze nic vytknout.

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche nastupuje po několika váhavých kapkách bez efektu se silou uragánu. Hezky se na to kouká, ale fajnšmekři, kteří si potrpí na dlouhou předehru, budou hodnotit patrně s nižším skóre. Mě se líbí, jeden bod dolů za "neurvalost".
Poznámka k barvě
        Světle opalinově mléčná.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Toto je velice těžké hodnocení. Vůni dominuje cosi mezi anýzem, mandlemi a třešněmi. Není to sice pelyňková bomba ze Švýcarska, ale rozhodně musím hodnotit pozitivně, jelikož se nejedná o něco nečuchatelného. Dravost alkoholu není podle mě tak velká, jak tvrdí třeba na FeeVerte.net, nezkalený absinthe voní náhodou velmi dobře. Při kalení se vůně ještě stupňuje, nicméně nepřichází nic nového. Když jsem měl sklenku skoro vypitou, nastalo něco, čeho jsem byl svědkem poprvé. Na počátku jsem k absinthu čuchal jak čichač, ale na konci jsem jeho vůni "přejeden" a jakoby se tam už nic nevešlo. Není to nepříjemné, jen se to do nosu už prostě nevejde, což se u dobrých absinthů stát prostě nesmí.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        První doušek mě hutností přímo omámil a hlavou mi prolétlo: "Ha, Duplais má konkurenta!" Následující doušky už taková lahoda nebyla, což bych přičítal následujícímu...

Chuť
        15 /20
Komentář
        Po hořkosti ani památky. Trpkost přítomna je a jestliže budete absinthe často usrkávat, tak budete mít ústní dutinu za chvíli naprosto znecitlivělou do té míry, že byste u zubaře nepotřebovali anestetikum. Což je nevýhoda a za to body dolů. Kdyby pití celé sklenky bylo stejné, jako při prvním doušku, dal bych skóre mnohem vyšší. Chuť podtrhuje vůni, anýz dominuje nad pelyňkem a vůbec vším ostatním. Jo, tohle je Francouz. ;)

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Těžko říct, jestli jde opravdu o absinthe Verte de Fougerolles, jak tvrdí Wajt, nic od Fougerolles jsem zatím neměl, takže nemohu porovnat. Každopádně se ve mě probudila veliká touha celou láhev Verte de Fougerolles koupit, abychom si potvrdili, že v obchodním centru v Letňanech lze skutečně koupit pravý absinthe Verte de Fougerolles. K celkovému dojmu - rozhodně velmi pozitivní, jde o mírné odchýlení od absinthů s klasickou vůní a chutí, ale každopádně v dobrém slova smyslu, což je vzácnost.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82,9 %


<< x >>



Rozhodně doporučuji!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 22:21:39 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Jen drobný detail. Verte de Fougerolles byl minulý týden přejmenován na Enigma Verte.
Absint si nechává vyrábět exkluzivně LdF, tuším je to i jejich trademark. Zkuste tam někdo omrknout nebo koupit flašku ať víme co to přesně je.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 22:26:54 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Fíha. :geek: Já jednu láhev vezmu z absinth-oase.de! :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 9:33:18 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Habu tak to vyzera ze ti ten absinthe dost chutil, kolko asi vyjde 100ml?

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 10:22:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dost možná, že půjde i o úpravy v jednotlivých šaržích - recenze od Wolfganga je dělaná jako srovnání nové se starou šarží. Mj. zkoušel jsi Habu nějak výrazně mluvit s prodavačem? Já se snažil vypáčit z něj nějaké kloudné info a on mi začal vysvětlovat, že je to lepší než Hill's a že se míchá s vodou či šampanškým, ale on preferuje čistý. Taky si tam pacholek panáka kopnul, chtěl jsem nejdřív očichat a byl jsem autem takže jsem nemohl konzumovat to, co nalil...

Edit: Dwarf: decka stojí 174,- což není nejhorší, když člověk vezme v potaz, že v pražských ulicích se mnohdy dráž prodává placatka Absinthium 1792 nebo malé lahvičky Zelené můzy :?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 20:39:04 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
Mj. zkoušel jsi Habu nějak výrazně mluvit s prodavačem?


Byly tam dvě, celkem sympatické, prodavačky. Info jsem z nich samozřejmě doloval a jedna z nich šla cosi rochat do kumbálu, jestli o tom absinthu něco nenajde, ale bohužel nic. Jediné, čím si byla jistá, bylo to, že není český a že je v něm pelyněk. Pobavilo mě, když na láhev (200ml miniatura láhve St. Antoine =)) napsala Absinth zelený, 72%. Lahvičku si nechám a čas od času si tam možná budu chodit doplňovat.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 20:43:17 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Habu píše:
Pobavilo mě, když na láhev (200ml miniatura láhve St. Antoine =)) napsala Absinth zelený, 72%.

:lol: tak to mě taky rozsekalo.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Točený absinthe v OC Letňany???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 21:07:48 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Když jsme u těch decovek, nevíte za kolik se prodávají decovky St. Antoine na Můstku?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia